Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Odstranění sykavek ze zvukové stopy

28.2.2015 04:28
ceskosloZdravím vespolek,
našel by se zde někdo, kdo dokáže odstranit sykavky ze zvukové stopy? Zkoušel jsem několik programů a návodů s nevalným výsledkem. Jedná se o tento seriál : http://www.csfd.cz/film/20484-jamaica-inn/filmoteka/
Sehnal jsem u Rusů poměrně dobrý rip z originálního DVD.Takže obraz ujde. Ovšem zvuk mám nahraný z TV na VHSrip, a ten je samá sykavka. Ukázka zde: http://www.uloz.to/xypEh8P6/vzorek-jamaica-inn-1983-wav
Udělal jsem synchronizaci a zvukové stopy sestříhal, takže sedí. Ale ty sykavky jsou hrozné. Je to škoda, jedná se o klasický seriál.
28.2.2015 05:39
jibarrTo nejsou sykavky, ale přebuzený vstup při nahrávání. Neboli záznam je poškozený. Jedině EQ stáhnout výšky, pohrát si se středy a basy. Dostane to trochu barvu. Ale z tohohle už žádný zázrak nebude. Nedá se to někde sehnat ?
1.3.2015 10:42
ceskosloSehnat se to právě nikde nedá. Vypadá to, že všichni uživatelé na CSFD mají tuto verzi :-(
1.3.2015 11:47
jibarrTak si s tím musíš pohrát. Dej si třeba dvě nebo tři stopy nad sebe a jednu udělej jen v hloubkách. Druhou ve středech a třetí ve středovýškách. Pak vzájemně smíchej hlasitostní poměry. Aby to moc nezkreslovalo, ale aby tomu bylo dostatečně rozumět. Dostane to hutnější barvu, že to zkreslený nebude tak výrazný. A sloučit do stopy k filmu. Ale žádný zázrak už z toho nebude.
1.3.2015 12:15
ceskosloTo to radši tak nechám. Nejsem odborník na práci se zvukem. Radši se pustím do něčeho, co zvládám. Ve složce ,,Filmy nedodělané" mám snad 200 filmů k úpravě. Myslím, že to ani do smrti nestihnu :-)
1.3.2015 01:03
jibarrOK. I to je řešení. I když ta 1/2 hodinka se tomu věnovat není taková časová zátěž. Pokud máš 200 rozdělaných filmů, tak základní úpravy nejsou nic složitého.