Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): TV s DVB-T2 a H.265/HEVC s úhlopříčkou cca 48

Neregistrovaný (0)|23.4.2015 13:26
Tazatel: Tony

Znění dotazu: Dobrý den,
existuje nějaký seznam TV, které umí v DVB-T2 kódování H.265/HEVC? Potřebuji koupit TV a nechci nyní kupovat "starou" s kódováním H.264, když (možná) za 3-4 roky bude kódování H.265?
Teď jsem chatoval se Samsungem a ti mě odkazují, že řada H7000 umí H.265, ale v manuálu je tento konek uveden jen u multimédií a človíček z chatu tvrdí že to TV podporuje obecně, tedy i pro DVB-T2, což se mi moc nezdá... (jak prodejci za pár let vysvětlím, že mi někdo na chatu tvrdil že to jde, když to fyzicky nepůjde?)
Na Sony mi řekli, že možná modely 2015 to budou umět ale neví to jistě a neví kdy budou...
Díky za tipy...
Neregistrovaný (0)|23.4.2015 13:33
Četl jsem, ale moc jsem se nedozvěděl...
KamilZ (10277)|23.4.2015 13:44
Neodnesl jsi si hlavní myšlenku, že se podle toho nemáš vůbec orientovat. Kdo ví, co bude za pár let a nemá cenu to řešit. Za pár let TV stejně vyhodíš, nebo za 500,- Kč dokoupíš patřičný set top box.
Uvědom si:
- bylo haló s DVB-T, všichni kupovali TV (připomínám, že standard bych schválený)
- pak najednou přišlo MPEG-4 a spousta majitelů měla stejně smůlu (standard se o MPEG-4 rozšířil)
- pak přišlo DVB-T2 a opět začal mírný hype a lidé začali kupovat
- později se do DVB-T2 doplnil HEVC a majitelé prvních TV s DVB-T2 jsou nahraní
- ještě později se ukázalo, že některé TV sice mají HEVC, ale nedokáží ho s DVB-T2 použít

Dokážeš odhadnout, co bude za 3-4 roky? Máš jistotu, že dnešní TV s podporou HEVC v DVB-T2 bude použitelná? Odpovím sám - nemáš. Takže se na to nezaměřuj.
Neregistrovaný (0)|23.4.2015 13:51
OK, nerad ale akceptuji... díky!