Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rada s elektroinstalaci pro domaci kino s Dolby Atmos

michalhejl_ce4you (20)|23.5.2015 21:04
Zdravim.

Aktualne resim elektrorozvod v obyvaku novostavby, ktery by mel zaroven fungovat jako mistnost pro domaci kino.
Mistnost ma rozmery 6.2m x 4.5m. Vyska 2,58m, SDK podhled projektovan v 2.5m. Okno je pouze za zady (cela stena je prosklena, zakryta predokennimi zaluziemi).
Chtel bych aby kino v zakladu umelo FullHD v Dolby Atmos 5.1.2 a aby rozvody a repro byly pripraveny na 4K v Dolby Atmos 7.1.2.

Platno jsem vybral ELITE SCREENS, roleta s elektrickým motorem, 150"(4:3) 305cm sirka 16 000kc
Projektor FullHD 3200lm Optoma HD26 20 000kc
Receiver 7.2 160W/kanal ONKYO TX-NR636 12 500kc
Repro 5.1 JAMO S 426 HCS 5 černé 810W celkem 10 000kc
Filmy by mel z NASu dodavat eGreat U8 Quad Core 2 000kc

Ve zdech bude A/V kabel HDMI 2.0, datovy UTP cat6, audio AY 2,5 B.

Repro JAMO 5.1 pujde dopredu a dozadu (na stojan).
Bocni repro bych chtel dat do steny a stropni do SDK podhledu, nejsem si ale jist jake zvolit. Repro 5.1 je 6 Ohm a satelity maji 60/100W, ale takove vestavne repro jsem nenasel. Uvazoval jsem nad timto ale nevim jestli to nebude zbytek repra kazit. Ma to 60W a 8 Ohm a stoji 1 700kc jeden.
http://www.dexon.cz/katalog/hifi-domaci-kino/reproduktory-pro-vestavbu-do-sten-a-stropu/rp-81x111-podhledovy-reproduktor.html

Pokud by nekdo mel napady co zmenit, na co nezapomenout nebo co vylepsit aby soustava byla vyvazena, budu rad.

Plus kdyby nekdo mel napad jak projektor integrovat do interieru za rozumny peniz.

Hudbu na tom poslouchat nebudu.

Diky predem.
RoPo (6061)|23.5.2015 22:48
Tx-nr636 Dolby Atmos 7.1.2 neutahne (ten je pro 5.1.2 s SKH-410). Mel by jsi sahnout po tx-nr1030 a k tomu Onkyo SKH-410. Pak ziskas Armos 7.1.2.
michalhejl_ce4you (20)|23.5.2015 22:54
Jj s tim pocitam. TX-NR1030 ale stoji ctyrnasobek, takze na 7.1.2 chci zatim jen kabelaz a repro a receiver doplnim az to za par let klesne. Driv byly 9 kanalovy receivery premiovy produkty ale to se pocitam s nastupem Dolby Atmos zmeni.
vivid.sk (11472)|23.5.2015 23:07
[QUOTE=michalhejl_ce4you;513210]a repro a receiver doplnim az to za par let klesne[/QUOTE]
Neklesne, nieje dovod. Kvalitne repro stali pred 10 rokmi rovnako ako dnes, nic sa nezmenilo a nic sa nezmeni, skor to ide opacne - dole vodou. Ponukaju sa predrazene kramy v "klavirnych lakoch", ale vysledok ide dole vodou. 5ks repro za 10.000 czk je predokladam pokus o vtip. Vyhodene peniaze.
michalhejl_ce4you (20)|24.5.2015 09:39
No vtip to nebyl. Pokud mas doporuceni na repro 5ks, klidne napis.
Cena repro v case neklesa, protoze v nich neni zadna elektronika/vyvoj, je to cista fyzika a ta se nemeni. Zatimco receiver je software a procesor, tam by vyvoj byt mel. S nastupem Atmos se podle me high-end posune z 9.2 kanalu na 9.2.4, takze minimalne o jednu kategorii bych ocekaval ze to klesne, tj. za cenu dnesnich 7.2 receiveru bych za par let cekal 7.2.2...Ale mozna se mylim a a dva draty ve zdi mi zustanou zbytecne. Ale 40 tisic dneska navic za receiver podporujici dodatecne 2 repro davat nebudu.
vivid.sk (11472)|24.5.2015 11:08
Samozrejme, Dolby Atmos / DTS:X pride do nizsich (lacnejsich) rad, ako to je bolo aj pri inych technologiach, no to neznamena, ze budes mat zvuk v low-ende taky, ako vo vyssich modeloch. A o ten ide v prvom rade. Funkcionalita je jedna vec, zvuk druha.

Co sa tyka repro, ak tam mas dat najhorsie eshopove shity - radsej tam nedavaj nic, natiahni si vsetky kable tak, aky planujes setup a radsej to ries az vo finale, s lepsim rozpoctom. Repro su posledna vec, kde sa ma setrit.
michalhejl_ce4you (20)|24.5.2015 11:16
No ja chci kino FullHD v Dolby Atmos 5.1.2 ted. Upgradovat to na 4K v Dolby Atmos 7.1.2 bych chtel nejdriv tak za 5-10 let.
Ja Atmos v domacim prostredi chapu tak ze se pridaji 2-4 stropni repraky pro 3D efekt (napr. helikoptera leti nahore) a tim to konci. Nemyslim si ze prave kvuli Atmosu bych potreboval zakladnich 5.1 repro lepsich nez bez Atmosu.
S rozpoctem problem neni, ale zase nechci davat za repro 50 tisic kdyz projektor a platno jsou po 20. Chtel bych aby to bylo tak nejak vyvazene. Vsak doporuc co by sis do celkove sestavy za 70-80000 (projektor+platno+receiver+repro) dal za 5.1 ty?
vivid.sk (11472)|24.5.2015 11:29
Ja nebudem vhodna vzorka pre tipy v tejto kategorii, pretoze z uvedeneho rozpoctu by som si kupil za tych 70-80.000 len par prednych repro. A na ostatne by som dolozil, pripadne poskladal postupne.


Pokial by som mal takyto rozpocet a musel financie rozlozit, najviac by som rovnako utratil za repro (vydrzia najdlhsie, maju najvacsi prinos pri sledovani DK) a setril na komponentoch, ktore sa obmienaju casto.

[QUOTE=michalhejl_ce4you;513223]Nemyslim si ze prave kvuli Atmosu bych potreboval zakladnich 5.1 repro lepsich nez bez Atmosu.[/QUOTE]
Suhlasim, ale ty nemas ani tych 5 zakladnich lepsich - to je cely problem. Pri takto malom rozpocte by som trval aspon na kvalitnych troch L+C+R. Na SW sa pri tomto rozpocte vykasli.
Hornet F-18 (1328)|24.5.2015 22:51
michalhejl,
dobre si premysli tu kupu, vivid ma uplnu pravdu. To co chces dat na repro ( pri tvojich planoch) ja strasne malo.
Orientacne sa berie cena repro ako dvoj az trojnasobok ceny zosiku, pri cene tvojho AVR - 12500 si to prerataj...pohybuj sa niekde na 25-35 tisic, aspon.
Ale podla mna, tie sumy mas nejake pomylene :-)
za plano das 16, projektor 20, - ok,za avr 12,5....malo a za bedne 10 smiesne malo.....
Kombinacia Onkyo 636 a Jamo 426 bude vo vysledku zvuk nic extra.
michalhejl_ce4you (20)|24.5.2015 23:08
Diky za reakce. Jake parametry mam u repro sledovat? Dival jsem se na vykon, velikost membran a hmotnost a v tom JAMO nevychazelo spatne...Jake jsou ty spravne parametry na ktere se zamerit?

Lide maji i kino slozene z TV za 20 000 a repro za 3 000, nemam problem dat za 5.1 repro 20 000, ale nechci koupit neco predrazeneho co bude hrat jako JAMO, ale pokud prihodim, tak at to ma smysl.
vivid.sk (11472)|25.5.2015 09:51
[QUOTE=michalhejl_ce4you;513259]Jake parametry mam u repro sledovat?[/QUOTE]
V tomto je prave hacik, pretoze aj "serioznejsie" firmy (resp. take, ktore sa tak aspon tvaria), uvadzaju nezmysly v spojich specifikaciach. Presnejsie udaje, ktore nikomu nic nepovedia. Priklad Canton - jeden z najvacsich nemeckych vyrobcov reprosustav (ak nie najvacsi). V specifikaciach je vidno bezne rozsah 20 - 30.000, impedancia 4-8ohm. Cize cisty nezmysel.

Orientacia pre laika je preto "spoza stolicky" dost obtiazna. Bud si obehni studia v okoli, aspon koli zakladnemu prehladu, alebo ak to chces kupovat naslepo (vzdy najhorsi sposob vyberu), prebehni aspon serioznejsie weby, ktore sa recenziam venuju (komercii sa venuje napriklad whathifi.com).

Zo slusnych reprosustav (malovyroba) kludne odoprucim VMAudio. Aj najmensi model uz naozaj hra a kto chce usetrit, objedna si to ako skladacku a zlozi sam. Ziskas zvuk, ktory za tuto cenu v komercnych bedniach nenajdes. Dalsia alternativa je kupa z druhej ruky.