Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rada ohladne vyberu high-end stb

audiofil (102)|5.4.2015 20:38
caute,neviem ci som dobre v sekcii,ale potreboval by som poradit s vyberom STBCka
po 6 rokoch pouzivania 3 typov ARIVA STBciek mam chut si spravit radost s poriadnym prijimacom.Otazka znie, bude obraz kvalitnejsi ako pri pouzivani Ariva 102e s nejakym high-end produktom?Poskulujem po tychto

DM820HD
Golden Interstar XPEED LX3
Xtrend ET10000
GigaBlue HD Quad Plus
VUSOLO 2

podla mojho subjektivneho nazoru som ich zosuladil podla kvality.U mna prevlada jedine kvalita obrazu,aby vedel prenasat DTS takisto do AVRka.Enigma 2 kludne moze byt,EPG,csfd po tuningu si spravi asi aj sam.....predpokladam,ze vsetky budu dostatocne rychle,nemrznuce stabilne,odladene


dakujem
KamilZ (10277)|5.4.2015 20:41
Pokud jdeš po obrazu, tak se zaměř na:
- Coolstream HD2 Tank (Colstream je obecně co se týká obrazu asi nejvíce chválen)
- DreamBoxy
- Xtrend ET10000, VU+ DUO2
audiofil (102)|5.4.2015 20:59
aky bude citelny rozdiel v kvalite obrazu medzi arivou 100e,102e a tymito high-end masinkami?
nemaju xtrend+Dboxy+XPEEDy ten isty mipsel 2 core procak ktory robi ten obraz obrazom? na rozdiel ze xtrend+xpeed maju to prevedenie rovnake,dokonca ten Golden Xpeed XL3 je ma tu flashku o 1GB viacej, a dokonca ale cena je uletena u DB820hd, i ked tam je jadro o triedu vyssie

VU+ urcite nie https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36730-VU-Solo2Duo2-nebo-Xtrend-ET9500
vivid.sk (11472)|5.4.2015 21:30
[QUOTE=audiofil;511541]aby vedel prenasat DTS takisto do AVRka[/QUOTE]
DTS sa na orbite nenachadza nikde, takze toto nepotrebujes (ak to neplanujes pouzivat ako MMC).


Moj skromny nazor je ten, ze standardizaciou HD rozlisenia (HD bude od buduceho roku pre vacsinu kanalov jediny zdroj, Skylink sa chysta odpajat SD kanaly a prejst kompletne na MPEG4) prestava byt zaujimavy hi-end stroj z hladiska kvality obrazu. Pokial bude standardizovany vystup 1080i, nieje ziaduce, aby STB robil akekolvek upravy obrazu, ale posielal dekodovany signal as-is (optimalne v povodnom color space, bez konverzie na RGB) - kvalitna TV si s tym poradi. Toto nieje az take jednoduche dosiahnut, kedze neexistuje ziadna garancia, ze farebne korekcie nastavene na "0" nijako neupravuju vystupny obraz. A v pripade, ze mas TV nakalibrovany - bolo by to aj ziaduce, aby nebol signal upravovany, co do korekcie farieb.

Kvalitny stroj ma zmysel pri aplikovani upscalingu a processingu (cize vsetky ostatne zdroje signalu od 576i; 720p) az po 1080i a jeho pripadny dopocet na 1080p50.

Samozrejme, ostatne vyhody STB zalozenych na linuxe, som vyssieuvedenym nechcel nijako degradovat.


Skus si prejst, ake kanaly najcastejsie sledujes, ci naozaj nutne potrebujes a vyuzijes HQ upscaling SD.
audiofil (102)|5.4.2015 21:41
Panaka mam skalibrovaneho myskou, cize blbost kupovat high-end na bezne prezeranie HD,postaci aj ariva 102e? .. vcera som mal zaujimavy pocit,ked som bol u kamosa,a ten mal UPC cez net, tie jeho HD programy boli o 2-3 triedy kvalitnejsie ako moje cez Skylink,pekne som ostal nasraty, zeby to mohlo byt aj triedou televizora, mal Samaca LED 2 roky stareho,kdezto moj starcek Panny G20 uz toho asi vela nezmoze proti najnovsim trendom :D
predpokladam,ze ten obraz ako si VIVID spominal uz nema sancu nejak STB vylepsit,ak ten obraz, i ked pocitovo tie moje farby na tv boli krajsie, ale ostrost obrazu pokulhavala az razantne zle
vivid.sk (11472)|5.4.2015 21:46
Problem je, ze UPC ma (aj) 3x vyssi bitrate pri HD kanaloch a tam ti ziaden HighEnd stroj nepomoze. Sam mam UPC (kabel) aj Skylink a mozem ti potvrdit, staci aby sa na scene zobrazilo nejake snezenie, prsanie (vela detailov a zmien) a slovenske kanaly su viditelne horsie. Pri statickych scenach je to totozne.


P.S. Prave - obraz ma moznost STB vylepsit, o tom tie rozdiely v obraze su. Ale ja preferujem HD obraz pokial mozno bez uprav na urovni zdroja signalu (STB). Ako som uz vysvetlil v predch. prispevku.
vivid.sk (11472)|5.4.2015 22:08
[QUOTE=audiofil;511545] i ked pocitovo tie moje farby na tv boli krajsie, ale ostrost obrazu pokulhavala az razantne zle [/QUOTE]
To nemusi byt zdrojom signalu, uplne staci, ze kazdy z vas ma inu technologiu (PDP vs LCD) a inak nastaveny TV. Treba robit porovnania na rovnakom TV a idealne - v rovnakom case.
audiofil (102)|5.4.2015 22:17
no zatial ste ma presvedcili ze high-end je zbytocnost a mozem ostat kludne pri Arive 100e, ze rozdiely nie su medzi top a podradnymi prijimacmi ziadne
losos (2977)|5.4.2015 23:45
Ano, rozdíly v obraze jsou nepodstatné.
Mnohem větší jsou ovšem rozdíly v obsluze - např. v nahrávání, v EPG atd... - zde Enigma 2 vede...
audiofil (102)|5.4.2015 23:52
nahravanie na arive 100e,102e bezproblemove..... EPG nie su ziadne problemy.....
v com potom tkvie nutnost kupovat tieto drahe vecicky ked ziaden rozdiel medzi 30eurovym a 300-500 eurovym prijimacom nie je
zatial ste tu nikto nepodlozili ziadny relevantny dokaz,ze kvoli comu sa kupuju tieto masiny.....
kebyze tie masiny aspon prehravaju .mkv s nastavenim ake mam v HTPC skrz mpchc MadVRkom tak neriesim cestu cinema room s htpc

cize odpoved je jasna, je to naivita ludi,ked si tieto STBcka kupuju,len aby si mysleli,ze ten obraz bude lepsi? alebo co? pozeral som,ze enigmu mozem supnut na moj stary vitamin 5000hd s nand pamatou
Hornet F-18 (1328)|6.4.2015 00:33
[QUOTE=audiofil;511557]
v com potom tkvie nutnost kupovat tieto drahe vecicky ked ziaden rozdiel medzi 30eurovym a 300-500 eurovym prijimacom nie je
zatial ste tu nikto nepodlozili ziadny relevantny dokaz,ze kvoli comu sa kupuju tieto masiny.....
cize odpoved je jasna, je to naivita ludi,ked si tieto STBcka kupuju,len aby si mysleli,ze ten obraz bude lepsi? alebo co? [/QUOTE]

Nie je rozdiel medzi 30 a 300-500€ ??? hmmm......to ako vazne? 1. april uz bol :-D
KamilZ (10277)|6.4.2015 00:40
audiofil: Laskavě se uklidni, nikdo zde nikdy netvrdil, že se tyto přijímače kupují kvůli obrazu a nikdo Ti zde žádné důkazy dávat nepotřebuje. Zjevně Ti unikají možnosti těchto přijímačů a proč si je lidé kupují, jako já třeba VU+ DUO2. Kvůli obrazu (přestože je OK) To rozhodně nebylo, ale po Tvé reakci Ti to zdůvodňovat nemíním. Kdyby jsi si přečetl zdejší vlákna, např. Technisat vs. Linux, nebo k Xtrend, nebo k VU, tak by jsi možná pochopil.
audiofil (102)|6.4.2015 02:02
v com sa mam ukludnit? normalne som sa pytal,to len ty vidis nejaky flamik, no zatial som to nepochopil a to som precital vsetky vlakna ohladne technisat vs linux xtrend,vu,dm,speed apod.
jedine ma presvedcil vivid resp. losos,ze ten obraz tam bude taky isty ako s masinou za 30 euro
btw: primarne pozeram aj tak iba sportove programy,lebo aj tak stoja tie obsahy ostatnych kanalov za grcanie
Hornet F-18: rozdiel je vzdy,len ci tie prasule za to stoja
bastlir (3245)|7.4.2015 01:20
Už také začínám být alergický na dotazy typu "s nejlepším obrazem". To ale není chyba tazatele, ale moje. Nicméně .... tu vysněnou kvalitu obrazu považuji za davovou histerii, protože si myslím, že všechny STB prodávané ve specializovaných prodejnách (nikoliv někde mezi houskama) mají +- stejný obraz. Ono stejně nejvíce záleží na tom, na jaké placce si ten obraz pouští a jak ho má seřízený. A i kdyby měl uživatel všechno TOP, stejně mu nikdo nezaručí, co mu pošlou vzduchem.
Takže jak v podstatě píše Kamil, znalí si STB spíš vybírají podle služeb, které jim STB může nabídnout.
tahlovej (304)|7.4.2015 10:14
[QUOTE=bastlir;511611]Ono stejně nejvíce záleží na tom, na jaké placce si ten obraz pouští a "jak tu placku" má seřízený.[/QUOTE]Tohle by se mělo tesat do kamene - i když je potřeba říci,že na receiveru taky trochu záleží - například receivery s Ali procesorem mají v základním nastavení viditelně menší úroveň jasu.
RossiD (1271)|7.4.2015 10:38
audiofil

tedy nic ve zlém, ale značně si ten nákup hypotetického STB zjednodušuješ. Já při výběru (obzvláště elektro techniky) hezkých pár týdnů surfuji po všech možných fórech, obchodech a neposledně i reakcích těch kteří již koupili (včetně zahraničních). Toto vše si dávám do pomyslné tabulky "tohocoodpřístrojeočekávámachci" s plusy a mínusy, teprve po tomto informačním rituálu vše sečtu a výsledek se vždy dostaví, pokud ne - dám tomu ještě nějaký ten den, dokud nemám jistotu splnění většiny z mých požadavků a objednávám / nebo také ne ....
Ty na to jdeš ale ze zcela jiného konce - chci si koupit Hi-Tech mašinu a Vy zde na fóru mne přesvědčte, že tenhle stroj za xxx peněz je pro mne ten pravý, splňující možné i nemožné a běda Vám, když mne pro něj nezlomíte, tak Vám na ty Vaše mašiny zvysoka plivnu, neb jsou pro mne evidentně zbytečné .... Pak ovšem nevidím smysl Tvého dotazu, nebo si se pouze potřeboval utvrdit v tom, že si vlastně nic kupovat nechceš ? Ano i já bych ještě dnes telefonoval z Nokie 5150, sledoval CRT TV, ťukal do 8 bitového Commodoru 64 a jezdil starou R5, vše toto by mi stačilo - je to sice staré, ale plní to stejnou funkci co věci současné tak proč kupovat něco nového a drahého, ne? Priorita nákupu a následného využití přístroje je jen a jen na Tobě, nemůžeš po nikom chtít aby Ti jednoznačně doporučil tu kterou věc, každý uživatel je unikát a nikdy se s druhým neshodne na tom, proč to či ono používá a hlavně proč do toho dal tolik financí kolik dal.

Howgh
bastlir (3245)|7.4.2015 12:45
To tahlovej: Vždyť ano a je snad zcela normální, že si každý svůj přístroj nastaví podle svého. A naopak ... uživatel pro někoho ze svého TOP přístroje nastavením udělá úplnou šunku.

To RossiD: Přesně tak! Také tak vybírám. Proto jsem tu jednou napsal provokativní příspěvek: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/30189-Navrhnete-mi-idealni-TV?p=378708&highlight=l%EDn%FD#post378708
RossiD (1271)|7.4.2015 13:07
Kua, také jsem se toho tehdy zúčastnil :-E To je už tak dááávno .....
Dagy2 (3153)|7.4.2015 14:53
[QUOTE=bastlir;511622]To tahlovej: Vždyť ano a je snad zcela normální, že si každý svůj přístroj nastaví podle svého. [/QUOTE]

když už budete u toho kámene, tohle prosím také tesat hned vedle prvního.
audiofil (102)|7.4.2015 21:45
RossiD: zatial som tu nevidel odpoved,ktoru som sa pytal, ariva100,102e,vitamin5000hd vidiet tam rozdiely na obraze medzi high-end modelmi triedy s 2x1,3Ghz mips 2x3M 7M, chipset skoro rovnaky u vsetkych..... nie som znalec velmi satelitnych masiniek,viem ze v 1990 roku,ked doniesol foter pace,tak to bola svetova trieda :D
viem,ze som si odfaklil zlym patchom 102ecko (rs232-usb),v zasuvke 100e,teraz na nom ficim
no proste neviem ako ty kupujes veci,ale ja ich kupujem tak,ze nech ma znalci tu na fore presvedcia, na to je toto forko a Vase znalosti.... predavaci su analfabeti,to je zname uz davno, ospravedlnujem sa p.xxx z BISAUDIA Banska Bystrica,kde som kupoval svoju zostavu= zatial jediny znalec,na ktoreho som nadabil pri kupe elektroniky za celu moju existenciu.... takze neviem,kde sa mam obratit ak nie tu, inac som mal moznost bud hdbits alebo avsforum,kde su "mozno" este vacsi fanatici a znalci,ale prednost som dal radsej sem, ale vidim,ze som spravil zle!!!

dostal som od vivida PMka,kde som chcel pocut,to co co chcel a jasne ma v tom utvrdil,za co mu dakujem
mna aj tak laka ist do linux masiny,presne ako pisete: stabilita,pluginy,progress,vyuzitelnost
ostali posledne 2,ktore cez tyzden zhodnotim s chalanom z ellana
xtrend 10000
vu+duo 2
RossiD (1271)|8.4.2015 10:13
[QUOTE=audiofil;511646]no proste neviem ako ty kupujes veci,ale ja ich kupujem tak,ze nech ma znalci tu na fore presvedcia, na to je toto forko a Vase znalosti[/QUOTE]

To jak nakupuji, jsem popsal v mém příspěvku, ale opět musím oponovat Tvému systému nákupu. Chápu, že je to takto nejjednodušší, ale zde to prostě nefunguje jako v supermarketu, kde Ti danou věc budou chtít za každou cenu vecpat do tašky.
A jak jsem psal, nic ve zlém - urazit jsem Tě nechtěl.