Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pegas PIC Video + Vybělené plochy RIPu

juppiter (73)|19.6.2005 07:44
Pegas PIC Video + Vybělené plochy RIPu
Zachytávám TV pořady výše uvedeným kodekem přes VIVOkartu a dále tlačím do DivX.S kvalitou VÝŠE UVED.jsem celkem spokojen - tato není
a nemá být v žádném případě předmětem diskuse !!! Při výskytu bílé plochy ve zdroji (Televizor) je VŠAK tato zachycena v PC až jako nepřirozeně (a tudíž i hůře viditelná a rozpoznatelná-pokud má být v rámci této plochy co rozpoznávat).Byl bych vděčný za radu, jak toto eliminovat vhodným nastavením PegasPIC, příp.DivX kodeku.
DĚKUJI
mirekv (7169)|19.6.2005 07:58
tato není a nemá být v žádném případě předmětem diskuse !!!
A proč si to sem dával? K problému: tohle dělají snad všechny karty, v kodeku bych to neviděl.
juppiter (73)|19.6.2005 10:02
protože debat o SKVĚLÉ-hnusné kvalitě jmenovaných nástrojů i tak mizerný hledač jako já zde najde spoustu! mě jde pouze, jak jsi to trefně uvedl, o K PROBLÉMU: - děkuji za zkušenost.doufal jsem v existenci nějakého ďábelského přepínače či filtru, který by to neutralizoval
s pozdravem
mirekv (7169)|19.6.2005 10:13
juppiter
No ale softy ke kartám většinou umí nastavit parametry, nepomohlo by to?
StD (8612)|19.6.2005 12:53
Juppiter, pohraj si s nastavením gamma, a to nejen v ovladačích GK, ale i v programu, ve kterém to zachytáváš.
Miuvek (858)|19.6.2005 13:49
[quote=juppiter]Pegas PIC Video + Vybělené plochy RIPu
Zachytávám TV pořady výše uvedeným kodekem přes VIVOkartu a dále tlačím do DivX.S kvalitou VÝŠE UVED.jsem celkem spokojen - tato není
a nemá být v žádném případě předmětem diskuse !!! Při výskytu bílé plochy ve zdroji (Televizor) je VŠAK tato zachycena v PC až jako nepřirozeně (a tudíž i hůře viditelná a rozpoznatelná-pokud má být v rámci této plochy co rozpoznávat).Byl bych vděčný za radu, jak toto eliminovat vhodným nastavením PegasPIC, příp.DivX kodeku.
DĚKUJI[/quote]
tohle přesně mi dělalo VIVO, tj. přepálené světlé plochy.
Je to způsobeno kombinací hardware - ovladač, přesněji řečeno funkcí AGC - automatické řízení úrovně videosignálu. Buď ho neumí HW nebo na to hází bobek ovladač.
Já jsem to u své karty nevyřešil a byl to poslední hřebík do rakve toho shitu.
Ve w2k mi to nedělalo, až ve wxp.
(ovladače nVidia WDM capture, všechny verze stejnej hnus)
aleycon (152)|27.7.2005 17:08
juppiter: Pokud pouzivas FLY2000TV, ukladej obaz v RGB24 a ne v YUV2. Misto PICVideo pouzij MJPEG od Mainconceptu, ten to nedela nebo HuffYUV. Vypni AGC v sekci video v nstaveni FLY2000. Obraz pri zapnutem AGC taky trochu sem tam poblikne (neco jako kdyz automatika kamery meni rychle clonu).
ODSakEda (2278)|27.7.2005 20:26
1.Jednak používat soft (aplikaci k ovládaní nastavení TV karty či recorder-soft grafiky s VIVO) co umí nastavit jas a kontrast.

2.Dále vyzkoušet kousek nahrát a pak hnet přehrát a pozorovat rozdíl především jasu či přílišného kontrastu (ten lidé rádi přehání a chtějí aby PC monitor či dokonce LCD mělo jas skoro jak TV, kerá jej má až o 50% vyšší než lze dosáhnout u PC monitorů-ty ba vás z blízka pak příliš oslnovali při práci s textem-s videem se nedávno ani nepočítalo, ale Yijama nebo nějakej monitor měl přepínač zvaný TV/PC a přidával cca těch 50% jasu!) a tedy co největší shodnosti náhledu při recordingu a při přehrávání-totiž některé aplikace zobrazují na pozadí a některé přehrávače na modré ploše-na popředí, tuším se tomu říká Overlay mode a v nastavení grafiky ve vlastnostech plochy (pravé tlačíto myší na plochu/vlastnosti/nastavení/upřesnit/vlastnosti či nastavení grafiky dle značky) se nastavují vlastnosti (kotrast,jas, sytost aj.) pro obě plochy zvláíšt!!!

3.Nepřehánět to především s kontrastem, jak jsem již v závorce naznačil, neb PC monitory natož LCD maj jen cca 50% jasu TV, která má daleko hrubší rastr a tím i větší zářící body-luminisceny-ale velmi malou rozlišovací schopnost (podobně jako velkoplošné diodové panely určené i k provozu venku za bílého dne-sice hrubé, ale jasné, LCD je jemné, ale zatím ne příliš jasné)!
-Raději tedy vyblitější a tmavší obraz, dá se lépe spíše zesvětlit později, obráceně, při přepálených plochách již ne! otázka také je, jsouůi plochy přepálené již ve zdroji vide, nebo jen leze z grafiky příliš jasný signál a nestíhají jasem-tedy již na max nabuzený, rozjasněný obrazový body vašeho monitoru především LCD?!
Bullback (352)|28.7.2005 12:29
juppiter

Ty A/D převodníky jsou dost blbý, takže dochází k vynechání detailů, jediné řešení je ubrat kontrast a jas.