Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizie za cca 15000 Kč

Shampoo1 (7)|14.2.2015 15:11
Zdravím,

plánuji pořídit novou televizi, přečetl pár recenzí, nicméně bych chtěl slyšet i váš názor, či jiné tipy.

Požadavky:
úhlopříčka 47-50"
integrované T2 a S2 tunery výhodou
3D je mi absolutně putna
WIFI nutné
nahrávání na externí disk
přehrání DTS velkou výhodou (ne kvůli vychutnání vyšší kvality zvuku, ale kvůli anglické stopě bez nutnosti konverze)
přehrání většiny multimédiálního obsahu
rychlost vývoje firmware (podpora nových kodeků atp.)
alespoň 100Hz panel + algoritmy pro plynulejší pohyb

Moje tipy:
Panasonic TX-48AS640E
Dle recenzí má panel výborné podání barev, tedy velmi dobrá kalibrace již z továrny (co se týče kino režimu), černá také velmi dobrá, prý horší rozvnoměrnost podstvícení, zvukový výstup průměrný, obsahuje i DVB-T2 tuner, ale ne S2 (což neberu jako extra nevýhodu). Umí DTS, nicméně asi ne 100% a má prý problém i s FullHD při nejvyšší kvalitě. Dle recenze TX-48AS600E neumí nahrávat na externí disk, jak je na tom 640E si nejsem vědom. Větší spotřeba...

Sony Bravia KDL-48W605B
Absolutně asi nejlepší panel, kalibrace výborná, nízká spotřeba, špatně dostupné USB konektory, slabší zvukové podání, neumí DTS, multimediální přehrávač prý nebere v potaz složky, problém s některými FullHD v nejvyšší kvalitě, má všechny interní tunery

LG 47LB630V
O tomhle modelu jsem moc recenzí a testů nenašel, nicméně papírově je na tom dost dobře, IPS panel, všechny možné tunery, DTS, jak je na tom reálně?

Samsung UE48H5570 nebo UE48H6400
celkově spíše průměr, nicméně umí přehrát opravdu velké množství multimediálních formátů i DTS zvukovou stopu, absence T2 a S2 tunerů

Philips 48PFS6719/12
Pro mě velmi atraktivní model, v reálu jsem viděl obraz a moc se mi líbil, nicméně nelze jej moc extra ovlivnit, dále Ambient osvětlení, integrovaný subwofer (velká výhoda a prý kompletní zvukové podání je supér), všechny důležité tunery, otočný stojan, neumí DTS a má prý velké problémy s přehrávání DivX (což neberu jako nevýhodu) a FullHD ve vyšší kvalitě.

Moje tipy jsou seřazené dle priority, nicméně mi velmi záleží také na tom, jak často např. výrobce vydává nový firmware a tím rozšiřuje podporované kodeky. V současnosti nepřemýšlím o AV receiveru, takže beru DTS podporu jako velkou výhodu a dále je pro mě velmi důležité, aby uměl přehrát co možná nejvíce multimediálního obsahu.
Rád bych uvítal další tipy na zajímavé modely atp.

Díky moc za tipy a rady
vivid.sk (11472)|14.2.2015 15:13
[QUOTE=Shampoo1;508229]... jak často např. výrobce vydává nový firmware a tím rozšiřuje podporované kodeky.[/QUOTE]
To ti poviem uplne presne - nove kodeky sa nepridavaju nikdy. Podla toho si TV nevyberaj, nema to zmysel. DTS dnes prehra kazda slusna TV.
Shampoo1 (7)|14.2.2015 15:34
To si právě nemyslím, jelikož na sestry TV (Grundig) jsem nemohl spustit jeden konkrétní film ve FullHD .mkv (jiné šly) a po aktualizaci FW už ano. Navíc se jedná pouze o software podporu. V časopisu Computer 10/2014 o tom píší, že to, že se jim nepovedlo přehrát soubor nutně neznamená, že v budoucnu tato možnost nebude (tedy vždy mít aktuální FW, který podporu může přidat).

Nicméně nějaké rady k mému výběru atp.?
vivid.sk (11472)|14.2.2015 15:48
To ale neznamena, ze pridalo podporu. Oni ju pravdepodobne deklarovali predtym, ale videa nefungovali. Podpora, ktoru teoreticky ocakavas, ze pribudne (HEVC, prehratelnost videi s vyssim poctom ref frames) - neocakavaj. Nepribudne, ak uz v TV nieje. Je to prax za poslednych 5 rokov.
Shampoo1 (7)|14.2.2015 15:53
Jo takhle, jasný H265 nemyslím, jen vylepšení podpory stávajících...
tdlmarek (1566)|14.2.2015 16:44
[QUOTE=Shampoo1;508229]integrované T2 a S2 tunery výhodou[/QUOTE]
DVB-T2 je nepodstatné, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=503853&viewfull=1#post503853

[QUOTE=Shampoo1;508229]Panasonic TX-48AS640E
Dle recenzí má panel výborné podání barev, tedy velmi dobrá kalibrace již z továrny (co se týče kino režimu), černá také velmi dobrá, prý horší rozvnoměrnost podstvícení, zvukový výstup průměrný, obsahuje i DVB-T2 tuner, ale ne S2 (což neberu jako extra nevýhodu). Umí DTS, nicméně asi ne 100% a má prý problém i s FullHD při nejvyšší kvalitě. Dle recenze TX-48AS600E neumí nahrávat na externí disk, jak je na tom 640E si nejsem vědom. Větší spotřeba...[/QUOTE]
Podsvícení je spíš nadprůměrné (kromě trochu tmavších rohů, ty ale většinou nejsou zásadní), zdejší uživatelé ho obvykle hodnotili trochu výše než u jiných srovnatelných modelů. Základní DTS umí, žádná procenta nejsou potřeba. Některá FullHD přehraje, některá ne - žádná TV ale nepřehraje všechno, je to pořád jenom TV. Nicméně ano, třeba Samsung na tom s multimediální podporou bude o něco lépe. Nahrávání na USB nemá.

Více viz např.: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36597-Panasonic-2014-AX800-AS800-AS7X0-AS6X0-AS5X0-A400?p=494550&viewfull=1#post494550 a dále.


Dotaz na tuto cenovou/kvalitativní kategorii je tu tak 3x do týdne, většinou skončí zamčením tématu, protože se opakuje pořád to stejné dokola. Ale zde je vidět, že sis nějakou práci s průzkumem dal a nechceš se nechat jen tak obsluhovat ostatními, což je rozhodně plus. Nicméně i tak platí, že se vyplatí pročíst okolní témata, kde odpovědi na většinu svých otázek najdeš.
Shampoo1 (7)|14.2.2015 18:44
[QUOTE=tdlmarek;508240]DVB-T2 je nepodstatné, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=503853&viewfull=1#post503853[/QUOTE]

Díky moc, to jsem netušil.

Vyřešil nový FW nastavení aspect ratia? Asi nejvíce mi jde o to, zda umí dynamické přepínání mezi 4:3 a 16:9 dle vstupu. Jak často vydává průměrně Panasonic update?

Jaký máte názor o té LG vs Samsung? Je rozdíl v obrazové kvalitě natolik propastný oproti např. Sony a Panasonic?
Rád bych si o tom přečetl více, nicméně žádné slušné recenze a nějaké porovnání nemůžu najít.

Chci pořídit slušnou TV, která nebude mít takové problémy s přehrávání mutlimédií, jako např. ten Grundig (přišli, supér cena, berem :D), to je fakt bída.
RoPo (6061)|14.2.2015 22:19
[QUOTE=Shampoo1;508250]Jak často vydává průměrně Panasonic update? [/QUOTE]

Asi jednou za rok. "Vyhodu" ma v tom, ze jako jeden z mala vydava i seznam zmen. Coz je celkem podstatne.

LG za posledni roky sel s kvalitou TV hodne dolu. Sice laka na nove technologie, ale se starim vyrobku jde poruchovost nahoru.
Shampoo1 (7)|15.2.2015 00:36
Tak jsem si zjistil, že Samsung UE48H6400 je na tom velmi dobře, měl by mít snad i Direct LED podvícení. LG 47LB630V má prý prachbídný panel (alespoň proti Samsungu)... Takže se zatím přikláním k Samsungu (nejlépe UE48H6470, ale to už je cena zas někde jinde).
veesa (45)|16.2.2015 13:12
UE48H6270 nebo UE48H6470 (obě mají S2. T2 je k ničemu, jen navyšuje cenu a nedá se využít) ... UE48H5570 sice má S2, ale má 50hz panel a neumí plynulou telenovelu. UE48H6270 nemá v balení 3D brýle, a tak má super cenu na to, co umí. Neplatíte za zbytečnosti jako 3D, které nevyužijete. Navíc neplatíte za zbytečnou T2, která stejně bez H265 nepojede. Ale H265 máte jako kodek pro přehrávání z USB pouze u Samsungu. stačí na torrentu vyhledat něco "x265" nebo "hevc" nebo "h265" . x265 dává nejvíc výsledků. Ostatní to nepřehrajou. LG má IPS, Panasonic 640ka zase nenahrává. Sony má 50hz panel, neumí plynulost ("test plynulosti tv" na uložto), Philips je zase pověstný svým firmwarem s nadsvětelnou rychlostí.

navíc pokud jde o zníněné algorytmy na plynulost, tak u samsungu je dobrá škálovatelnost motion plus (nezná jen úroveň ne, trochu a hodně, ale lze 10x10 úrovní ve dvou parametrech - třeba jako je parametr "redukce vibrací" třeba kolem úrovně 3 je to vcelku zajímavé. škubání není tak brutální a postavy se nehýbou jak chaplik v grotesce a nevypadá to jak telenovela a nevznikají takřka artefakty. Čím víc používáte MCFI plynulý pohyb, tak tím víc vznikají artefakty. Uměle vytvořený frame není nikdy takový jako klasický kamerový.

samsung taky nahrává poměrně bez omezení - viz foto. Nejen na flešky, ale i na hdd. Vzhledem k tomu, že disk je televizí zformátován, tak je fleška daleko moudřejší = nevrní a zřejmě se nepočítá s tím, že by lidé nahrávali a dělali si archivy. Hodina nahrávání HD kanálu - třeba ČT ze satelitu má cca 5GB. Hodina ze satelitu ve standardním nižším rozlišení má cca 1,2GB...takže dle mého fleška bohatě stačí. Akorát v některých TV prostě nejde. U Samšuku má nahrávání každá smartka. Pokud chcete využít HDD, je ideální ho v PC rozděli na několik partyšnů :) , aby nahrávání nesežralo celý disk.

LG se hodí na film 50 odstínů šedi, protože díky IPS je i černá šedá. Pokud ovšem posloucháš rap, tak si LG nekupuj :)
samsung tv pvr limit.JPG
Shampoo1 (7)|17.2.2015 00:30
Díky moc za supér odpověď a rady.

Ten Samsung UE48H6470 má prý ještě navíc magic controller, který je prý opravdu užitečný. 50Hz je opravdu málo, tedy Sony padá, Panasonic zase nepřehraje tolik multimediálního obsahu, jako Samsung.
Nicméně, teď mě ale napadá, že bych měl s VA panelem problém, jelikož televize není přímo, ale asi tak 10-15° bokem (je možné ji natočit, nicméně to bych zase chtěl otočný podstavec). Je nějaká rozumná alternativa s IPS panelem k tomu LG? Co jsem někde četl na tvfreak, tak prý ten panel opravdu nic moc. Jak je na tom LG s podporou multimediálního obsahu? Blíží se alespoň Samsungu?
Philips prý má zase velmi časté poruchy, reakce na příkazy velmi pomalé, snad trochu budu řešit budoucí FW.
Abych to uvedl na pravou míru, tak televizi vybírám pro tátu, nemá žádné extra požadavky, chce si pustit sem tam nějakou muziku na youtube přes WIFI a jinak kouká na SD obsah z DVB-T.

Philips mě ale opravdu láká a to hlavně kvůli AmbiLightu a to model 55PFS8109/12 s Androidem.
Zde http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/philips/test-philips-55pfs810912-48pfs810912-seria-8-r1016 nedopadl vůbec špatně, ten input lag je sice brutální, ale vynahrazuje to jinými přednostmi. Až si budu kupovat TV já, tak určitě nad Philipsem budu uvažovat.
veesa (45)|18.2.2015 21:32
Ano, má (magic) smart remote - velmi návykový.
10-15° není problém... To, že se píše, že IPS má lepší úhly, tak je to opravdu jen o minimum versus VA. To, že napíšou 178°, tak na to se čapne jen nějaký větší ocas, než je v kraji zvykem. Rovnou tam můžou napsat 180° . Rozumný člověk kouká z rozumného úhlu a tyhle čovinky neřeší. I kdyby to výrazně větší vychýlení, tak je to u VA v pohodě. Není nic lepšího než vyrazit do prodejny a mrknou ideálně na ořízlý obraz (4:3, 16:9 širokáč, kde jsou na IPS černé pruhy šedivé a pak i porovnat úhly - IPS na tom takřka není líp - jen na papíře teoreticky). I když IPS má teoreticky lepší pozorovací úhly, tak je to leckdy jen teoreticky, nebuďme akademici. Stejně pak IPS LG mají kvůli 3D polarizační filtr, který ty úhly stejně mrší. Takže ve finále to není lepší než na VA. Takže dle mého žádná "rozumná" alternativa od LG není. Podpora multimediálního obsahu u LG je spíš k pláči. Nejenže HEVC nic nepřehraje, ale některé modely neumí ani exFat formátování disků třeba. Zdaleka se tak Samšuntu nepřibližuje. Do prodejny si s sebou vemte na flešce něco z tohoto:

https://kickass.unblocked.pw/usearch/x265/ - LG vám nepřehraje z toho nejspíš vůbec nic a bude hůř :)

Philips moc neznám, ale černá je u toho zmíněného modelu na velmi dobré úrovni. Ale ten android je tam předpotopní a HEVC to taky neumí. To radši řešit čínským android boxem za pár dolarů, který vždy bude lepší než kdejaká smart tv.
butcherson (58)|5.4.2015 12:21
Pokud bych měl podobné požadavky jako Sahamoo1 kromě nahrávání a kodeků (mám k TV připojený ASUSTOR přes který přehrávám filmy - XBMC), je stále dobrá volba Panasonic TX-48AS640? Přece jenom se trh mění každý měsíc..díky moc!
KamilZ (10277)|5.4.2015 12:33
[QUOTE=butcherson;511525]Přece jenom se trh mění každý měsíc..díky moc![/QUOTE]Nevšiml jsem si, že by se každý měsíc uváděly nové modely nebo byly jiné, podstatné změny, takže ano.
butcherson (58)|5.4.2015 12:51
Díky za rychlou reakci! Myslel jsem, že by se mohla objevit nějaká podobná s IPS.

Nevíte prosím, zda-li se k této TV musí dokoupit nějaké příslušenství pro umístění na zeď?
KamilZ (10277)|5.4.2015 12:59
AS640 nemá IPS (to má 650). A samozřejmě musíš koupit držák na zeď.
butcherson (58)|8.4.2015 08:03
Ještě poslední otázka..v mém případě, pokud:

- nepotřebuji smart funkce a 3D
- nepotřebuji streamování, DLNA apod. (používám NAS připojený přes HDMI)
- nepotřebuji ovládání (používám pouze jedno k STB)

a v podstatě potřebuji pouze obrazovku, není lepší koupit nějaký základní méně vybavený model 2015?

Díky!
KamilZ (10277)|8.4.2015 08:43
Ne, to je bohužel "daň" za rozumný obraz. Kvalitní "TV monitory" se nevyrábí :-(
butcherson (58)|8.4.2015 09:39
To jsme si myslel :( A myslíte, že je tedy lepší vzít "základní" model 2015 než vybavený 2014? Třeba CS500 nebo CX400..
butcherson (58)|10.4.2015 23:51
Tak zakoupena 48AS640E a stell 2021. Zatim velka spokojenost. Jen se zeptam nez se pustim do ladeni obrazu-nevite o strance s ruznymi nastavenimi obrazu?Je to sice subjektivni,ale inspirace by bodla :)