Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CRa zrejme zacina pekne dovadet

kockonos (25)|16.6.2005 22:25
Lokalita Praha-Vrsovice

Vcera vypadek jako blazen cca od 20:30 , jak dlouho nevim ale slo pouze CT1.
Dneska vecer pro zmenu je totalne pryc Prima a Ocko :-G tak to je uz pekne na pikachu ... ted uz jen chybi CT24 .... jo a samozrejme nejde na zadnem programu teletext !
Samuraj (36)|17.6.2005 09:51
Já sem byl naopak příjemně překvapenej a doufám, že jim to nějakou dobu vydrží. Radši míň programů, ale koukatelnejch, než hafo, ale vše plný kostiček. Ty tři je koukatelný maximum, řek bych. Bitraty sou teď docela rozumný, cca min 4000/avg 5000/max 6000kbps.

Snad to není jen nějaký testování, protože posledních 14 dnů mi naopak připadalo, že se snažej zjistit, jakej nejnižší bitrate lidi sežerou. Občas to šlo pod 2000 kbps (average), minima pod 1000 kbps.
mirekv (7169)|17.6.2005 09:59
ČRa DVB-T ještě oficiálně nevysílají.
Bullback (352)|17.6.2005 12:04
[quote=Samuraj]Já sem byl naopak příjemně překvapenej a doufám, že jim to nějakou dobu vydrží. Radši míň programů, ale koukatelnejch, než hafo, ale vše plný kostiček. Ty tři je koukatelný maximum, řek bych. Bitraty sou teď docela rozumný, cca min 4000/avg 5000/max 6000kbps.

Snad to není jen nějaký testování, protože posledních 14 dnů mi naopak připadalo, že se snažej zjistit, jakej nejnižší bitrate lidi sežerou. Občas to šlo pod 2000 kbps (average), minima pod 1000 kbps.[/quote]

Max 6000 je koukatelný ??? Čím ???? Prdelí ???
Že by testovali co lidi sežerou je blbost na druhou (dle mě), klidně nnahulej 24 kanálů po 1Mbps. Nejlepší kompromis by byly 2 kanály na analogovej kanál 2x12Mbps, na 8000 video občas taky koskatí.
clee (6592)|17.6.2005 15:29
hehe tak pojede hdtv, ale ted sem cet ze amici vysilaj na jednom kanale (6MHz) 2x19mbit, ale je to ATSC norma a neni tam skoro zadna korekce chyb...
Bobophon (43)|17.6.2005 18:37
ČT24 jede na multiplexu od CDG na 46.kanálu.
GOP bitrate (min/avg/max):
1632 / 2740 / 4348 [kbps] :BB:
Samuraj (36)|17.6.2005 18:47
[quote=Bullback]
Max 6000 je koukatelný ??? Čím ???? Prdelí ???
Že by testovali co lidi sežerou je blbost na druhou (dle mě), klidně nnahulej 24 kanálů po 1Mbps. Nejlepší kompromis by byly 2 kanály na analogovej kanál 2x12Mbps, na 8000 video občas taky koskatí.[/quote]

No jo, to máš pravdu. Já sem si nejdřív prošel počátečním šokem, a teď sem si na "kvalitu" DVB-T víceméně zvyk, i když jen jako na náhradu VHS. Koukám samozřejmě na normální analog. DVB-T mám na nahrávání, a kvalitou se to VHS docela vyrovná, pokud teda zrovna neexperimentujou s datovým tokem 2000 kbps. Výhody digitálu jsou jednoznačný: možnost střihu a odpadá manipulace s kazetama. Kvalita mezi něma bohužel není.

Tak takhle ber i ten můj příspěvek. Kdybych měl koukat jen na DVB-T, pak souhlasím s tím co píšeš, zní to rozumně. Vzhledem k tomu, že se dá jeden program (multiplex) vysílat po celé ČR na jedné frekvenci, i při systému 2 stanice/multiplex by jich bylo docela dost.

Při té příležitosti bych se docela rád zeptal na názor ostatních. Jak se díváte na současnou kvalitu DVB-T? Připadá vám to jako pěkná vojebávka, nebo jste naopak spokojeni, že ste se zbavili rušení? Dokážete si představit, že by po odpojení analogu jeli dál současnou kvalitou?
Pave (158)|17.6.2005 21:19
No, v ostrým provozu by měly být 4 kanály na multiplex - to by mělo stačit. Jakej má podle tebe datovej tok "ten analog", jehož distribuce probíhá ale taky v digitálu :-) ?
exTNT (1421)|17.6.2005 22:18
Mimochodem, k tomu výpadku byl už včera odpoledne uveřejněnej článek na parabole. A evidentně z toho žádný závratný zvyšování datovejch toků nekouká. :-(
Bullback (352)|18.6.2005 18:12
Samuraj

Ano, na nahrávku např. nějakýho klipu, odpadá práce s kompresema apod.
Na koukání ne !!!

Jenže asi před 3 roky sem začal postřehávat kostičky na ČT a to jela ccaa na 8 Mbps, dnes to frčí na 6 Mbps stejně jako Nova a dost je to vidět - (Analogově ze žižkova), takže spíš nás nechaj zvykat v tom "analogu" na kostičky jako na denní chléb a pak bude jako digitál lepší :-k :-k :-k

Jinak rušení je i u DVB-T, a projevuje se (alespoň u mne) častýma výpadkama zvuku a obraz se rozkostičkuje a to mám 2xspojené 1m paraboly. Takže žádná sláva ve městě to nebude, naopak. :(( :(( :((
jopein (450)|18.6.2005 21:19
Bullback
[quote]Jinak rušení je i u DVB-T, a projevuje se (alespoň u mne) častýma výpadkama zvuku a obraz se rozkostičkuje a to mám 2xspojené 1m paraboly. Takže žádná sláva ve městě to nebude, naopak[/quote]

Můžeš to trochu upřesnit ? Paraboly na DVB-T?
exTNT (1421)|18.6.2005 22:29
bullback
Ty kostičky asi budou tím, že máš ty paraboly dvě - já mám jenom jednu


a mám DVB-T úplně bez kostiček. :-E :-E :-E
Devaster (477)|18.6.2005 23:00
:-E :-E :-E Arecibo (tak nejak) zo Seti@home ze ...
clee (6592)|18.6.2005 23:22
hehe, ale dvb-t z alfa centauri :-E
exTNT (1421)|18.6.2005 23:33
Devaster
A taky z "Golden Eye"!!!

clee
Vobčas mi ty pořady připadaj, že je vyrobili mimozemšťani... :-E
clee (6592)|18.6.2005 23:35
no takovy volejte rediteli bylo minimalne z jiny galaxie a novoty mozna i jinyho vesmiru :-E :-E
Bullback (352)|19.6.2005 18:54
jopein

Jsou to takové "čtverhrané" ohnuté sítě, vyráběly se už za bolševika, prostě nic lepšího není (u nás ke koupi), zisk tuším zhruba 11-16dB na UHF.

exTNT

Jo, z bondovky, určitě slušnej výkon, ale z technickýho hlediska ten zářič na tak velkou anténu musí mít ale přesnost odhadem na desetiny milimetru, možná ještě méně, tak nevím, nevím bez těch kostiček ... :-E :-E :-E
jopein (450)|19.6.2005 19:10
Bullback
[quote]Jsou to takové "čtverhrané" ohnuté sítě, vyráběly se už za bolševika, prostě nic lepšího není (u nás ke koupi), zisk tuším zhruba 11-16dB na UHF[/quote]

Jo už vím, ale na co dvě ? 9-) . Pokud to máš ještě nějak selektivně sloučeno a přes nějaké pochybné zesilovače , tak bych se nedivil.DVB-T přenos ovlivńuje linearita.
Záleží kde bydlíš a jaká kvalita signálu je v tom daném místě.
Bullback (352)|19.6.2005 19:17
[quote=jopein]Bullback
[quote]Jsou to takové "čtverhrané" ohnuté sítě, vyráběly se už za bolševika, prostě nic lepšího není (u nás ke koupi), zisk tuším zhruba 11-16dB na UHF[/quote]

Jo už vím, ale na co dvě ? 9-) . Pokud to máš ještě nějak selektivně sloučeno a přes nějaké pochybné zesilovače , tak bych se nedivil.DVB-T přenos ovlivńuje linearita.
Záleží kde bydlíš a jaká kvalita signálu je v tom daném místě.[/quote]

Žádný pochybně sloučené, experimentoval jsem s tím, a je fakt že síla a kvalita signálu (na SW měřáku) je stejná.
Kvalita je na analogu bez duchů s mírným šumem. Na DVB-T však jsou znát výpadky, u anaalogu ani náznak ducha ...
clee (6592)|19.6.2005 19:27
neco pres 20kilaku od vysilace, chytam to na neco takovyho, analog zasumenej a zaduchovanej jak prase, dvb-t v pohode...

mirekv (7169)|19.6.2005 19:31
clee
ale jo, jen mě udivuje, že přímo vysílač vidíš, že máš takový problém. :-?
jopein (450)|19.6.2005 19:34
Bullback
Zajímalo by mě proč máš ty antény dvě a jak je máš zapojené.
Dodávaly se bez zesilovače i se zesilovačem
mirekv (7169)|19.6.2005 19:40
jopein
copak bullback! :-E
clee (6592)|19.6.2005 19:50
vidim na zizkov, ted uz ne uplne primo, respektive vidim spicku ze strechy, ale antenu mam asi o dva metry niz, takze tam uz prudej stromy a zvysena strecha bytovky :-I duchy tam byly uz predtim, ale od ty doby co mam "primej" vyhled je to des bes, na strahov z kteryho beru CDG je to zhruba stejny, ale vypadky nemam, na multiplex cra nekoukam (ale jinak vicemene bez problemu), ten vysila ze zizkova na 5kW narozdil od cdg ktery jede na 10kW...
mirekv (7169)|19.6.2005 20:10
Na tu vzdálenost už můžou být problémy, ono stačí dát anténu půl metru vedle a je to jinak, a jesli se ti signál lomí o nějakou blízkou střechu...jej to by bylo něco pro mě!
clee (6592)|19.6.2005 20:19
mno zejtra hodim fotku, ted je tam slunce, nic by tam nebylo videt...
exTNT (1421)|21.6.2005 21:00
Zase to mám nějaký rozjebaný, je to jenom u mně nebo to máte taky tak? Jsou nějak rozházený PIDy u ČRa a když dám nahrávání pomocí VRPluginu, tak mám třeba u ČT1 jenom zvuk... 9-) I když jsem dal kanály znovu naladit, tak je to furt stejný...
Bullback (352)|24.6.2005 11:58
[quote=jopein]Bullback
Zajímalo by mě proč máš ty antény dvě a jak je máš zapojené.
Dodávaly se bez zesilovače i se zesilovačem[/quote]

Tak tyhle antény mám dokonce 3, původně sem je měl na telefón, nyní sem je ještě nezdemontoval tak mám 2 na TV.
Zesilovač je nezbytný jak pro DVB-T tak i analog (zráty vedením)

A tvrdím to co tvrdím a to že digitál bude (i je) daleko horší, stačí porovnat starou Eurotel síť (clasic analog) a digitál, u digitálu je rozuměnět každý druhý slovo nebo nic, u analogu byl slyšet šum ale bylo rozumnět. Je i jasný že menší výkon bude zákonitě znát ... Vše jede v neprospěch kvality ale trocha ušetřej provozovatelé a ty naše dinvný polo - televize.

Clee: To je X-color (anténa pro příjem černobílého a barevného obrazu), s touhle anténou sem měl jen potíže, do nestejnorodýho pole hozená má zisk 0,000prd.
jopein (450)|24.6.2005 12:35
Bullback
škoda že jsi mi na moji otázku neodpověděl , moc by mě to zajímalo jak to máš zapojené. :-(( :-(( :-((
Bullback (352)|24.6.2005 12:43
[quote=jopein]Bullback
škoda že jsi mi na moji otázku neodpověděl , moc by mě to zajímalo jak to máš zapojené. :-(( :-(( :-(([/quote]

Namalovat to sem není v mých současných možnostech. Jednoduše,obě antény jsou pod sebou (málo místa) a jsou zapojeny paralelně ve fázi do zesilovače.
jopein (450)|24.6.2005 13:15
Bullback
Dík, žil jsem v domění že vidíš na vysílač tak mi to nebylo jasný.
V nehomogenním poli může být problematické i fázování antén.
Důležité je použít kvalitní zesilovač (důraz na linearity !!)
Digitál má taky svoje mouchy, ale až se to rozjede naplno, tak se to snad zlepší.
Bullback (352)|25.6.2005 20:26
Né, nevidím na vysílač, je to mezi barákama. Nejlepší je nefázovat antény a mít jednu velikou, ta v mým logu má 2metry a měl sem 3m a rozdíl byl nebe a dudy. :-) (v nehomogením poli)
raal (31)|6.7.2005 00:49
[quote=Samuraj][quote=Bullback]
Max 6000 je koukatelný ??? Čím ???? Prdelí ???
Že by testovali co lidi sežerou je blbost na druhou (dle mě), klidně nnahulej 24 kanálů po 1Mbps. Nejlepší kompromis by byly 2 kanály na analogovej kanál 2x12Mbps, na 8000 video občas taky koskatí.[/quote]

No jo, to máš pravdu. Já sem si nejdřív prošel počátečním šokem, a teď sem si na "kvalitu" DVB-T víceméně zvyk, i když jen jako na náhradu VHS. Koukám samozřejmě na normální analog. DVB-T mám na nahrávání, a kvalitou se to VHS docela vyrovná, pokud teda zrovna neexperimentujou s datovým tokem 2000 kbps. Výhody digitálu jsou jednoznačný: možnost střihu a odpadá manipulace s kazetama. Kvalita mezi něma bohužel není.

Tak takhle ber i ten můj příspěvek. Kdybych měl koukat jen na DVB-T, pak souhlasím s tím co píšeš, zní to rozumně. Vzhledem k tomu, že se dá jeden program (multiplex) vysílat po celé ČR na jedné frekvenci, i při systému 2 stanice/multiplex by jich bylo docela dost.

Při té příležitosti bych se docela rád zeptal na názor ostatních. Jak se díváte na současnou kvalitu DVB-T? Připadá vám to jako pěkná vojebávka, nebo jste naopak spokojeni, že ste se zbavili rušení? Dokážete si představit, že by po odpojení analogu jeli dál současnou kvalitou?[/quote]
Na rozjezd to není špatný, ale pokud by to měli nechat, ať s tím jdou radši do háje. ???? RAAL :-R
Radeq (277)|6.7.2005 10:05
Zdravim a navazuju opet na puvodni tema. Zjistil jsem, ze CRa zacaly vysilat jeden videostream, konkretne CT1, koderem s priznakem CDF (composite_display_flag), coz je rozsireni obrazoveho formatu, ktere nezchroupnou nektery MPEG-2 dekodery pouzivany ve starsich DVD prehravacich a DVB-T pristrojich *). Zjistit se to da treba v PVAStrumento, kterej pri analyze streamu vypise hlasku CDF bit is set !. Nastesti jak PVAStrumento, tak ProjectX, umej tohle rozsireni zlikvidovat (je-li to nastaveno), takze s vysledkem by pak uz nemel byt problem. Dejte si na to ale radsi bacha a dusledne ten priznak likvidujte, bo i kdyz to zrovna Vase DVD treba prehraje, obecne to DVD prehratelny bejt nemusi. :-(

*) Tato vlastnost projevujici se hnusnymi zelenymi fleky v obraze (muze byt i na cele plose) se tyka pomerne hodne MPEG-2 chipsetu, vetsinou starsich: SEG 430, Samsung DVD-S224, Samsung DVD-E232, Grundig GDP-1100, Grundig GDP-9425, Toshiba SD-140E, Toshiba SD-1300, XORO AEP-810...

Btw. Uz jsem se v CRa i ptal proc to takhle problematicky vysilaj (a jeste jen na ty jedny jediny stanici), a bylo mi odpovezeno ze je to podle normy (to teda fakt jo) a kdo si co koupi za smejd, kterej to nepodporuje, je jen jeho problem. Je to pravda, ale na druhou stranu je to dostatecne znamy fakt, a napr. v Nemecku si nikdo DVB-T signal s CDF rozsirenim vysilat nedovoli. :-?
exTNT (1421)|13.7.2005 14:00
Ajta krajta, právě jsem zaregistroval, že ČRa změnila ve svém multiplexu PIDy pro ČT1! Video z 2317 na 2321, Audio z 2318 na 2322 a Teletext z 2319 na 2323. Servisní a PMT PIDy zůstaly stejný a PCR PID = Video PID, tedy z 2317 na 2321.
Pokouším se zjistit, jestli to tak zůstane nebo se to bude měnit zpátky, páč se chystám na dovolenou a nerad bych se vrátil a měl nahranej černej vobdélník... :-(

Edit: Tak podle informací z ČRa by to takhle už mělo zůstat napořád, tedy pokud nenastane nějaká nepředvídatelná katastrofa. Takže hurá!!! :-!!!
exTNT (1421)|30.8.2005 23:53
Hm, takže to ty bejci změnili znova, teď jsou PIDy takhle:
Video 2319
Audio 2320
Teletext 2321
Service ID 3
PMT 258
PCR 2319
exTNT (1421)|1.9.2005 18:09
Do psí boudy, tak je to zase zpátky:
Video 2321
Audio 2322
Teletext 2323
Service ID 3
PMT 258
PCR 2321
Radeq (277)|1.9.2005 18:15
To je teda hukot, ja jsem to jeste ani nestacil preladit :-E.