Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Sestava domácího kina

Neregistrovaný (0)|26.2.2015 20:28
Tazatel: Roman

Znění dotazu: Ahoj lidi. Chtěl bych si pořídit sestavu domácího kina a procházel jsem si různé možnosti komponent a nakonec mi z toho vyšlo tohle:

UE65HU7500 (čekám až vyjde nová řada a trochu ještě klesne cena snad)
Yamaha SET NS-777/333/444/015
Yamaha RX-V777
Oppo BDP-103D

AVR je středobod - k němu navíc připojím PC s XBMC a k PC NAS.
Chci zkusit využít CEC od TV přes AVR do PC (zde počítám s dvojitou kabeláží s USB-CEC adaptérem). Je mi jasný, že to nemusí fungovat. Ještě jsem zvažoval připojení NAS k BDP, ale nevím. Dále připojím i PS3. Nejsem si jistej, co všechno se vyplatí připojit k LAN. Každopádně dávám přednost HDMI propojení před DLNA.

Můžete mi prosím dát jakoukoliv radu k této sestavě, kde ubrat, kde přidat, co změnit?
Promítání filmů/hraní her/poslech hudby - 50/25/25

Díky moc všem.

Technika, které se dotaz týká: UE65HU7500
Yamaha SET NS-777/333/444/015
Yamaha RX-V777
Oppo BDP-103D
vivid.sk (11472)|26.2.2015 20:46
ubrat: Oppo BDP-103D - pri HTPC toto nepotrebujes a usetrene peniaze investuj do lepsieho AVR alebo prednych bedni. Pri HTPC by som sa sustredil na riesenie s moznostou naozaj kvalitneho scalingu na 4K.
KamilZ (10277)|26.2.2015 21:06
Připadá mí tam přestřelené Oppo BDP-103D. DLNA se pokud možno vyhni, pokud Ti nevadí přehrávání z PC, tak je to ideální.

Když chceš UHD, tak si pohlídej, že budeš mít celou linku s HDMI 2.0 a HDCP 2.2.
- TV to zřejmě má: HDCP 2.2 can only use the HDMI(MHL) port. HDCP is short for 'High-bandwidth Digital Content Protection'and is for video copyright protection.
- u AVR píšou HDMI 4K/60Hz, takže HDMI 2.0 to mít bude, ale raději si proklepni to HDCP (viz Yamaha zde http://www.residentialsystems.com/default.aspx?tabid=90&EntryId=936 )
- Oppo má zřejmě jen HDMI 1.4, takže nebude splňovat specifikaci pro UHD (a ani podporu pro 4K/60Hz), takže pokud nemáš BD mechaniku s kompletní linkou (grafikou s HDMI 2.0 a HDCP 2.2) v PC, tak to je slabé místo (a i tak předražené).

Prostuduj si tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=503854&viewfull=1#post503854 a https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/38492-Novinky-CES-2015?p=508209&viewfull=1#post508209

Zatím asi ještě není žádný certifikovaný UHD BD přehrávač na trhu. Pokud skutečně BD chceš, tak s ním počkej, ať to máš kompletní. Osobně bych počkal na nějaký Panasonic apod. za 1/2 - 1/4 ceny, u digitálu je to jedno. O Oppo bych uvažoval, jen pokud bych z něj chtěl brát analogové audio, jinak v něm smysl nevidím.

PS: hezký rozpočet, závidím :D
Neregistrovaný (0)|26.2.2015 23:23
Díky za rady. V podstatě je to tak, že v tuhle chvíli 4K nemám jak využít, ale připravuju se na budoucí využití. PC zatím nemám s kvalitním HDMI výstupem, ale to plánuju na podzim. Ohledně BR tedy zatím počkám (jen odhadem, kdy čekáte nějakej certifikovaný UHD BD?). Prostě postupně to kino chci kvalitně postavit. V tuhle chvíli ale můj jedinej rozumnej zdroj bude přenosnej disk a v budoucnu bych chtěl kvalitní UHD BRP, ale i přenos z PC (50/50). Trochu jsem tedy popřemejšlel a chtěl bych tedy trochu víc investovat do toho AVR a reprosoustavy, Co třeba:

Onkyo TX-NR838 (tam už je HDCP 2.2)
A repro Jamo S 628 HCS 12 nebo Q Acoustics 2050i sestava 5.1

Co myslíte? Můr rozpočet není neomezenej, ale pokud by 5000,- Navíc mělo udělat velikej rozdíl, tak klidně přidám.
vivid.sk (11472)|26.2.2015 23:37
Nesetri na repro, je to najdolezitejsia cast retazca. A hlavne si nevyberaj sracky z eshopov, ale pozeraj serioznych vyrobcov, pokial to chces - ako sam pises - kvalitne.
TV mozes obmienat kazde 3 roky, repro vydrzi aj 20. Preto kupuj s rozvahou.
Neregistrovaný (0)|26.2.2015 23:53
Ok. Ohledně repro chápu, ale jaký značky jsou dobrý? Jakou cenovou relaci máš tedy pak konkrétně na mysli? Chci 5.1 sestavu, kterou v budoucnu rozšířím na 7.1. Půjde spíš od filmy a hry. Hudba mě taky zajímá, ale spíš okrajově. Jsou ty Jamo S 628 HCS 12 nebo Q Acoustics 2050i sestava 5.1 špatný?
vivid.sk (11472)|27.2.2015 00:04
[QUOTE=;509048] Jakou cenovou relaci máš tedy pak konkrétně na mysli?[/QUOTE]
Cenovu relaciu si musis urcit sam (za komplet), treba optimalne vyvazit pomer, pretoze nema zmysel miesat vyborny audiofilny BDP (Oppo) s Low-End bednami typu Yamaha.

Pokial ti rozpocet dovoli, a design sa ti neprotivi, zacal by som niekde tu s parom repro okolo 30.000 CZK. Nic lepsie (nove) za tie peniaze v komercnej sfere nekupis, bude sa to dat aj seriozne pocuvat a rozhodne to nebudes musiet po pol roku menit s tym, ze ti tam huci basak (co by v pripade naslepo kupenej bedne JAMO cez eshop prichadzalo do uvahy skor). Zostavu mozes rozsirovat podla potreby (a financii). S Martinom (VMAudio) sa da dohodnut, pripadne si to chod vypocut osobne, ak si z Prahy/okolia. Ostatne - predchadzajuca veta plati vzdy, ked sa jedna o serioznejsiu a dlhodobejsiu investiciu do audia. Alternativou su aj BVaudio bedne, no na Slovensko koli nim nepojdes. Tu rovnako mozes ocakavat verny a "rovny" zvuk za rozumny peniaz, ktory v komercnej sfere pri tejto (a nielen tejto) cenovke nemozes ocakavat.

AVR vyberaj az nasledne, minimalne strednu triedu, rovnako ti vydrzi dovtedy, dokym nepride nejaky novy (obvykle video) standard, ktory ta prinuti ho obmenit.
RoPo (6061)|27.2.2015 00:09
Budoucnost... Pises o 7.1. Jiz ted je Atmos s moznosti 9.2 a mnohem, mnohem vice kanaly. Zalezi na celkove velikosti mistnosti. V poctu kanalu je budoucnost "neomezena". Tam je spise problem s nachystanymi draty a umistenim v prostoru.
Obe znacky co pises by vivid umistil do kategorii "sracky". Cenova relace za repro "nesracky" u 5.1 je nekde kolem 30.000,- a vice Kc.

edit: vivid byl s reakci rychlejsi.
vsp (704)|15.3.2015 23:02
Kanalu umi atmos (v kinosale) tusim 64, kina v praze pry maji osazenych 48 kanalu (co repro, to kanal)... Ty domaci avr odhadem tak do 12 kanalu pro ty odne elke mistnosti...

Dobre voditko muze byt thx.com kde jsou uvedeny rozmery a vzdalenosti, pro zakladni THX I/C (pro male pokoje a HTiB - Home Theatre in Box) vzdalenost 1.8 az 2.4 metry pro zajimavost...