Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Propojení TV a Setoboxu HDMI kablem

Neregistrovaný (0)|9.4.2015 17:23
Tazatel: Myškec

Znění dotazu: Zdravím,
potřeboval bych radu. Máme TV Hyundai HLH 32860 DVBT a setobox, model uveden na setoboxu je Hyundai DVB4H 661PVR (v informacích v nastavení setoboxu je model DVB4H 531 PVR), takže nevím co je správný. TV a setobox je propojen HDMI kabelem, ale po nastavení na tv do režimu HDMI je jen modrá obrazovka a napíše to zamrzlá obrazovka. Zkoušel jsem změnit rozlišení v nastavení setoboxu (576i,576p,780p,1080i,1080p), ale nic to neudělalo. Zkusil jsem druhý kabel, ale taky se nic nestalo, modrá obrazovka. Na tv je HDMI 1, ne HDMI in ,jsem laik, tak nevím, jestli je to nějaký problém. Ted se díváme na setobox přes scart, ale obraz je na pytel :). Děkuji za případné návrhy, co s tím :).
KamilZ (10277)|9.4.2015 17:45
Podle všeho to děláš správně. Mělo by stačit jen propojit HDMI kabely a na ovladačí přes tlačítko AV vybrat HDMI (viz návod http://www.cesky-navod.cz/file2.phtml/77732/HYUHLH32860DVBT_N_CZ.pdf , strana 10).
Zkus na STB ještě (pro jistotu, ale je to blbost) popřepínat "videovýstup", viz návod, strana 11: http://www.o-d.cz/file.phtml/1070804/katalog/

A odpoj Scart, pokud jsi ho měl připojení s HDMI. Pokud to nerozchodíš, tak lze jen doporučit vzít STB k někomu na jinou TV a zkusit to, nebo si opačně půjčit jiný STB nebo třeba DVD přehrávač, na vyzkoušení TV.
Myskec (0)|9.4.2015 18:38
Děkuji za reakci. Ty video výstupy tam jsou RGB a CVBS, oba jsem zkoušel, ale nic se nezměnilo. Tenhle návod na ten setobox jsem si shodou okolností našel taky, ale nic zásadního jsem tam nenašel. Na jiných stránkách jsem našel právě tu změnu video výstupu přímo na HDMI, ale tady to není, jen ty dva. Takže asi jedinou možností je fakt si půjčit nebo vyzkoušet někde jinde, ale setobox jsem kupoval asi před 2 měsícema, tak doufám, že by to neměl být úplnej krám :). Nevím, jestli to vůbec má na něco vliv, ale u obou přístrojů jsem si zjištovat, jestli to zvládne rozlišení 1080p a oba by to měli podporovat, tak jsem koupil i dražší kabel kde to bylo taky psaný.
vivid.sk (11472)|9.4.2015 18:41
Odskusal si, ci TV akceptuje ine 1080i/1080p zdroje signalu?
Skusal si po zmene nastaveni (odporucam zacat najskor u 576i) restartovat STB a odskusat, ci vystup neuvidis na TV?
Myskec (0)|9.4.2015 18:58
to restartování jsem zkoušel, ale nepomohlo. Jak myslíš, jestli jsem vyzkoušel, jestli tv akceptuje i jiný rozlišení? V nastavení tv jsem to nikde nenašel, tak myslíš jestli to není v manuálu někde? jak říkám, na mě polopatě se musí :). Jo jinak musím mít zapojený scart, abych se vůbec dostal do menu STB, takže mám zapojený scart i HDMI.
Myskec (0)|9.4.2015 19:04
Na netu na stránkách heuréky jsem se dočetl jen tohle: HD READY - připravena na HDTV 1080i/720p, ale to bych asi potřeboval trošku osvětlit :)
KamilZ (10277)|9.4.2015 19:29
Na heuréku nehleď, tam bývají blbosti, dívej se do návodu. Na vstupu zvládne i 1080p, podívej se na stranu 28.

Jinak to HD Ready (což ta TV skutečně je) znamená, že TV sice může přijmout vstupní signál až v rozlišení 1080p (1920x1080), ale zobrazí ho pouze v nižším rozlišení, které zvládne. Prostě část detailů obrazu Ti "zahodí".
Tvá TV má poměrně nestandardní rozlišení 1600x1200 (evidentně nějaký panel z monitoru), takže si spočítej, o kolik toho v případě HD vysílání přijdeš, pokud ho přijímáš. U SD nepřicházíš o nic, ale za předpokladu, že máš na STB nastaveno Auto, resp. tam nemáš 1080i/p.

Přečti si tohle: https://www.tvfreak.cz/hd-ready-vs-full-hd-fakta-a-dohady/3370
Myskec (0)|9.4.2015 19:55
To je právě to, v manuálu jsou dostupný snad všechny rozlišení včetně 1080p, takže jsem byl trošku zmaten :). Ale pořád to neřeší můj problém, že to nefunguje. Takže otázka zní, co dělat, když vezmu STB jinam a pojede a nebo vyzkouším jiný u sebe a taky to pojede. Pak počítám, že jsou jen dvě možnosti, bud koupit jiný STB, což se mi nechce, když je nový a nebo holt překousnout scart :). A hlavně ted možná budu vypadat jak blbec, ale díváme se přes STB jen na fleshku, to na to asi nemá vliv že? to by mělo jet taky přes to HDMI.
vivid.sk (11472)|9.4.2015 20:39
Chce to velku odvahu kupovat oba vyrobky takejto znacky, ale mozno si to kupoval prave koli "kompatibilite" :), ktora sa nekona.
Najskor by som zistil, v ktorom zariadeni je problem. Ci v TV, alebo v STB a nasledne by som to riesil.

Cize skusit pripojit akykolvek iny zdroj signalu (notebook / PC) a overit si, ze tie HDMI vstupy funguju.
Myskec (0)|9.4.2015 20:56
Nee, nekupoval jsem to zároven :),tv je kupovaná před 3 lety a STB až před dvěma měsíci :). To že jsou to stejný značky je zcela náhodný, nějak jsem neřešil při koupi STB, jestli bude mít stejnou značku jak tv :). Holt to zkusím obměnit a zjistím, který z toho by mohl být špatnej :). Tak díky za odpovědi :)
Myskec (0)|10.4.2015 19:46
tak jsem zkusil propojit notebook s tv a vše funguje jak má, takže krpa bude asi v STB :). škoda no, ale nechce se mi jen kvůli tomu kupovat jinej, když ani nevím, jestli by to fungovalo :)
KamilZ (10277)|10.4.2015 19:49
Hlavně je blbost kupovat STB kvůli přehrávání z USB. Kup si raději levné MMC (přes internet, můžeš do 14 dnů vrátit).
Myskec (0)|10.4.2015 19:56
Asi na to kašlu úplně, nějak přežiju ten horší obraz,koukat se na to dá i přes scart :). tak díky za ochotu a rady :)