Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Clo a DPH při nákupu ze zahraničí

RoPo (6061)|10.4.2015 22:36
Doprava zdarma u Amazonu byva jen v ramci US (pozemni). V tomto pripade se plati dale doprava, DPH a zaloha na celni deklaraci.
StD (8612)|10.4.2015 23:14
No to je tak trochu OT do další hodně širší diskuse a jinam - co jsem si vždy objednával/nechával posílat z US/CAN na britskou adresu, tak se nikdy žádná doprava ani VAT neplatilo, a to i za předměty, které se výslovně nesměly do Evropy šířit. Totéž platilo z německého Amazonu a doručeno do Čech. Vždy platilo jen jedno - zaplaceno kreditkou předem a nikdo se už na nic neptal. To ovšem neplatí v případě, že Amazon má přímo u zboží po výběru do košíku uvedenu poznámku, že ho nesmí do České republiky prodávat. Mě se to jako registrovanému dlouholetému zákazníkovi stalo jen jednou, ale to je tady opravdu silně OT. Otázkou navíc bude, jak se tento obchodní systém bude brzy chovat, až se to bude rozesílat z Čech místo z Německa, kde už jim fiskus a veřejnost pro otrokářské podmínky zaměstnanců poněkud šlapou na kuří oka...
RoPo (6061)|10.4.2015 23:45
Nj, britska adresa... to je takova celkem podstatna informace. Pak, to je obdobne jako kdyz si necham zbozi zaslat na US adresu a pak do CR jinym zpusobem. V techto pripadech muze byt doprave, clo a ceska DPH "zdarma".
Predpokladam, ze puvodni tazatel tyto moznosti pro vyuziti "Free shipping by Amazon" nema.
StD (8612)|11.4.2015 00:10
Co pořád meleš ten kombinovaný nesmysl "doprava, clo a česká DPH" dokola??? Ty jsi někdy platil za elektroniku v poště clo? Já tedy nikolivěk. DPH se z příchozích zemí EU do EU neplatí (předpokládá se zaplacení v ceně v zemi odesilatele) a doprava je to poštovné, co ti odpouštějí. Na adrese pak nezáleží. Bylo úplně jedno, jestli jsem dostal balíček poštou v Londýně nebo v Praze. Jestli se mezinárodní obchodní styk za poslední 4 roky natolik zpřísnil, tak se od tebe rád nechám poučit. To je o ničem.
RoPo (6061)|11.4.2015 09:31
Ano platil. Z USA i z Canady. Posilano primo do CR. Proto o tom "melu" a vim. Takze klidek... tak to je.
audiofil (102)|11.4.2015 10:20
na svk je to tak ako na cz podla mna a ROPO pise dobre, ked si objednavam zo swansonvitamins tak platim clo+dph a doprava sa zapocitava do celej sumy,kde ti vyrubuju dph=20euro+clo=150uro limity,aspon u nas
StD (8612)|11.4.2015 10:22
No a já ne, takže tak to taky je. Záleží totiž na úsudku (náladě) celníka a na druhu zboží či množství, to je totiž to B co musíš přesně říci, když konstatuješ A. Celního deklaranta jsem kdysi totiž také chvíli dělal.
audiofil (102)|11.4.2015 15:56
neverim,ze velke baliky resp. polozky ti pustia!!!