Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zmena providera - rozvody

SamueloS (3)|17.2.2015 08:13
Ahojte,

po kupe bytu planujem zmenit poskytovatela internetu a TV. Povodny majitel tam mal UPC, ja by som chcel Tcom alebo Orange. Na danej adrese su dostupne opticke rozvody v bytovom dome, ale v byte je len koaxialny kabel, ktory sa napaja do skrinky o poschodie nizsie.

Ak by som teda zobral Tcom, stacilo by len switchnut ich optiku do skrinky a ja pojdem dalej po koaxe alebo budem musiet tahat optiku az priamo do bytu az do obyvacky. UPC ide jednoducho cez koaxial, kde je v obyvacke zasuvka, kde je rozbocovac na modem a set-to-box.

Ako konkretne vyzera instalacia pri prechode z UP?

Dakujem
sanchez13 (1071)|17.2.2015 08:55
Neviem ako Tcom, ale orange ti dotiahne optiku az do bytu. V byte je to ukoncene optickou zasuvkou. Tam sa pripoji ONT a dalej je uz klasicka LAN (metalika). Umiestnenie tej optickej zasuvky si rozhodnes sam, kde je pre teba najlepsie.
golfLC (1941)|17.2.2015 09:35
T-com tiež ťahá optiku až do bytu po ich pripojovacie zariadenie, z ktorého si už utp káblom napájaš a konfiguruješ svoj router (prípadne ich) s prihlasovacími údajmi.
SamueloS (3)|17.2.2015 12:37
dakujem za odpovede

pri konecnom rozhodovani bude asi zalezat aj na rychlosti instalacie, kedze Tcom instaluje novu sluzby 1-2 tyzdne a Orange to stihne aj do 3 dni
sanchez13 (1071)|17.2.2015 14:37
Najlepsie ked si LAN v byte pripravis uz vopred a potom uz len ukazes, kde chces aby ti ukoncili optiku...