Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

OT diskuze o audiu a tak

bastlir (3245)|14.3.2015 18:00
Docela mě pro 636 překvapily ne příliš nadšené recenze v oblasti kvality zvuku. Jen si říkám, zda to normální smrtelník pozná.
vivid.sk (11472)|14.3.2015 18:14
Niet sa comu cudovat, kazdy rok treba pridat nejaku novu funkcionalitu do pristroja, ktory ma v prvom hrade hrat a treba este zlacnit jeho vyrobu. Nasledne ho treba niekde vykuchať a bude to presne tam, kde sa to neda "cez internet" spoza PC spoznat. Obvykle a vzdy - na zvuku.

[QUOTE=bastlir;510136] Jen si říkám, zda to normální smrtelník pozná. [/QUOTE]
Samozrejme, ze to poznas, cim lepsie repro, tym viac zaplaces. Oni ale nepredpokladaju, ze si niekto k 600 eurovemu AVR bude pripajat set za tisicky eur, ale bude to rovnako lacny shit v podobe siestich kuskov "akoze reprakov".
bastlir (3245)|14.3.2015 18:43
Máš pravdu v tom, že to někde šidí. Dokonce jsem někde na netu četl kde. Ale už nevím co. Nesouhlasím, respektive zpochybňuji pohled na shit. To je totiž o tom, co si koupí nadšenec a ještě větší nadšenec. A ten největší nadšenec svým kolegům bude tvrdit, že mají shit. :-E Podle mě ... pokud nemáš speciální poslechovou místnost s akustickými úpravami, pak nemá smysl do beden cpát velké peníze. Do poslechové místnosti totiž jdeš jen poslouchat, a tedy nemáš muziku jen jako kulisu k jiné činnosti. Pominu-li období svého života, kdy jsem si pustil elpíčko od Abby do stereo sluchátek a vznášel jsem se v oblacích, tak v současné době mám svou reprosoustavu optimalizovanou pro svou potřebu, místnost, finanční možnosti a způsob poslechu. A upřímně .... je mi šumák, jestli bude někdo o tom tvrdit, že mám shit. ;)
Byl jsem u kolegy na "kolaudaci" bytu a ten doma měl nějaké špičkové kraksny, které si asi za 3tis. euro přivezl z venku a stěžoval si, že mu prodali nějaké vadné, že mu neznějí jako na předváděčce. Tím mě docela pobavil, protože jeho místnost byla tak velká, že sis kvůli bednám neměl skoro kam sednout, ale oni mu je předváděli ve studiu. Tím chci říct, že kvalitu ano, ale přiměřeně.
vivid.sk (11472)|14.3.2015 19:40
[QUOTE=bastlir;510141]Nesouhlasím, respektive zpochybňuji pohled na shit. [/QUOTE]
Shit je obecne pomenovanie, bez toho, aby som sa niekoho (toboz niekoho konkretneho) chcel dotknut. Bez ohladu na to, ci je niekto nadsenec alebo nie, urcita uroven sa nepodlieza (co plati rovnako aj vo video segmente, a takto smerujeme nase odporucania na fore pre vacsinu uzivatelov).
Skor mi prekaza terajsie smerovanie a vymyvanie mozgov, co "nutne" uzivatel potrebuje (Hi-Res 24/192 alebo DTS/DD lossless formaty) bez toho, aby pochopil, ze na jeho bednickach doma nerozozna absolutne nic. A to si dovolim tvrdit, ze na vacsine takychto aparatur nieje mozne pocut rozdiel medzi DD@448 a DTS@1536, nieto lossless. Zato sa to cpe do pristrojov za par sto eur.

[QUOTE=bastlir;510141]Byl jsem u kolegy na "kolaudaci" bytu[/QUOTE]
Dnesne kuchyno-obyvacky, a "prazne" moderne interiery su absolutne peklo na posluch muziky. V jaskyni totiz hrat nebude nic, bez ohladu na cenu. Malokto to chce pochopit, ze akustika ma zasadny vplyv na vysledny cely efekt, no pokial uzivatel trosku triezvo uvazuje a rovnako triezvo si byt zariadi, nemusi to byt ziadna katastrofa.

Aby som to aspon trosku pozitivne ukoncil, jedna vec sa neda upriet - za dnesny priemerny cesky/slovensky plat sa da dnes skakat podstane vyssie, ako pred 30 rokmi a dnesne moznosti su obrovske. Fanusik si dnes moze dovolit kupit bez nutnosti setrit roky to, s cim moze byt spokojny.
bastlir (3245)|14.3.2015 19:50
Jojo, s tím souhlasím a ani jsem to nechápal i nemyslel osobně. Bohužel v této problematice absolutně plavu, takže některým termínům, které v příspěvku zmiňuješ (DTS@...) vůbec nerozumím. Mně se zvuk prostě jen líbí či nelíbí.:) Např. AVR jsem si koupil kvůli tomu, že se můj Sam nedal bez ničeho poslouchat. Teď zrovna bez AVR jsem a mám pocit, že TV je na dně plechového kontejneru.B-)
vivid.sk (11472)|14.3.2015 20:19
Bez audia by som si film nepustil, to je fakt, takze tvoje "utrpenie" zdielam. To audio, ktore je dnes beznou sucastou televizii, je urazka zvukovych bubienkov :), to uz radsej bezdrotove sluchatka. Tie z audiofilneho segmentu, su koniec koncov dobre riesenie audio retazca, pokial ich clovek znesie na usiach dlhodobo, za 1/10 nakladov beznej aparatury a bez problemov s akustikou miestnosti.
bastlir (3245)|14.3.2015 20:51
Asi se provizorně a ze zoufalství vrátím ke kabelu ze sluchátkového výstupu k aktivním bedýnkám. Ta "urazka zvukovych bubienkov" mě pobavila, je to ale přesné.:)