Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S: Rozdíl obrazu Freesat přes SCART vs karta v TV (DVB-S2)

Neregistrovaný (0)|15.2.2015 08:37
Tazatel: Lukáš

Znění dotazu: Dobrý den, zakoupil jsem novou TV a i přes několik hodin ladění se na obraz nedá koukat - i z několika metrů je vidět jak je rozkostičkován. Zdroj obrazu je starší satelitní externí přijímač od Freesatu podporující připojení pouze přes SCART. Má někdo zkušenost s tím, jaký by byl rozdíl v kvalitě obrazu, pokud bych signál nehnal přes SCART, ale kartu měl přímo v TV ? (jedná se o programy v SD, HD balíček nemám aktivován). TV podporuje DVB-S. Děkuji za zkušenosti/názory .. pokud by se obraz neměl diametrálně zlepšit, tak TV půjdu vrátit .. Děkuji

Technika, které se dotaz týká: Samsung UE40H6270
KamilZ (10277)|15.2.2015 09:09
Určitě to bude lepší, SCART to značně degraduje a TV pak navíc musí dělat upscaling z analogu. Otázka je, co je pro Tebe "diametrálně". Doporučení - kup přes internet CI modul a zkus to, vrátit ho můžeš do 14 dnů vždy. Ta TV je kvalitní.

PS: Pokud jsi zvyklý na externí přijímač, možná by byl pro Tebe vhodnější nový přijímač s HDMI
Lumca_1 (218)|15.2.2015 11:31
Je rovněž otázka v jakém režimu propojení SCART kabelem funguje, jestli RGB nebo CVBS. Pokud to SAT přijímač umožňuje, zkusil bych změnit CVBS (pokud je v tomto režimu) na RGB. Pak by se obraz měl zlepšit. Samozřejmě nebude dosahovat kvality propojení HDMI kabelem nebo komponentním propojením, ale k určitému (mnohdy dost výraznému) zlepšení by dojít mělo.
vivid.sk (11472)|15.2.2015 11:31
[QUOTE=KamilZ;508279]možná by byl pro Tebe vhodnější nový přijímač s HDMI [/QUOTE]
A doplnim, ze okrem neho aj dokupenie balicka s HD kanalmi (nieje to uz v zaklade?). SD bude pocitovo lepsie na mensej CRT TV, pre HD TV je urceny HD signal. Ak das tie peniaze za TV a nie si ochotny dat za HD ponuku, dojem zo sledovania bude "ošizený" (nenasiel som vhodny slusny slovensky ekvivalent).

[QUOTE=;508278]i z několika metrů je vidět jak je rozkostičkován.[/QUOTE]
to moze sposobovat nekvalitny zdrojovy signal s nizkym bitratom.
KamilZ (10277)|15.2.2015 11:34
Jestli jsem se správně díval, tak freeSat nemá ani ČT HD ( http://cz.freesattv.tv/prehled-programu ) , a to ani v placeném. Ze "základu" je tam je Nova a pak už jen zahraniční (http://cz.freesattv.tv/prehled-programu/freesat_hd ). Pokud je to tak, , tak mi obsah jejich HD balíčku celkem uniká. Zlatý Skylink...
roteiro (3)|15.2.2015 12:53
Díky všem za reakce.
RGB zkusím co nejdřív to půjde - TV nemám doma, byla koupena rodičům. Co se týče nabídky Freesatu tak souhlas s tím, že je v HD celkem tristní, ale primární důvod byl koupit TV co umí přehrát všechny možné formáty z USB (umí i H265) - nosím rodičům filmy a serály. Bohužel po výměně za staré 80 cm LCD se kvalita obrazu výrazně zhoršila...
Nechci zatím zakládat nové téma, ale pokud by někdo poradil zde, budu moc rád. K uvedené TV jsem koupil bezdrátovou myš TRUST ISOTTO (podpora W8 a níže až po XP). Tuto myš jsem na TV nerozchodil ani náhodou (v NTB funguje). Poté co jsem do TV zapojil mojí cca 5 let starou bezdrátovou myš, tak ta fungovala bezchybně hned napoprvé... Nevíte kde by mohl být problém ? Případně netušíte, zda by na TV fungoval tento set ? http://www.czc.cz/genius-kb-8000x-cerna/160494/produkt?utm_source=heureka.cz&utm_medium=cpc&utm_campaign=Klavesnice&utm_term=Genius_KB_8000X_cerna Dát 2000,- za originál klávesnici se mi přece jen zdá dost... Ještě jednou díky. Lukáš
KamilZ (10277)|15.2.2015 12:58
Co se týká myší a klávesnic, tak většinou fungují ty, co podporují standardní HID, ale není to pravidlo. Nejméně problémů bývá s Logitech, oblíbená je K400. Nebo se podívej zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/38318-Klavesnice-pro-majitele-Samsungu-za-rozumnou-cenu
bastlir (3245)|15.2.2015 13:12
Jestli jsem původní dotaz četl správně, tak to "rozkostičkování" nebude scart kabelem, ale spíš parabolou. Hádám, že nemáš větší jak 60cm. Jak píše KamilZ, připojení USB periferií bez doporučení výrobce je spíše dílem náhody. Je však třeba mít vždy na paměti, že TV není PC. Tzn., že TV nemá v systému žádný balíček univerzálních ovladačů, které by pasovali na připojená zařízení.
Lumca_1 (218)|15.2.2015 13:30
Ne, jde o problém s nízkým bitrate a následným přepočtem v TV. O slabém signálu původní tazatel nic nepíše.
bastlir (3245)|15.2.2015 14:12
Předpokládal jsem, že kvalita obrazu přes HDMI a SCART je všem na první pohled zřejmá.
roteiro (3)|15.2.2015 15:01
Ano, to jste předpokládal správně. Pokud byste si přečetl dotaz, tak zněl SCART vs karta v TV a zobrazení SD programů. Tímto ještě jednou děkuji všem, kdo chtěli konstruktivně poradit a ne jen machrovat.
vivid.sk (11472)|15.2.2015 16:59
Ako bude vyzerat digitalny zdroj signalu vies odskusat bez toho, aby si nieco kupoval.
Nahraj si niekde SD program na DVB-T/DVB-S tuneri a daj to prehrat samotnej TV cez USB.
Toto iste sprav aj s HD kanalmi, a uvidis, ze coskoro pretocis parabolu na Astru 3 :)
KamilZ (10277)|15.2.2015 18:10
Vivid měl dobrý nápad. Nahrál jsem Ti dva příklady o délce 2 minut. Jednou z ČT1 SD + HD, podruhé z ČT2 SD + HD, ze Skylinku. freeSat může mít o něco málo rozdílnou kvalitu, neporovnával jsem datové toky Skylink a freeSat. Ale nějak drastické rozdíly to nebudou. Předpokládám, že TV formát TS přehraje, pokud ne, tak si to muxni do MKV apod.

Všechny 4 soubory jsou v tomto archivu: http://ulozto.cz/xPLyiPkU/test-sd-a-hd-zip, smaže se 22.2.2015.

Edit: tady máš ještě ukázku ČT2 SD a HD z dnešního Bonda (natočen 1969), ať vidíš co dnešní upscalery dokáží i tak starým filmem udělat: http://ulozto.cz/x8ksYJkh/test-sd-a-hd-2-zip, smaže se 22.2.2015.
sanchez13 (1071)|15.2.2015 19:07
A FreeSat nema ziadnu stanicu FTA ? Pokial ano, tak na nej to jednoducho otestuje ... Skusil by som napr TA3.
KamilZ (10277)|15.2.2015 19:23
Zřejmě ČT24: http://www.parabola.cz/cz-sk/upc-direct/ , ale ten bohužel není k malému datovému toku asi ten nejlepší kanál na test:
[TABLE="class: table_align_center, width: 990"]
[TR]
[TD="bgcolor: #EEEEFF"][/TD]
[TD="bgcolor: #EEEEFF"]ČT 24[/TD]
[TD="bgcolor: #EEEEFF"]zprávy[/TD]
[TD="bgcolor: #EEEEFF"]Č[/TD]
[TD="class: table_td_nowrap, bgcolor: #EEEEFF"]Thor 6[/TD]
[TD="class: table_td_nowrap, bgcolor: #EEEEFF"]12073/V[/TD]
[TD="class: table_td_right, bgcolor: #EEEEFF, align: right"]28000[/TD]
[TD="class: table_td_center, bgcolor: #EEEEFF, align: center"]7/8[/TD]
[TD="class: table_td_nowrap, bgcolor: #EEEEFF"]DVB-S[/TD]
[TD="class: table_td_center, bgcolor: #EEEEFF, align: center"]QPSK[/TD]
[TD="class: table_td_right, bgcolor: #EEEEFF, align: right"]30614[/TD]
[TD="class: table_td_right, bgcolor: #EEEEFF, align: right"]751[/TD]
[TD="class: table_td_right, bgcolor: #EEEEFF, align: right"]761[/TD]
[TD="class: table_td_right, bgcolor: #EEEEFF, align: right"]1536[/TD]
[TD="class: table_td_right, bgcolor: #EEEEFF, align: right"]706[/TD]
[TD="class: table_td_center, bgcolor: #EEEEFF, align: center"]UPC Direct[/TD]
[TD="class: table_td_center, bgcolor: #EEEEFF, align: center"]-[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
Pozn.: v tom seznamu na parabole je pro freeSat i ČT1 HD , na rozdíl od webu freeSat, tak nevím, asi jen neaktualizovali web. Je otázka, jestli ji mají v základu nebo ne (a překvapuje mě kódování Cryptoworks, myslel jsem, že už také jedou pod Irdetem na ICE kartách):
[TABLE="class: table_align_center, width: 990"]
[TR]
[TD="bgcolor: #EEEEFF"][/TD]
[TD="bgcolor: #EEEEFF"]ČT 1 HD[/TD]
[TD="bgcolor: #EEEEFF"]všeobecný[/TD]
[TD="bgcolor: #EEEEFF"]Č[/TD]
[TD="class: table_td_nowrap, bgcolor: #EEEEFF"]Thor 6[/TD]
[TD="class: table_td_nowrap, bgcolor: #EEEEFF"]11843/V[/TD]
[TD="class: table_td_right, bgcolor: #EEEEFF, align: right"]30000[/TD]
[TD="class: table_td_center, bgcolor: #EEEEFF, align: center"]3/4[/TD]
[TD="class: table_td_nowrap, bgcolor: #EEEEFF"]DVB-S2[/TD]
[TD="class: table_td_center, bgcolor: #EEEEFF, align: center"]8PSK[/TD]
[TD="class: table_td_right, bgcolor: #EEEEFF, align: right"]31002[/TD]
[TD="class: table_td_right, bgcolor: #EEEEFF, align: right"]151[/TD]
[TD="class: table_td_right, bgcolor: #EEEEFF, align: right"]161[/TD]
[TD="class: table_td_right, bgcolor: #EEEEFF, align: right"]1536[/TD]
[TD="class: table_td_right, bgcolor: #EEEEFF, align: right"]710[/TD]
[TD="class: table_td_center, bgcolor: #EEEEFF, align: center"]UPC Direct[/TD]
[TD="class: table_td_center, bgcolor: #EEEEFF, align: center"]CRW[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
roteiro (3)|16.2.2015 17:29
Díky moc, mám staženo. K TV se ale dostanu asi až koncem týdne, tak potom hned vyzkouším.