Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Zvlastna horizontalna ciara na LED TV Samsung

Neregistrovaný (0)|5.2.2015 11:10
Tazatel: tomi737

Znění dotazu: Zdravim,
kupil som si pred vyse pol rokom LED TV Samsung UE46F6400, ktory som dlhsiu dobu nepouzival. Pred mesiacom som ju rozbalil z krabice a po 2 tyzdnoch pouzivania som na nu napojil aj internetovy kabel a nahral novu aktualizaciu (firmware). Problem je v tom, ze sa mi tam objavila taka divna horizontalna ciara. Teda niekedy nieje vobec viditelna, zavisi od obrazu. V ciernej, bielej, sedych skalach nevidno vobec nic, dokonca ani pri niektorych inych farbach. Horsie je to pri vyraznejsej cervenej alebo modrej. Myslel som si ze to bude vada displeja, ale vzhladom na to ze mi to vie zobrazit bielu, aj niektore ine farby len nie mozno az tak syte je to celkom zvlastne. Mohla takato situacia nastat po aktualizacii? Resp. je mozne ze to bolo aj predtym, len som si to nevsimol. Mate s tym niekto skusenost? Zeby vada firmware? Dakujem za odpoved.

Technika, které se dotaz týká: LED TV Samsung UE46F6400
KamilZ (10277)|5.2.2015 12:05
Tohle neudělala změna firmware. Zkus to vyfotit v zobrazení:
- černé
- šedé
- červené
- modré
- zelené
- bílé
RoPo (6061)|5.2.2015 12:17
Vadný panel. Reklamace.
Měl jsem kdysi dávno na LCD panelu vodorovnou v 1/3 výšky barevnou čáru. Reklamoval jsem a dostoupil od kupní smlouvy, protože to byla závada do 6-ti měsíců od koupě.