Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Moaré při digitalizaci VHS

dtj1960 (3)|14.5.2015 15:22
Hezký den. Digitalizuji staré nahrávky z VHS kazet pomocí VHS přehrávače a karty Canopus (typ už nevím) - je to hw převodník, který má jednak firewire a hlavně analogový s-video vstup + cinche na zvuk. Funguje perfektně, bez ins. ovl jak v XP, tak v Linuxu, ale ve všech nahrávkách z VHS mám takové moaré - prostě v plochách jsou jakési vlny, či mřížy, různě se to chvěje a je to dost rušivé Obraz je jinak perfektní . Bohužel tady nemám televizi, abych si to pustil přímo do TV jestli to tam je taky, ale myslím, že ne (co pamatuju, když jsem ty nahrávky pouštěl). Je to vidět už přímo při nahrávání - třeba ve WinDV. Zkoušel jsem jiný přehrávač, jiný počítač, Windows i Linux, pochopitelně i různé kazety, ale je to tam furt. Netušíte někdo co to může způsobovat a jak se toho zbavit. Přijde mi to jako nějaká interference či co. Dělá to jen ten analog převod z těch VHS, vstup firewire a DV kamera je pochopitelně bez problémů. Díky.
dtj1960 (3)|14.5.2015 16:13
Nejde mi ten příspěvek upravit, tak doplním ještě toto - s kazetami to nemá nic společného, když pouze připojím VHS přehrávač a grabuji, je obraz modrý a přes něj jsou šikmo shora dolů a doprava jdoucí tenké světlejší pruhy - hustě. Ty potom různě interferují s nahrávkou při puštění kazety a to tvoří pak to chvějící se moaré. Kde se tam ty pruhy berou? Asi to bude nějaká vlastnost toho převodníku,

---------- Doplněno v 16:13 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 16:13 ----------

Nejde mi ten příspěvek upravit, tak doplním ještě toto - s kazetami to nemá nic společného, když pouze připojím VHS přehrávač a grabuji, je obraz modrý a přes něj jsou šikmo shora dolů a doprava jdoucí tenké světlejší pruhy - hustě. Ty potom různě interferují s nahrávkou při puštění kazety a to tvoří pak to chvějící se moaré. Kde se tam ty pruhy berou? Asi to bude nějaká vlastnost toho převodníku,
RoPo (6061)|14.5.2015 16:21
Žádné pruhy tam být nesmějí. Externí Canopus převodník toto normálně nedělá. Mohou být způsobené zemní smyčkou nebo vadným zdrojem (v přehrávači, zdroji ke Canopusu nebo PC zdroji) či vadnými propojovacími kabely.

Pruhy vyfoť a pošli sem obrázek.
dtj1960 (3)|2.7.2015 10:16
[QUOTE=RoPo;513019]Žádné pruhy tam být nesmějí. Externí Canopus převodník toto normálně nedělá. Mohou být způsobené zemní smyčkou nebo vadným zdrojem (v přehrávači, zdroji ke Canopusu nebo PC zdroji) či vadnými propojovacími kabely.

Pruhy vyfoť a pošli sem obrázek[/QUOTE]

Omlouvám, dlouho jsem se k tomu pro zaneprázdnění nedostal. Vyzkoušel jsem kdeco, dělá to dle mne ten Canopus - (je to interní karta, ne externí)
Vyzkoušeno několik VHS přehrávačů, 2x PC (Linux a WinXP) různé kabely a scart rozdělovače, pořád tam to moaré je. Zkusím časem objednat nějaký externí USB převodník, máte-li někdo tip na něco laciného, co by ideálně chodilo pod Linuxem, hoďtě to sem. Díky. Tj.
Jinak PC a video je v jedné prodlužce - smyčka by tam snad neměla být. Vyfotit se mi to nedaří (problém s ostřením), sreen copy nejde (černá obrazovka).

---------- Doplněno v 10:16 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:16 ----------

[QUOTE=RoPo;513019]Žádné pruhy tam být nesmějí. Externí Canopus převodník toto normálně nedělá. Mohou být způsobené zemní smyčkou nebo vadným zdrojem (v přehrávači, zdroji ke Canopusu nebo PC zdroji) či vadnými propojovacími kabely.

Pruhy vyfoť a pošli sem obrázek[/QUOTE]

Omlouvám, dlouho jsem se k tomu pro zaneprázdnění nedostal. Vyzkoušel jsem kdeco, dělá to dle mne ten Canopus - (je to interní karta, ne externí)
Vyzkoušeno několik VHS přehrávačů, 2x PC (Linux a WinXP) různé kabely a scart rozdělovače, pořád tam to moaré je. Zkusím časem objednat nějaký externí USB převodník, máte-li někdo tip na něco laciného, co by ideálně chodilo pod Linuxem, hoďtě to sem. Díky. Tj.
Jinak PC a video je v jedné prodlužce - smyčka by tam snad neměla být. Vyfotit se mi to nedaří (problém s ostřením), sreen copy nejde (černá obrazovka).