Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Videorekordér S-VHS nebo VHS

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Prosím zkušené o radu.
    Už to tady pročítám tři dny ale odpověď na můj problém jsem nenašel.
    Potřebuji si zdigitalizovat asi 20 videokazet. Podle minutáže by to u profi firmy vyšlo na 5000 Kč.
    Mám DVD rekordér, digitální kameru s analogovým vstupem a převodník pinnacle.
    Něco z toho použiju ale jedná se mi o videorekordér. Ten můj umřel a budu proto kupovat ojetý.
    Kazety jsou klasické VHS a VHS-c z kamery.
    Vyplatí se koupit S-VHS video a propojit ho s dalším přístrojem do S-VHS vstupu?
    Nebo stačí obyčejné VHS video a propojit SCART kabelem? Bude výsledek stejný a nebo S-VHS rekordér trochu "vylepší" obraz z klasické videokazety?
    Děkuji moc za odpověď.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2004

S tvym arzenalem mas nekolik moznosti:
    a) prevod na DVD recorder - nejjednodussi mozna cesta (kdysi se tu probiralo - DVD recorder pouzije vestavene filtry a v ramci moznosti "vylepsi" obraz) Ale vicemene se pripravujes o moznost strihu, respektive musis strihat Mpeg2 vytazeny z nahraneho DVD. Zde je asi jedina rozumna volba bez rekomprese Womble Mpeg Wizard.
    b) Digi kamera s otevrenym AV Input -> IEEE1394 (FireWire) do compu. Dostanes format DVavi, ktery bez problemu zpracujes v jakekoliv strizne.
    c) VHS video -> Pinnacle prevodnik -> comp. Zalezi, co je to za prevodnik a jake umoznuje zaznamove formaty.

Rozdil VHS vs. S-VHS video pristroj pro VHS zaznam nedokazu posoudit, nikdy jsem nemel moznost prakticky vyzkouset. Otazka vubec je, zda pri prehravani VHS kazety v S-VHS pristroji leze neco na vystupu S-VHS. K tomu se musi vyjadrit jini.

V kazdem pripade by mel mit VHS (S-VHS?) pristroj TBC. Ne tuberculum - tuberkulozu, ale Time Base Correction, aby dokazal dorovnavat promenlivou frekvenci snimaneho materialu at uz z duvodu nerovnomerne vytahaneho pasu nebo kolisani vlastni rychlosti prehravani pristroje.

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od 1hroch Zobrazit příspěvek
    ...Rozdil VHS vs. S-VHS video pristroj pro VHS zaznam nedokazu posoudit, nikdy jsem nemel moznost prakticky vyzkouset. Otazka vubec je, zda pri prehravani VHS kazety v S-VHS pristroji leze neco na vystupu S-VHS. K tomu se musi vyjadrit jini.

V kazdem pripade by mel mit VHS (S-VHS?) pristroj TBC. Ne tuberculum - tuberkulozu, ale Time Base Correction, aby dokazal dorovnavat promenlivou frekvenci snimaneho materialu at uz z duvodu nerovnomerne vytahaneho pasu nebo kolisani vlastni rychlosti prehravani pristroje.
    K návrhům není co dodat, jen co se toho červeně zvýrazněného týče - v prvním případě jde o výstup S-Video (DIN-mini konektor) a ten stejně jako to druhé (TBC, Time Base Correct, automatickou opravu časové základny pro synchronisaci audio) u žádného VHSpřístroje nenajdeš, jen u S-VHS. V tom právě spočívá (mimo rozdíly ve způsobu záznamu) odlišnost/inovace VHS -> S-VHS.

U S-VHS přístrojů je prakticky volba jen mezi dvěma výrobci - Grundig nebo Panasonic. Ty se ještě dají second-hand sehnat.
    Naposledy upraveno uživatelem StD: 21-04-2015 v 21:00

Je tu pořád Avatar uživatele Saxel
    Registrace
    Jan 2005

Pokud máš kazety VHS, nemůže ti S-VHS přehrávač přinést viditelně lepší výsledek než přehrávač VHS. Důležitá je funkce TBC. Také je dobré myslet na kvalitu zvuku - pokud původní videorekordér zaznamenával zvuk do šikmých stop (tzv. hi-fi audio systém), měl by to umět i nově pořizovaný.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Otázka je, jestli raději opravdu nezainvestovat do profi převodu. 20 kazet, to už se dá ukecat sleva. Co by to mohlo přinést navíc (u rozumné firmy):
    - vyšší kvalita než doma
    - H.264/H.265 místo MPEG-2
    - možný upscaling na profi zařízení, vyčistění apod.
    - ušetření spousty času, za který se ty požadované $ dají vydělat

Nováček
    Registrace
    Aug 2012

Pro Dusek 29
    Pokud budeš provádět převod z VHS na DVD, případně z VHS do digi kamery se vstupem, je dobré použít rekorder S-VHS, který má tzv. S-VHS výstup. Tam je oddělena jasová složka od barevné, což se propojí patřičným kabelem s konektorem S-VHS - DV a zvuk se táhne kabelemi cinch levý,pravý. Je to lepší, jak propojení obrazu taky Cinchem. Taky existovaly mašinky VHS - DVD, kde se dalo přehrávat jednosměrně. Jak to bylo vnitřkem propojeno nevím, ale výsledky z kvalitního VHS nebyly tak špatné. Ovšem pak to znovu nahrávat do střižny a stříhat to, bude pracnější. Pokud bys to chtěl nahrávat do střižny přímo, musíš mít v complu analogovo-digitální převodník, kartu, ale o tom tu už byla řeč.

Je tu pořád Avatar uživatele Saxel
    Registrace
    Jan 2005

Citace Původně odesláno od Rybrcoul Zobrazit příspěvek
    ...Pokud budeš provádět převod z VHS na DVD, případně z VHS do digi kamery se vstupem, je dobré použít rekorder S-VHS...
    Budu se opakovat - pro použití přístroje S-VHS není obecně žádný důvod. Na pásce je záznam kompozitního videa, není tam zvlášť jasová a zvlášť barevná složka, je to už smíchané.

Nováček
    Registrace
    Apr 2015

Při prosté reprodukci na přístroji srovnatelné úrovně by neměl být žádný rozdíl. Opakuji: přístroj srovnatelné úrovně. V tom je zakopán pes. S velkou pravděpodobností bude nesnadné sehnat kvalitní VHS rekordér - u S-VHS je šance. Panasonic (např. HS800, 1000 atp.) jsou doposud servisovatelné a mají bytelnou mechaniku (2 ks doposud v provozu). Alternativa: Grundig a Philips. Poslední jakostní S-VHS vyrábělo asi JVC, které v testech vyhrávalo nad Panasonicem (kdysi dominantním). Když jsem porovnával obraz VHS různého typu a stáří, JVC díky digitálnímu procesingu dokázalo obraz lépe vyleštit a byl pro většinu lidí přijatelnější. Panasonic (vybavený TBC) měl "hrubější", ale realističtější výstup. Dál jsem nebádal a zůstal u něj (úpravy se dají udělat kdykoliv, přehrání ne).

Pokud jde o různé typy výstupů, tak doporučuji vyzkoušet. Teoreticky by měl být rozdíl minimální, v praxi záleží na konkrétním propojení. Při propojení 2 S-VHS (HS800 a 1000) se nejvíce osvědčilo S-VHS, do TV naopak RGB přes SCART. Kupodivu i u VHS materiálu... Podle testérů tomu mohlo být v jiným konfiguracích jinak (někdy vyhrálo nejobyčejnější propojení žlutým cinchem). Zkuste!

MS61

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Děkuji všem za odpovědi.
    Dnes jsem dodatečně zjistil že kamera (Panasonic NV-RX67EG/E) kterou jsem natočil všechny ty vhs-c pásky (které potřebuji převést) má funkci TBC i tracking.
    Takže je to asi nejvhodnější přístroj. Zvlášť když se ty kazety s ní přímo točily. O mojí druhé kameře Sony DCR-HC62E jsem zjistil že rozhodně AV-in vstup nemá.
    Má DV in/out ale AV pouze out. Už si nevzpomínám ale ten AV vstup měl model o několik tisíc drašší. A asi kvuli financím zvítězil tento. Ani nevím jestli by šel
    odblokovat. Někde jsem četl že to šlo puze u starších kamer. Tohle je rok 2008.
    Takže to budu muset převést tím nejméně kvalitním článkem. Mám převodník Pinnacle 510-USB. Zkoušel jsem (ještě než jsem měl FireWire kartu) dostat z té kamery
    Sony do PC obraz ale asi jsem něco špatně nastavil nebo je to "kvalitou" toho převodníku. V obraze se na objektech objevují vodorovné čáry. Ty objekty jsou jakoby z nich složeny.
    Nejvíc se to projevuje při pohybu.
    Nejlépe je to pozorovatelné na tomto videu:

Nevíte někdo co mám nastaveno špatně? Ten obraz se mi vůbec nelíbí. Asi zbyde poslední možnost -nahrát na DVD rekordér. Tam je obraz na chlup stejný jako z kamery.
    Problém bude se střihem. Takže buď hodně používat "pauzu" na rekordéru nebo nahrát na DVD-RAM disky a šup do PC. Ani nevím jestli to jde. Musím vyzkoušet.
    RAM disky papá rekordér i mechanika v PC. Jestli to nepůjde tak v rekordéru nahrát klacické DVD-RW a v PC převést do některého stravitelnějšího formátu.
    Sestříhat a vypálit na "Data Tresor Disc". Ty by mě měli přežít. A na klasické velké VHS koupím nějaké lepší video- Panasonic NV-FJ618 - 619 (800Kč), NV-HV61 (800Kč), nabo NV-FJ732 (1000Kč).
    Nebo kombajn VHS-DVD rekordér.
    Ty si pak nechám pro "strýčka příhodu".
    Jestli máte ještě někdo nějaké nápady tak sem s nimy.
    Děkuji.
    Naposledy upraveno uživatelem dusek29: 24-04-2015 v 10:13

Podobná témata

1. Super VHS videorekordér JVC HR-S7711EU
    Od geronimoh v sekci Stará technika (VHS, 8mm...)
    Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 26-08-2010, 10:25
  2. DVD rekordér + videorekordér
    Od Grizzly1993 v sekci SW přehrávače
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 09-12-2008, 13:16
  3. vypalovačka versus videorekordér
    Od peis v sekci Problémy s PC (HW/SW)
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-10-2008, 05:02