Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Smart TV do ložnice pro přehrávání z NAS ?

Prknny (12)|16.4.2015 22:19
Zdravím, rád bych koupil TV do ložnice, která bude umět přehrat filmy (avi, mkv, mp4) z NASky z lokální sítě. Občasné použití, jednou až dvakrát do týdne na 1-2 hodiny.
Poprosil bych o tipy, popř osobní zkušeností na TV.

Hlavní požadavky:
- uhlopříčka 90-100 cm
- full HD
- LAN (RJ45), WiFi být nemusí
- musí umět přehrát filmy, nebo i hudbu z NAS
- vypnutí obrazu pro poslech tiché hudby
- HBB TV by nebyla špatná, ale není podmínkou
- nepotřebuji připojení k SAT kartě, stačí pouze klasické pozemní digi vysílání


Ještě spíše otázka mimo výše uvedné téma. Existují v dnešní době dostupné TV, které umí přehrát streaming v lokální síti?
V obývacím pokoji mám SAT VU+ SOLO2, které streamuje sat kanály do lokální sítě (přehrávám v pc, tel, tabletu). Pokud by to již nějaká TV uměla přehrát, určitě by to nebylo k zahození.
vivid.sk (11472)|16.4.2015 22:28
Nechces si kupit pre tento ucel radsej 10" tablet?

Nieje to vtip, ked pozeram na tvoje poziadavky, tablet je univerzalne riesenie pre vacsinu z nich, vratane streamingu. Ak to bude urcene pre jedneho uzivatela, po pripojeni sluchatok ziskas aj pouzitelne audio, co sa o samotnej TV neda povedat - posluch hudby z TV chrchlakov je naozaj za trest.

Pripadne si kupit akukolvek zakladnu TV bez "smart" a pripojit k nemu jednoduche HTPC s KODI/Xbmc, kde rovnako splnis vacsinu poziadaviek bez zasadnych kompromisov vratane streamu z VU+.

Ak mas zaujem trapit sa s tym priamo cez TV, potom skus Panasonic AS640, kym sa este predava. Vie prehravat subory cez SMB/CIFS a nemusis pouzivat DLNA.
RoPo (6061)|17.4.2015 00:08
Normalne dostupny tablet nema uhlopricku 90-100cm.

Prknny: podivej se do vlakna o TV Panasonic a Samsung modelove rady poslednich let. Konkretni modely uvdet zde nebudu. Najdes je v danych vlaknech.
Prknny (12)|17.4.2015 07:34
vivid.sk: Chápu myšlenku, ale tablet ne, musel by ho někdo v posteli držet. Navíc je to pro dva a nesplňuje to tu pohodlnost TV.

RoPo: Děkuji. Spíš jsem si říkal zda někdo nedá třeba osobní zkušenost s nějakým konkrétním aktuálním modelem.
KamilZ (10277)|17.4.2015 09:22
[QUOTE=Prknny;512100]Spíš jsem si říkal zda někdo nedá třeba osobní zkušenost s nějakým konkrétním aktuálním modelem.[/QUOTE]Šmarjá, vždyť v těch vláknech máš zkušeností více než dost! Ani jsi je evidentně neviděl.
Prknny (12)|17.4.2015 09:44
[QUOTE=KamilZ;512103]Šmarjá, vždyť v těch vláknech máš zkušeností více než dost! Ani jsi je evidentně neviděl.[/QUOTE]
Ihned mě prosím nekřižujte. Ještě nebyl čas ty vlákna projít, jen jsem na rychlo reagoval na odpovědi. Určitě si je prolezu ...
KamilZ (10277)|17.4.2015 09:47
Nekřižuji, ale je slušnost se první podívat sám a pak se teprve ptát :-( . Styl něco chci, tak se ostatní snažte, zde preferován není.
Wintermute (265)|17.4.2015 10:06
Vím, že se dotazuješ primárně na TV, ale to komentovat nebudu. Vzhledem k tomu, že v obýváku máš VU+ Solo2, přijde mi jako zajímavý nápad ke zvážení do ložnice pořídit VU+ Zero a přes ethernet se připojit k tuneru Sola2 (netřeba do ložnice tahat koax, další LNB výstup), půjde HbbTV, navíc Zero do určité míry zastane úlohu mediálního přehrávače (MP4, MKV, DVD-ISO/IFO, MP3, FLAC určitě). K VTi 8.2.0 je dokonce k dispozici XBMC doplněk. Nevím zda a jak poběží na hůře HW vybaveném Zeru. I na Solu2 funguje s omezením. TV pak přikoupit podle zbylých kritérií ;)

http://www.parabola.cz/clanky/5451/vu-plus-zero-levny-maly-a-sikovny-full-hd-satelitni-prijimac-v-akci/

Mimochodem osobně provozuji právě Solo2 a 10" win tablet pro občasné streamované sledování z postele a je to fajn.