Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S: Dekódování programů

Neregistrovaný (0)|23.3.2015 18:14
Tazatel: K. Jelínek

Znění dotazu: Dobrý den,

mám následují problém: provoz uvedené konfigurace téměř tři roky bez problémů. Jednou po návratu domů z pole role televize po zapnutí zobrazí na cca vteřinu kanál a zresetuje se a takto pořád dokola.

Po odpojení všech zbytných zařízení a kabelů z portů TV závada zmizela, naběhly ovšem pouze DVB-T programy. Proveden upgrade firmware TV, reset do továrního nastavení atd., vše bez efektu.

Z DVB-S vidím pouze nekódované programy (ČT24), u kódovaných vidím EPG a funguje i HbbTv, jinak nic.

Reaktivace karty přes satelit bez výsledku. Karta zaslána na Skylink ke kontrole - plně funkční. Moje karta a čtečka vyzkoušeny v jiném TV s tunerem S2 (Panasonic) - funguje. Jinde funkční půjčená karta a čtečka u mě nefunguje. Vyzkoušeny všechny čtyři kombinace karta/čtečka/TV, v Panasonicu vždy Ok, u měně nic (akorát se mění hlášky, které dává CI modul).

Obávám se, že problém je v rozhraní CI modulu a TV, a že bude jeden házet na druhýho.

Možná už se s tím někdo potkal, děkuji.

kj

Technika, které se dotaz týká: TV SAMSUNG UE46ES8000 (vestavěný tuner S2), modul SMIT Irdeto CI+, karta Skylink Irdeto/ICE
vivid.sk (11472)|23.3.2015 22:26
Podla popisu ktory uvadzas, to vyzera na HW problem. Lacnejsie ako servisny zasah moze byt kupa externeho STB.
bastlir (3245)|23.3.2015 23:12
Pokud v tvé TV nefunguje ani jiný modul, pak je to opravdu věcí TV. Jediná možnost, kterou vidím za reálnou, je pozvat si technika z autorizovaného servisu domů a ukázat mu to. Půjde-li oprava z tvé kapsy, nejlevnějším řešením bude (jak je napsáno výše) koupě STB.