Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Karta Czech link - pôjde alebo padne

ferrda (162)|20.6.2005 11:07
Kúpil som si kartu Czech link ktorá by už udajne mala byť otvorená a netreba ju oficiálne registrovať. Keď sa však v prijmači (Humax5500+) pozriem do info o karte je tam v informáciach o predplatnom toto.

NAZOV DOBA PLATNOSTI

CT1 0-0- 0 0-0- 0
CT2 0-0- 0 0-0- 0
PRIMA TV 0-0- 0 0-0- 0
GALAXIE SPORT 0-0- 0 0-0- 0
CT1 CT2 PRIMA TV 26-5- 2005 25-6- 2005
CS 0-0- 0 0-0- 0
CS FILM 18-6- 2005 27-6- 2005


Preto ma zaujíma či mi tá karta neprestane fungovať po tych dátumoch. Kartu som kúpil 18.6.2005 takže ten zápis 26.5 az 25.6 tam už musel byť.
Pitomec (10211)|20.6.2005 19:04
Napálili tě :-(((
ferrda (162)|8.7.2005 18:30
FOR PITOMEC
Len pre tvoju informáciu ku dnešnému dňu mi tá karta stále funguje okrem CS FILM čo je samozrejmé pretože som nemal blocker.(úprimne povedané vôbec mi nechýba je to kanál pre mňa totálne nezaujimavý.) :-)
blueant (820)|9.7.2005 11:03
No ja by som rad videl terajsi vypis.

Vyzera to na zaregistrovanu kartu.
ferrda (162)|9.7.2005 18:05
Výpis stále rovnaký. Čo tú kartu mám prišlo na ňu len to promo CS FILM 18.6-27.6
Pitomec (10211)|10.7.2005 13:13
[quote=ferrda]FOR PITOMEC
Len pre tvoju informáciu ku dnešnému dňu mi tá karta stále funguje okrem CS FILM čo je samozrejmé pretože som nemal blocker.(úprimne povedané vôbec mi nechýba je to kanál pre mňa totálne nezaujimavý.) :-)[/quote]
A co s tím má společnýho bloker??? Prostě máš kartu, kterou ti někdo "otevřel" asi tak, že to buď zmastil, anebo ji normálně vrazil do receiveru a ona by měla jet tuším 44 dní, než zhasne. Ale rozhodně ji neotevřel tak, jak by to mělo být - pak by totiž jelo všechno a samozřejmě i bez blokeru, protože by o tvé kartě nikdo ani NEVĚDĚL A TUDÍŽ BY NEBYL DŮVOD NA NI COKOLIV BLOKOVAT (koukám, že blueantova demagogie s blokerem už začíná bohužel negativně působit a vytváří v lidech paranoiu :-k ).

[quote=ferrda]Výpis stále rovnaký. Čo tú kartu mám prišlo na ňu len to promo CS FILM 18.6-27.6[/quote]
Jasnej důkaz toho, že ti někdo dal pěkně do budky - jinak by totiž do tý karty nemohlo nic přijít, páč to chodí pouze do karet registrovanejch a nikoliv těch, který se někde válí na skladech u prodejců nebo jsou sice prodaný, ale nikdo to neví (prodejce nic nikam hlásit nemusí).
blueant (820)|10.7.2005 19:33
Zrovna v tomto pripade by isty ucel bloker mal - pretoze aj podla mna je ta karta registrovana.

A myslim ze jeho vyuzitie v tomto pripade popisal presne.
Pitomec (10211)|10.7.2005 22:44
[quote=blueant]Zrovna v tomto pripade by isty ucel bloker mal - pretoze aj podla mna je ta karta registrovana.

A myslim ze jeho vyuzitie v tomto pripade popisal presne.[/quote]
Znovu se ptám - jaký význam má registrace v případě, že je karta otevřená načerno???
blueant (820)|11.7.2005 07:18
Nemlz zase - dobre vies ze nehovorim neregistrovanej karte.

Znova sa pytam - Ako vies ze nespusti promo na nejaky novy kanal ?

Aha - ozaj ved ty to vies - ved to je totalna blbost aby to niekedy nejaky kanal robil. :-E
ferrda (162)|11.7.2005 15:54
Tak podla teba je to tak, že keď si kúpim novú kartu a otvorím si ju sám cez comp (ak to samozrejme ovládam) potom ju vrazim do príjmača a žiadna ins ani promo mi na ňu nemože prisť lebo o nej nikto nevie že ju mám.
Podla mňa na to aby ti prišiel ten promo zápis stačí aby si vsunul kartu do príjmača a máš ho tam nezmazatelný. A ked chceš znova pozerať tak zaplať, a príde ti zapis dalši na dobu predplatenú.
SOM TOHO NÁZORU ŽE BLOCKER JE PRI CZ LINK KARTE OTVORENEJ CEZ COMP NEHYHNUTNÝ.
Pitomec (10211)|11.7.2005 16:45
[quote=blueant]Nemlz zase - dobre vies ze nehovorim neregistrovanej karte.

Znova sa pytam - Ako vies ze nespusti promo na nejaky novy kanal ?

Aha - ozaj ved ty to vies - ved to je totalna blbost aby to niekedy nejaky kanal robil. :-E[/quote]
Ale můžou spustit promo třeba na 100 kanálů, ale nikdy se to nebude týkat karet, o kterých nikdo neví. A pokud o kartě někdo ví, tak její uživatel asi nemá všech 5 pohromadě, protože jinak by si kartu prostě nechal otevřenou a nikde nic neregistroval a nikdo by o něm neměl ani potuchy...
Pitomec (10211)|11.7.2005 16:51
[quote=ferrda]Tak podla teba je to tak, že keď si kúpim novú kartu a otvorím si ju sám cez comp (ak to samozrejme ovládam) potom ju vrazim do príjmača a žiadna ins ani promo mi na ňu nemože prisť lebo o nej nikto nevie že ju mám.
Podla mňa na to aby ti prišiel ten promo zápis stačí aby si vsunul kartu do príjmača a máš ho tam nezmazatelný. A ked chceš znova pozerať tak zaplať, a príde ti zapis dalši na dobu predplatenú.
SOM TOHO NÁZORU ŽE BLOCKER JE PRI CZ LINK KARTE OTVORENEJ CEZ COMP NEHYHNUTNÝ.[/quote]
Ber to logicky - karet je naflákanejch milióny, část z nich už dávno není na světě, část se válí někde ve skladech, no a část je samozřejmě i u lidí, kteří ji nikdy neregistrovali. Takže to by byl pěknej opruz automaticky posílat nějaký promo do všech karet plošně...
Jinak co se týká vložení karty do receiveru, tak karta ani receiver nejsou! napojeny na providera, takže ten se o přítomnosti karty nikdy nedoví - když kartu vložíš do receiveru už upravenou, tak tam prostě je a nikdo o ni nikdy nebude nic vědět. A toto bys měl zase vědět ty a nenechat se tady demagogickým bluetantem zviklat.
jopein (450)|11.7.2005 17:28
Tak teda co ?? Mám teď jednu kartu na stole. Registrovat - neregistrovat?
Nebo co ? Jsem z toho 9-)

:-E :BB: :-E
ferrda (162)|11.7.2005 19:41
To že mám rovnaký názor ako Blueant neznamená že by som sa nechaval
nejako "zviklat". Mne to proste tak vychádza na základe vlastných skúseností a logických úvah. A je podla mňa aj úplne logické, že to promo je celoplošné, čiže na všetkých kartách nezávisle od toho či niekto o tebe vie alebo nie. Je to proste zasah proti neautorizovanému prijmu.Pretože keď tam je to promo už sa tam znova to oprávnenie cez comp dať nedá. Až na základe zaslania žiadosti s vypísaným ser. číslom a zaplatením predplatného ti na danú kartu s daným ser. číslom zašlu oprávnenie na dobu určitú. Čiže logicky mi z toho vychádza že keby som mal blocker nikdy by mi to promo nemohlo prísť.(Keby to bol nejaký iný kanal ako CS FILM možno by ma to žralo ale musim opäť podotknúť že CSF mi ani náhodou nechýba-videl som, počul som, ďakujem neprosím.)
blueant (820)|11.7.2005 22:18
Ja vravim o blokery v suvislosti s registrovanou kartou - a to ti Pitomec pisem uz asi piaty raz - ale tebe to jasne nevadi. Tymto koncim absolutne tuto debatu s Tebou - lebo to nedokazes rozoznat.

Co sa tyka neregistrovanej karty (myslene neprihlasenej) ma Pitomec pravdu - na neregistrovanu kartu by ziadne zapisy nemali chodit. (aj ked ja nevidim ziadnu technicku prekazku preco by to provider nemohol spravit ked ho to drapne :-) )

Prosim Pitomca aby na toto nereagoval - s tym, ze toto sa u czlinku nenosi - to uz som pocul v spojeni mozneho proma na CSfilm.
(BTW aj tak si myslim ze zapisy na BIOS 3.47 robit nevies - aj ked tu pises o vsetkych co si zaregistrovali karty ako o blbcoch)


2 jopein

Pokial vies urobit zapisy na tvoj BIOS tak neregistruj - to mozes spravit aj neskor.
Pitomec (10211)|12.7.2005 07:26
[quote=ferrda]To že mám rovnaký názor ako Blueant neznamená že by som sa nechaval
nejako "zviklat". Mne to proste tak vychádza na základe vlastných skúseností a logických úvah. A je podla mňa aj úplne logické, že to promo je celoplošné, čiže na všetkých kartách nezávisle od toho či niekto o tebe vie alebo nie. Je to proste zasah proti neautorizovanému prijmu.Pretože keď tam je to promo už sa tam znova to oprávnenie cez comp dať nedá. Až na základe zaslania žiadosti s vypísaným ser. číslom a zaplatením predplatného ti na danú kartu s daným ser. číslom zašlu oprávnenie na dobu určitú. Čiže logicky mi z toho vychádza že keby som mal blocker nikdy by mi to promo nemohlo prísť.(Keby to bol nejaký iný kanal ako CS FILM možno by ma to žralo ale musim opäť podotknúť že CSF mi ani náhodou nechýba-videl som, počul som, ďakujem neprosím.)[/quote]
Asi by bylo dobrý si napřed zjistit, jak vlastně taková aktivace "promo" vůbec funguje - pak bys rychle pochopil, že žádný plošný posílání není dost dobře možný (mimo jiné i z důvodu, že celá řada karet je určená třeba k příjmu jednoho konkrétního programu - typicky GS v TKR nebo Prima v TKR, takže posláním nějakýho promo bys tomu dal pěkně na frak :-I ).
Pitomec (10211)|12.7.2005 07:30
[quote=blueant]Ja vravim o blokery v suvislosti s registrovanou kartou - a to ti Pitomec pisem uz asi piaty raz - ale tebe to jasne nevadi. Tymto koncim absolutne tuto debatu s Tebou - lebo to nedokazes rozoznat.

Co sa tyka neregistrovanej karty (myslene neprihlasenej) ma Pitomec pravdu - na neregistrovanu kartu by ziadne zapisy nemali chodit. (aj ked ja nevidim ziadnu technicku prekazku preco by to provider nemohol spravit ked ho to drapne :-) )

Prosim Pitomca aby na toto nereagoval - s tym, ze toto sa u czlinku nenosi - to uz som pocul v spojeni mozneho proma na CSfilm.
(BTW aj tak si myslim ze zapisy na BIOS 3.47 robit nevies - aj ked tu pises o vsetkych co si zaregistrovali karty ako o blbcoch)


2 jopein

Pokial vies urobit zapisy na tvoj BIOS tak neregistruj - to mozes spravit aj neskor.[/quote]
Reagovat budu jenom na jedno - sám žádný zápisy do karet pochopitelně neumím, nikdy jsem je tudíž ani nedělal a v souvislosti s novelou TZ se k tomu ani nechystám. Všechno co sděluju, jsem vyčetl pomocí google na netu :-E
ferrda (162)|12.7.2005 14:53
Neviem prečo by nemohlo byť promo posielane na všetky karty. Veď provider vie ktoré karty fachčia v TKR a na tie to promo nepošle. Podľa mňa je to technicky možné.
Ak vieš kde by som sa dočital viac o tom ako to promo vlastne funguje daj vediet, ja som zatial nič dôveryhodné nenašiel a všetko sú to len také špekulácie.
Pitomec (10211)|12.7.2005 18:24
[quote=ferrda]Neviem prečo by nemohlo byť promo posielane na všetky karty. Veď provider vie ktoré karty fachčia v TKR a na tie to promo nepošle. Podľa mňa je to technicky možné.
Ak vieš kde by som sa dočital viac o tom ako to promo vlastne funguje daj vediet, ja som zatial nič dôveryhodné nenašiel a všetko sú to len také špekulácie.[/quote]
Promo funguje jednoduše tak, že na všechny registrovaný karty u ČT (vyjma karet pro TKR) se pošle údaj a zpřístupní vysílání. Na neregistrovaný karty se neposílá nic. Tečka. Jestli máš zájem o bližší údaje, tak si někde v diskuzi (tuším třeba na OKOUNovi to šlo) sežeň někoho z Czechlinku a on ti to vysvětlí.