Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Streming DVB - obmedzenie uzivatela

ichliebdich (2)|1.4.2015 11:02
Ahojte,
rad by som sa spytal ci pozna niekto soft ktory vie stremovat DVB (T,S,C) ale ma moznost nastavenia akcie pre limitovanie uzivatela.
Moj pripad mam doma postaveny mensi server s kartami pre 8 transporderov. Pouzivam DVBViewer na pozeranie v lokalnej sieti a do internetu. Problem je v tom ze ak to chcem poslat kamosovi (a je chytri) tak z linku vie vycitat adresu a pozerat napr 2 TV naraz. Preto zhanam program ktory dokaze nastavit toto obmedzenie napr pridanim do url adresy meno a ID (alebo meno a heslo atd) a pocet naraz pozeranych TV na 1 (alebo pocet connections).

Ako pisem pozeral som programi ako DVBViewer, ProgDVB, VDR, MuMuDVB a ine ale nikde som nenasiel ze by to podporovali alebo bol niejaky plugin k tomu.
Dalsia moznost co ma napadla je pouzivat reverznu proxy ako nginx a tam limitovat pocet pristupov do siete.

Mate nietko lepsi napad alebo poradi lepsi soft?
Dik
bastlir (3245)|1.4.2015 13:33
Pokud jsem dobře rozuměl, tak to limitování spočívá v počtu přístupů na tvůj server/NAS? Na takový soft jsem doposud nenarazil, neboť jsem jej ani nehledal, ale nejde to nastavit přímo v ovládacím softu serveru? Tam prostě zadat účty (uživatele) a jejich práva. Jinak web-portály toto řeší přes cookies.
RoPo (6061)|1.4.2015 13:51
bastlir: píšeš o přístupu k souborům (server/NAS). Tazatel potřebuje ukočírovat síťový přístup k síťovém datovému proudu z tuneru (stream z HW karty) ne přístup k diskovému souborovému systému.
vivid.sk (11472)|1.4.2015 14:03
Napis kamaratovi, ze ak bude pozerat 2kanaly naraz, tak mu zrusis pristup - myslim, ze na toto pocuva kazdy.
ichliebdich (2)|2.4.2015 09:32
Prave potrebujem toto limitovanie pre user a password pretoze mam obmedzenu linku a naraz vedia pozerat len 4 ludia, cize ja ich potrebujem niekedy vypnut nepovolit pristup a tak + neveim blokovat inych ludi, bud to bloknem cele a nemam pristup ani ja zvonku alebo to povolim a kazdy moze pozerat.
@bastlir: Softy ktore som skusal to nepodporuju/nemaju - preto hladam soft/riesenie kto take nieco vie/ma