Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kde jsou v regeditu programy spouštějící se po spuštění

kirk (476)|18.6.2005 17:56
komplu? A složka "po spuštění" je mi teď opravdu prd platná
kirk (476)|18.6.2005 18:23
Takže Vlaďa mi to vyhledal. :BB: Adresa je: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
Miuvek (858)|18.6.2005 18:52
celkem user friendly to jde i pomocí RegCleaneru
Bullback (352)|18.6.2005 18:59
Jedinej rozdíl mezi načtením složky "po spuštění" a načtení z registru je ten že registr se načte dřív. Výhodou registru je i "Run-" (zamezí načtení) ale nenapadá mě proč kikrovi složka nevyhovuje \/
Miuvek (858)|18.6.2005 19:25
a nebo pro zamezení načtení toho či onoho použít MSConfig
kirk (476)|18.6.2005 19:40
Bullback: Protože tam není například 365dni, Quicktime, atd

Miuvek: Ten config se mi spouštěl po každým startu windows, a když jsem vypl jeho spouštění, tak tam bylo původní nastavení, tak to je důvod
Ivo Mašek (10205)|18.6.2005 19:53
Ten config se mi spouštěl po každým startu windows,
??? to snad ani normálně nejde.
JirkaH_tvf (13)|18.6.2005 20:21
[quote=Ivo Mašek]Ten config se mi spouštěl po každým startu windows,
??? to snad ani normálně nejde.[/quote]
Jde, musíš po restartu povolit načítání změněné konfigurace, jinak to otravuje furt.
Ivo Mašek (10205)|18.6.2005 20:33
Aha. Já jsem s tím nikdy problém neměl, proto mi to připadlo divný.
StD (8612)|19.6.2005 00:21
@Kirk: Kdyby jsi si to ty Esel prohlížel ve SpyBotu (sekce Nastavení - Po startu), tak ti tam ukáže, kterej zmetek ti co mezi jednotlivými restarty změnil (tučně)! Pořiď si raději knížečku "Začínáme s PC", asi před 15 lety jsme ji v Computerworldu vydávali... já už ji nemám. Půjčila si ji před lety manželka a nikdy nevrátila. 8-)
Miuvek (858)|19.6.2005 00:34
[quote=Ivo Mašek]Aha. Já jsem s tím nikdy problém neměl, proto mi to připadlo divný.[/quote]
Na win98 se to nezobrazuje, kdežto ve winXP MSConfig po změně a restartu otravuje hláškou typu, že "jsme něco změnili a jestli to má tak nechat"
StD (8612)|19.6.2005 00:39
@Miuvek: Tak tuhle hlášku jsem v XP ještě nikdy neviděl, a to s nimi občas vyvádím psí kusy (je služební...). Jen jednou hodily BSOD, to když jsem jim pustil na systémový disk defragmentaci v době probíhající aktualizace na pozadí on-line :-E
kirk (476)|19.6.2005 02:49
StD: Hele, žádnou knížečku "Začínáme s PC" nepotřebuju \/ Myslím, že mám co se PC týče, se stále co učit, ovšem začátečník už dávno nejsem \/ Velice často se mi na různých chatech stává, že holky pod 18 let pořádně nevědí, jak se stahují programy (anglické popisy jako Download jim vůbec nic neříkají, natož aby porozuměli webové stránce v angličtině! :OO ) Nedávno jsem tam jedné takové holce víc než hodinu vysvětloval, jak se na Skypu přidává a autorizuje uživatel. Pochopila to asi po hodině a půl! :OO 9-) Fakt jsem nechápal, jak je něco takovýho možný, když například moje osmiletá neteř začínala s počítačem už když jí byly asi 4 roky!

Zkrátka to shrnu tak, že co se týče počítačů, tak jsem na úrovni normálního uživatele (v něčem mám teda znalosti trošku lepší), zatímco ty a řada lidí, co sem chodí jsou odborníci.
Devaster (477)|19.6.2005 05:14
aj ucitel si nahovno .... :-E :-E :-E
StD (8612)|19.6.2005 06:24
...ony -- porozuměli :-D

Rozumu halt nepobraly.
exTNT (1421)|19.6.2005 09:16
Hm, moc bych se nedivil, kdyby ta osmnáctiletá holka byl nějakej fousatej programátor a z kirkových blábolů si roztrhnul bránici... :-E
Jinak, kirku, místo toho, abys osmnáctkám vysvětloval, jak se stahujou programy, jim radši vysvětli jak se stahujou kalhotky.
A nebo si nech radši napřed vod nějaký čtyřicítky vysvětlit, jak se natahuje prezervativ, jak sám vidíš, předstírat, že něco neumím a nechat se to "naučit" je docela rozšířenej trik. :-E
Ivo Mašek (10205)|19.6.2005 10:13
Kirk se nám asi nikdy neožení. :-(( Rod nebude mít pokračovatele. (smajlíka se sem radši neodvážím dát).
stayman (12393)|19.6.2005 10:30
[quote=Miuvek]kdežto ve winXP MSConfig po změně a restartu otravuje hláškou typu, že "jsme něco změnili a jestli to má tak nechat"[/quote]

Ved ale tam je zatrzitko "nezobrazovat pri dalsom spusteni", tak nerozumiem v com je problem :-?
Bullback (352)|19.6.2005 19:06
[quote=kirk]Bullback: Protože tam není například 365dni, Quicktime, atd
[/quote]

Cóóóóó ??? Jakejch 365 dní ???? Složka "po spustění" ti spustí co do ní napíšeš stejně jako cestu do registru, do toho registru to má ještě výhodu tím "-" že můžeš zakázat nějakýmu programu činnost která se zapisuje spuštěním či prací toho programu.
kirk (476)|19.6.2005 20:34
365 dní je název jednoho TVprogramu. Jaksi když se na telku koukáš málokdy, zatímco kompl máš zaplej nepžetržitě, tak je blbost kupovat pogramový časáky, když existuje jeden počítačovej program, ve kterém najdeš programy snad všech telvizních stanic v České republice s podrobnými popisy a s nastavitelným upozorněním na vysílání pořadu :-!!!
Tady http://365dni.sms.cz/index.php?typ=televize&podtyp= najdeš dotyčnej soft.

A ten bohužel do složky "Po spuštění" nic nestrká. A podobně je to i s řadou dalších programů.
Miuvek (858)|19.6.2005 23:14
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Miuvek]kdežto ve winXP MSConfig po změně a restartu otravuje hláškou typu, že "jsme něco změnili a jestli to má tak nechat"[/quote]

Ved ale tam je zatrzitko "nezobrazovat pri dalsom spusteni", tak nerozumiem v com je problem :-?[/quote]
já vím, akorát jsem to už dlouho nepoužíval, takže si pamatuju prd detaily, akorát jsem chtěl Ivovi, jako win98 ortodox, že je tam drobný rozdíl. :BB:

StD: jednou jsem MSConfig použil a něco v tomto smyslu to zobrazilo po startu, od té doby jsem MSConfig nepoužil, nebylo třeba
Devaster (477)|19.6.2005 23:18
autorun od systernals to isti