Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DLNA server

marek8953 (135)|10.2.2015 14:30
Ahojte , prosím o radu aký dobrý DLNA server existuje na prezeranie filmov a fotiek medzi 2 pc ,zatiaľ som používal Servio Pro , len po 14 dní mi prestalo fungovať Media Browser.....Marek
sanchez13 (1071)|10.2.2015 16:47
[QUOTE=marek8953;507775]aký dobrý DLNA server existuje na prezeranie filmov a fotiek medzi 2 pc[/QUOTE]
pokial to naozaj chces len na prezeranie medzi dvoma PC, tak ziaden DLNA server nepotrebujes.
Staci ti nastavit zdielanie (sharing).
marek8953 (135)|10.2.2015 17:47
Ahoj Sanchez13 , daj tip ako nastaviť sharing na Win 7
marek8953 (135)|10.2.2015 17:56
Ok KamilZ,Ďakujem za Tip , idem na to .......M
sanchez13 (1071)|10.2.2015 18:00
Myslim, ze Kamilove linky by ti mohli stacit :-)
Pripadne microsoft ma aj video navody. Napr:
http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows7/help/videos/sharing-files-with-homegroup
Buladog (34)|19.2.2015 21:34
Zdravím,
Potřeboval bych individuelně poradit ohledně nastavení DLNA serveru na počitači s OS W7 a TV Sony Bravia.

Nějaký media server či podobně aby zdílel složky které jsi tam nastavím (při využivaní služby zakladni sharing obsažené ve windows) zobrazují se mi tam kompletní adresáře a některé soubory ani nelze přehrát.

Potřeboval bych zárověn aby media server uměl přehravát soubory s externími titulky.

Moc děkuji za pomoc a připadné rady a tipy. Sem v tomhle dost nezkušený takže připadnou radu ocením.
vivid.sk (11472)|19.2.2015 21:44
[QUOTE=Buladog;508574] aby media server uměl přehravát soubory s externími titulky.[/QUOTE]
Spravny dotaz mal zniet "...aby TV vedela prehrat soubory s externimi titulky". DLNA server je totiz v tomto (vacsinou) nevinne. Sony nedodrzuje standardy (a nielen pri DLNA) - zial.

Serviio zvladne distribovat korektne filmy pre tieto TV, titulky TV prehra v pripade, ze budu interne.
Buladog (34)|21.2.2015 12:43
[QUOTE=vivid.sk;508575]Spravny dotaz mal zniet "...aby TV vedela prehrat soubory s externimi titulky". DLNA server je totiz v tomto (vacsinou) nevinne. Sony nedodrzuje standardy (a nielen pri DLNA) - zial.
Serviio zvladne distribovat korektne filmy pre tieto TV, titulky TV prehra v pripade, ze budu interne.[/QUOTE]


Děkuji ,
program Serviio mi s TV krásně funguje. Mrzí mě akorát ty titulky je velký problém je zakodovat?
vivid.sk (11472)|21.2.2015 14:48
Nieje, je to na pár klikov a následne podľa rýchlosti disku a veľkosti filmu si počkáš na remux. Sw, ktorý potrebuješ sa volá mkvtoolnix.
Buladog (34)|28.2.2015 21:44
Zdravim,
Potreboval bych radu.

Pri prehravani skrz DLNA pomocí Servio media stream, se mi film neustale zasekava... nefunguje ani pretaceni filmu (na casove ose sem udelal treba skok s 10 minuty na 30minutu, prehravani se vypnulo).

Nasel sem moznost transkodovani do formatu ktery TV podporuje, jelikoz je film v mkv. coz moje Sony Bravia bezne prehrava, tak sem tuhle funkcni vypnul.

Jenze kdyz spustim film, normalne bezi (obraz,zvuk) akorat dole v pravo je v takovém ramečku napsáno "Některý obsah nelze zobrazit".

Uvažuji že zkusím jiný DLNA media stream. Popřipadě muže mi někdo poradit jak to konkrétně nastavit nebo jakou alternativu pouzivate.

Ci je tahle technologie nestabilni a je lepsi vyuzit na pevno pripojeneho disku ktery neustalu budu odpojovat kdyz budu aktualizovat knihovku medii.

Používám Windows 7 64bit
TV Sony Bravia KDL 705b