Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T: Žádný signál set-top boxu

Neregistrovaný (0)|28.4.2015 15:28
Tazatel: Jakub

Znění dotazu: Zdravím,
nedávno jsme si zrušili UPC a přešli na set-top box, jenže TV hlásí, že nechytá žádný signál.
Napojeni na anténu jsme. Dodávám, že jsme v paneláku s anténou na střeše a nikdo ze sousedů takový problém nemá.
Kabel je v pořádku, dokonce jsem kupoval nový, jestli není problém v něm.
Zkoušel jsem vyměnit televizi za jinou, vyměnit set-top box za jiný, jestli to není tím ,ale taky nic.
Do menu se dostanu, ale hlásí to, že není signál a když dám instalaci, tak je asi všem zřejmé, že to žádný program nenajde.
Nevím co víc zkusit, tak pokud Vás něco napadá, prosím o radu.
RoPo (6061)|28.4.2015 15:50
Otázkou je zda-li vůbec do větve kabelu, co vede do vašeho bytu je DVB-T přivedeno.
bastlir (3245)|28.4.2015 22:34
Jakube nenapsal jsi, zda na domě máte STA, kdy byla instalovaná/přestavovaná - revidovaná. Jakou máš TV, tzn. zda vůbec setobox potřebuješ.
MS61 (11)|29.4.2015 09:14
Pro začátek bych asi doporučil ověřit funkčnost vašeho settopboxu. U některého ze sousedů/příbuzného/kamaráda - prostě někde, kde pozemní příjem 100% funguje. Ideálně u někoho ve vašem domě, kde by měl být stejný rozvod, jako u vás. Když bude fungovat, naladit a znovu vyzkoušet doma.

Pokud přijímač ověřený na stejném rozvodu (u souseda) opět nebude fungovat, doporučuji obrátit se na profesionálního anténáře. Není na tom nic ponižujícího, znalosti a zkušenosti poučeného amatéra nemusí vždy stačit. I když jsem sice před lety instaloval a ladil malou společnou anténu sám (přednastavenou), dnes už bych ve složitějších příjmových podmínkách do toho nešel (můj anténář je objednán na květen).

MS61

P.S. Pokud bydlíte v centru velkého města a dosahu vysílače, můžete zkusit náhradní anténu zapojenou přímo do přijímače/TV. Není to trvalé řešení, ale do vyřešení problému - proč ne? Praha, Brno, Ostrava s rozumnou šancí (+ vybrané další destinace). Nekupovat - od někoho jen půjčit! :-)