Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Evolveo Andromeda a komenfář pro nevidomé na ČŤ

Petr_Klim (3)|18.2.2015 00:53
Dobrý den
pořídil jsem si Evolveo Andromedu a chtěl bych poslouchat a nahrávat pořady s komentářem pro nevidomé. Andromeda automaticky ukládá video se všemi audio stopami. Potíž je, že když se mezi nimi přepínàm slyším buď originální zvuk a nebo jen sólo komentář. Totéž se děje, když se dívám v přímém vysílání. Je to tak, že Andromeda není s vysíláním ČT kompatibilní? Neumí alespoň nějaký konvertor obě stopy jednoduše zmixovat?

Petr
KamilZ (10277)|18.2.2015 02:27
Nevím, jestli přesně chápu co chceš. Pokud ano, tak chceš, aby zařízení najednou přehrávalo obě audio stopy, což není rozhodně standardní funkčnost. Na něčem jiném, nebo přímo v TV Ti to takto funguje?
Zkus nahrát dvě minuty takového vysílání a někde to vystavit, ať se můžeme podívat a zkusit i ten mux. Jak takhle vysílané pořady jsou poznat? Předpokládám, že to asi nejsou klasické, standardní dvě audio stopy.

Jak jednoduše zmixovat dvě audio stopy bohužel netuším. Napadá mě jen standardní postup:
- udělat remux TS na video a audio stopy
- audio spojit v nějakém editoru (Audacity apod).
- udělat mux videa a výsledného audia zpět, např. do MKV

Možná by to šlo nějak jednodušeji přes https://www.ffmpeg.org/ffmpeg.html , ale nestudoval jsem to detailně, mrkni na to.
Dagy2 (3153)|20.2.2015 00:56
U zariadení, ktoré mám a vedia popis zvuku interpretovať to funguje na STVHD takto:
- sú vysielané 4 zvukové stopy
-- Dolby digital
-- slovenčina MPEG
-- pôvodný zvuk MPEG
-- zvukový popis MPEG

- môžem zvoliť každú stopu kde je
-- dolby digital - slovenčina dabing
-- slovenčina - slovenčina dabing
-- pôvodný jazyk - norsky - práve beží Láska pri fjorde
-- popis zvuku - slovenský popis zvuku bez dabingu a ruchu

ak chcem počuť slovenský dabing spolu s popisom zvuku v slovenčine, musím zvoliť
- zvukovú stopu slovenčina MPEG
- k tomu zvoliť v ďalšom menu popis zvuku ZAP.
vtedy prebehne mix týchto dvoch zvukových stôp. Toto vysielanie nefunguje ako dvojkanál, obe zmišané zvukové stopy sú stereo.
Mix musí vedieť prístroj - môj prastarý TechniSat toto napríklad nevie, takže sa mi na ňom zvuková stopa audiopopis ani nezobrazuje. Hľadaj teda v menu "audiopopis zap/vyp" alebo "popis zvuku".