Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

SONY Bravia KDL-40EX706 - samovolně restaruje

Avomet (14)|21.5.2015 14:47
TV tohoto typu se samovolně restartuje cca po 10 minutách. Dělá to však jen na vyšších pozicích programové volby. Např. když dám ČT-1 na programovou pozici 80 (nebo libovolnou pozici 80 až 99), tak nejpozději asi po 8 minutách přestane reagovat DO, a do dalších 2 minut se TV vypne a znovu zapne se studeným startem, tj. se zobrazením loga SONY. V těch posledních 2 minutách funguje na DO jen tlačítko POWER, kterým TV mohu vypnout, ale po zapnutí se TV vrátí do stejného stavu jako před ručním vypnutím. Pokud po vypnutí v těch 2 minutách TV odpojím ze sítě, nebo počkám několik minut až proběhne úplné vypnutí, jde TV zapnout již normálně s logem SONY. Tento proces restartu na pozicích 80 a výše se stabilně opakuje. Na pozicích např. 100, 104, 207 však bylo vše v pořádku. Přesnou statistiku, kde to dělá a kde ne, nemám. To bych musel na každé vyšší programové pozici čekat vždy 8 až 10 minut než jev nastane nebo nenastane. Prověřené mám pozice 80 až 99.

Pokud však kanál ČT-1 přesunu např na pozici 79 (obecně 1 až 79), k žádnému restartu nedojde. Popsaný proces jsem zkoušel na jiných vysílaných kanálech (např. Šlágr TV, HBO HD, ČT-24, RiK a jiné), a vždy docházelo ke stejnému jevu na pozicích 80 až 99. Po přesunu na nižší pozici byl příjem těch stanic OK.

Ke stejnému jevu dojde i pokud třídím kanály, a třídění na vyšších programových pozicích trvá déle než 8 minut. Těch režimů, kdy přestane fungovat DO a následně dojde k restartu by šlo popsat ještě více.

Tento jev jsem nikdy nepozoroval, pokud sledují něco na programových pozicích 1 až 80. Jev se projevuje na obou satelitních družicích, které mám naladěné, a také na kabelovém příjmu. U kabelového příjmu to myslím dělá i na nižších programových pozicích, ale kabel sleduji výjímečně, takže to nemám statisticky vysledované.

V TV mám poslední SW ze stránek Sony PKG4.131EUL-0108.

Je to kusová vada TV, nebo systémová vada a dělá to jiným majitelům stejného nebo podobného typu?
Avomet (14)|19.3.2016 08:29
Vyřešeno, pomohlo tovární nastavení a znovu vše naladit a setřídit naladěné programy podle svých zvyklostí.