Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výpadok staníc

Lišiak (29)|2.5.2015 23:26
Dobrý deň,

Ak môžem, rád by som Vás poprosil o radu.
Už pár dní sa u nás nedajú sledovať niektoré stanice (History, Discovery World, Discovery Science...). Zobrazí sa oznam "signál není k dispozici". Ked dám info, úroveň signálu skáče medzi 5-55 percent, kvalita medzi 5-9. Ostatné stanice idú v poriadku. V UPC mi tvrdia, že máme pravdepodobne nejaký problém s káblom. Obraz vypadol behom sledovania, s káblom sa nič nerobilo. Rovnaká situácia ako na STB u prvej TV je aj na CA module na druhej TV, pričom tá má do bytu vedený vlastný kábel, takže nepoužívajú spoločný.

Je podľa Vás možné, aby dva rôzne káble bez fyzického poškodenia zrazu prestali prenášať signál asi 7 staníc, ked všetky ostatné nielenže idú, ale dosahujú úroveň a kvalitu, akú by mali?

Máte s niečím podobným skúsenosti?

Ďakujem Vám
vivid.sk (11472)|2.5.2015 23:55
Skontroluj, ci nahodou nejde o stanice z jednej frekvencie (514 MHz).
Ak ano, moze to byt sposobene nejakym rusenim, ak si si isty, ze nieje sposobene nejakym tvojim (novym) pristrojom, kontaktuj opat UPC.
Ivo Mašek (10205)|4.5.2015 10:17
[QUOTE]úroveň signálu skáče medzi 5-55 percent,[/QUOTE]
To je málo. Nesmí to klesnout pod 60 procent. Pokud to klesne níž a kanál běží, tak se ne jenom rozkostičkuje, ale rovnou stopne. Pokud je to kolem 10 procent, nejde ho ani naladit.
Lišiak (29)|4.5.2015 15:07
[QUOTE=vivid.sk;512653]Skontroluj, ci nahodou nejde o stanice z jednej frekvencie (514 MHz).
Ak ano, moze to byt sposobene nejakym rusenim, ak si si isty, ze nieje sposobene nejakym tvojim (novym) pristrojom, kontaktuj opat UPC.[/QUOTE]

Ano, ide o stanice z jednej frekvencie, len neviem, čo za rušenie sa môže dotýkať dvoch zariadení s dvoma odlišnými káblami v rôznych izbách.

---------- Doplněno v 15:07 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:05 ----------

[QUOTE=Ivo Mašek;512702]To je málo. Nesmí to klesnout pod 60 procent. Pokud to klesne níž a kanál běží, tak se ne jenom rozkostičkuje, ale rovnou stopne. Pokud je to kolem 10 procent, nejde ho ani naladit.[/QUOTE]

A neviete, čo môže takýto pokles spôsobiť? Zvlášt ak má povedzme stanica krátkodobý výpadok a je vtedy na takýchto hodnotách, ale normálne dosahuje hodnoty veľmi dobré?
Ivo Mašek (10205)|4.5.2015 18:37
Nemám tušení, co to může způsobovat. Všimněte si, zda v ty momenty, kdy signál takto enormě padá, někdo něco ve vašem blízkém okolí nezapíná. Jakýkoli spotřebič, prostě co se děje v tu dobu u vás. Ty poklesy jsou drastické. Každopádně tohle bude potřeba řešit s technikem od kabelovky.Mají na to techniku.
Chápu, že s UPC je to těžká dohoda a je třeba se obrnit moc hodně velkou trpělivostí (osobní zkušenosti a ne jedny). Ale bez nich to pravděpodobně nevyřešíte.
KamilZ (10277)|4.5.2015 19:29
Lišiak: a jak jsou na tom sousedi?
Ivo Mašek (10205)|4.5.2015 20:11
Já jsem tenhle podobný případ měl kdysi v muxu filmových kanálů. Ovšem ne ani zdaleka tak drastický, jako máš. Pouze to dost často kostičkovalo, až nepříjemně a v jakoukoli dobu. Jsem zvyklý si věci okolo kabelovky si dělat sám, protože domluva s organizací, kde levá ruka neví, co dělá pravá - to není pro mojí nervovou soustavu. A tak jsem to potřeboval zesílit. No a hledal jsem hledal, a našel kabelový zesilovač (musí to být zesilovač pro DVB-C !! kvůli frekvenci ): https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23365-Informace-ze-siti-DVB-C?p=368301&viewfull=1#post368301
Dá se zesílení štelovat a není na všech výstupech (jsou 3) stejné. Takže je tam výběr. Je spolehlivý.
Ovšem jak říkám - tak drastický úbytek hodnot jsem neměl