Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 4 z 5 PrvníPrvní ... 2345 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 63

Téma: Plácání o nastavení TV

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Citace Původně odesláno od roman2277 Zobrazit příspěvek
    Takže reálně mohu posoudit bez předsudků na co se která TV hodí nejlépe.
    Bohužel však hodnotíš pouze podle svých kritérií. Je třeba dodat, že i ty nejlepší plazmy blikají, zpravidla jim bzučí zdroje, za pohybujícími se objekty se tvoří duha a občas překvapí dalšími muškami jako např. line-bleeding. Tohle nejsou žádné výkřiky do tmy, ale fakta potvrzená jak recenzemi, tak zkušenostmi uživatelů po celém světě, a sám jsem si to ověřil i na vlastní oči - nejnovější jsem měl GT60, takže argument o starých nebo levných plazmách zde padá. Potom už je jen otázkou, zda danému uživateli některé z těchto vlastností vadí, či nikoliv. Protože pokud se nedokážu přenést přes ten stroboskopický projev panelu, tak mohou být barvy, černá, kontrast a kdoví co ještě sebelepší, ale zobrazovadlo je to ve výsledku nepoužitelné.

Ale tohle nemá dnes už cenu rozebírat, jelikož o tom bylo napsáno dost a dost, a protože plazma už není dostupná, tak je to zcela passé. Ale právě kvůli tomu, že plazma už dostupná není, tak zde vidím tendence ji zpětně idealizovat a vyvolávat u dnešních uživatelů dojem, že v době kdy se ještě dala koupit, tak byla situace mnohem jednodušší než dnes. Nebyla.

Také mi přijde docela vtipné, jak se postupně ukázalo, že za hlavní příčinou nespokojenosti tazatele a tedy i celé téhle diskuze je bug ve firmwaru Samsungu. Jako sorry, ale pokud se obraz opravdu náhodně škube a "řešením" je zapnout Motion Plus a následně jej znovu vypnout, aby se nastavení ustálilo (na jak dlouho?) v nějaké nechybující poloze, tak všechny zdejší hypotézy a názory stojí na dost vratkých základech.

Závěrem bych proto chtěl zopakovat trefný postřeh od uživatele dboxii:
    Citace Původně odesláno od dboxii Zobrazit příspěvek
    A pokud kupuji TV s vědomím že je nutná kalibrace tak je možná na místě se opravdu zamyslet nad tím zda kupuji pro mne vhodnou TV ?????? / jestli není lepší vybrat rovnou TV kde mi bude podání obrazu vyhovovat a to i bez kalibrace.
    Na základě čehož si dovolím takové přátelské popíchnutí, že je to může být docela zajímavý argument pro Panasonic, kde v poslední době nebyla potvrzena ani rošáda s panely od různých výrobců, ani žádné skryté bugy ve firmwaru ovlivňující obraz (pokud se bavíme o E-modelech) a tovární nastavení Cinema a True Cinema bývá recenzemi opakovaně chváleno jako velmi přesné, bez akutní nutnosti dalších úprav (pro běžného uživatele).

Ostatně tohle byl jeden ze základních argumentů, které jsem zde v někdejších dobách právě u plazem často opakoval - řady ST a GT sice měly po kalibrací obraz velice podobný, ale před kalibrací to byla právě GT, která byla de facto (v rámci možností) zkalibrovaná již od výroby.
    Naposledy upraveno uživatelem tdlmarek: 01-02-2015 v 17:40
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

(kráceno)
    Citace Původně odesláno od tdlmarek Zobrazit příspěvek
    Je třeba dodat, že i ty nejlepší plazmy blikají, zpravidla jim bzučí zdroje, za pohybujícími se objekty se tvoří duha a občas překvapí dalšími muškami jako např. line-bleeding. Tohle nejsou žádné výkřiky do tmy...Potom už je jen otázkou, zda danému uživateli některé z těchto vlastností vadí, či nikoliv. Protože pokud se nedokážu přenést přes ten stroboskopický projev panelu, tak mohou být barvy, černá, kontrast a kdoví co ještě sebelepší, ale zobrazovadlo je to ve výsledku nepoužitelné.....Ale právě kvůli tomu, že plazma už dostupná není, tak zde vidím tendence ji zpětně idealizovat a vyvolávat u dnešních uživatelů dojem, že v době kdy se ještě dala koupit, tak byla situace mnohem jednodušší než dnes. Nebyla.
    Tak za tohle je zase palec nahoru ode mě, lépe bych to nepopsal a cítím to naprosto stejně.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Marek to sice napsal hezky,ale každopádně je plazma daleko menší zlo než sebedražší LCD.A to mi nikdo nevyvrátí.
    EDIT:jsem docela zvědavý na tu novou nanotechnologii u LCD, jestli přinese nějaký reálný užitek.

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

hlavní příčinou nespokojenosti tazatele a tedy i celé téhle diskuze je bug ve firmwaru Samsungu
    No, ono to už díky vividovi neškube. Dal mi podnět která funkce by na to mohla mít vliv, tak jsem studoval na netu. Taky už vím proč mi to tolik nemaže. Diskuze je super, ve vyhledávači bych vůbec nevěděl na co se zaměřit, takhle jsem hledal už jen co jsem potřeboval.

Je tu pravidelně Avatar uživatele tesla15
    Registrace
    Mar 2010

Bohužel však hodnotíš pouze podle svých kritérií
    Jsa " vyprovokován " zdejším barevným hodnocením si odlehčím. Prosím, neuražte se. Jste si opravdu jistí, že Váš zrak je na úrovni PRŮMĚRNÉHO POZOROVATELE ? Doporučuji dát na barevnost přeměřit než začnete v případě vady marnotratit čas.
    Zjištěno, až 40% mužů oproti 2 % žen snížen barvocit, hlavně v R a G. Po vypití alkoholu u každého klesá citlivost na R.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 55496.jpg 
Zobrazení: 109 
Velikost: 37.2 KB 
ID: 29760  
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 03-02-2015 v 06:36

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

To tdlmarek: Jo, souhlas!

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od roman2277 Zobrazit příspěvek
    plazma daleko menší zlo než sebedražší LCD
    Co je mensie alebo vacsie zlo hodnoti (nastastie) koncovy uzivatel a rozhodne vojna PDP/LCD nevyznieva absolutne ciernobielo pre ziadnu z technologii.
    Ako zdroj pre porovnanie moze posluzit hlasovanie uzivatelov pre najlepsi TV (bez ohladu na technologiu). Viac detailov tu.
    Vsetky TV boli korektne nakalibrovane, cize uz slo o realne a korektne porovnavanie TV tak, ako by sme ich mali porovnavat.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 01-02-2015 v 22:29 Důvod: Odstranena veta o 4K Panasonic.

Nováček Avatar uživatele Tonito
    Registrace
    Apr 2014

vivid.sk :

Z více jak 30 účastníku tohoto testu, jich do samotného konce zůstalo 17 lidí. Testující se z tohoto testu sami vyloučili.

4k LCD PANASONIC TX-65AX802B vyhrál "svou" kategorii Nejlepší 4K Ultra HD TV, tedy porazil 4K modely od Sony a Samsungu v poměru hlasů 11:6 ...

Ve druhé kategorii Nejlepší TV nedostal žáden z těchto 4K TV jediný hlas! Tam si to rozdala plazma PANASONIC TX-P6ZT60B a zakřivený OLED LG 55EA980W. A v tomto souboji vyhrál plazmový PANASONIC poměrem hlasů 10:7 ...

Žáden ze zde testovaných 4K LCD TV se totiž nedostal na úroveň OLED technologie a k plazmové technologii se zatím jen přiblížil! A proto žádný z nich v kategorii Nejlepší TV neuspěl. Rozlišení 4K totiž není vše ...

P.S. Ještě to doplním, že nemá smysl se handrkovat, která technologie je lepší, jelikož je to věc, která se prakticky nedá objektivně posoudit žádnými testy. U každé technologie se najdou chyby ... Každý at´ si vybere, i když "plazmofilové" už mají prakticky smůlu ...

Tony
    Naposledy upraveno uživatelem Tonito: 01-02-2015 v 21:42

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Samozrejme. Ale ja som tym chcel povedat nieco ine, k comu je zalozena tato tema - moja chyba, zabudol som to zdoraznit - cast (Colour).
    Vyhody PDP a jej podanie pohybu nikto nebude negovat. Ale to, ze 24p je pri nej neznesitelnych, to je uz fail, ktory sa neda prekusnut (ano, su uzivatelia, ktori si kupuju TV len ako "kulisu" na nontsop pozeranie, a su aj taki, ktori si pozru 4x za mesiac film na BD - HC segment. Patrim do tej druhej skupiny a ver mi, ze keby PDP nemala problemy, ktore ma - uz ju mam doma zavesenu doma na stene)

Nováček Avatar uživatele Tonito
    Registrace
    Apr 2014

Citace Původně odesláno od vivid.sk Zobrazit příspěvek
    Samozrejme. Ale ja som tym chcel povedat nieco ine, k comu je zalozena tato tema - moja chyba, zabudol som to zdoraznit - cast (Colour).
    Vyhody PDP a jej podanie pohybu nikto nebude negovat. Ale to, ze 24p je pri nej neznesitelnych, to je uz fail, ktory sa neda prekusnut.

V pohodě ... Jen jsem to trochu upřesnil, byt´ je moje angličtina poměrně chabá.

Ale to je to, o čem jsem psal. Každá technologie má své kostlivce a zbytečně bychom se tady přeli ...

P.S. Taky patřím do té druhé skupiny, ale naštěstí mi neduhy PDP technologie nevadí tolik, jako ty u LCD ...

Tony
    Naposledy upraveno uživatelem Tonito: 01-02-2015 v 21:53

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

To vivid.sk:
    Myslím, že jsi to trefil: "....ktori si kupuju TV len ako "kulisu" na nontsop pozeranie, a su aj taki, ktori si pozru 4x za mesiac film na BD...". Také jsem uvažoval o BD, jenže kvůli kvalitě titulů, které by mě mohly oslovit, bylo by to mě vyhozené peníze. Takže se dívám na běžné satelitní či pozemní vysílání, nebo jeho záznam. No a zabývat se kvalitou a nastavení TV, když kvalita a barevnost vysílaných filmů je různá, je ztráta času. A že bych měl pokaždé přenastavovat TV, no to by mně mohla být ukradená. Pak nějaká kalibrace je podle mě mimo mísu. Sedím před 46" TV asi 2,5m a před sebou ještě dva noťasy, takže jsem vlastně také jen "videoposluchač".

Nováček
    Registrace
    Oct 2011

Zdravím,

mohl bych někoho poprosit o jeho nastavení TV AS650E?? Nějak pořád nevím, jestli nejde obraz vylepšit.. Dík

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Citace Původně odesláno od Juros89 Zobrazit příspěvek
    Zdravím,

mohl bych někoho poprosit o jeho nastavení TV AS650E?? Nějak pořád nevím, jestli nejde obraz vylepšit.. Dík
    Ak by sa dalo aj vsetky nastavenia na AS640 Je pisane nazad ale iba zopar nastaveni. DIky.

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od raul_7 Zobrazit příspěvek
    Ak by sa dalo aj vsetky nastavenia
    To by sa nedalo. AS640 a AS650 mají panely s jinou technoilogií LCD. Proto i nastavení je jiné.

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Citace Původně odesláno od RoPo Zobrazit příspěvek
    To by sa nedalo. AS640 a AS650 mají panely s jinou technoilogií LCD. Proto i nastavení je jiné.
    Ahoj. JJ viem. Ale myslel som tak že 2 uzivatelia 2 TV cize tej 650 a 640 by to sem dali...

Strana 4 z 5 PrvníPrvní ... 2345 PosledníPoslední

Podobná témata

1. DVB-S: Nastaveni DVB-S
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-02-2013, 16:04
  2. Nastavení VLC
    Od jeninicicek v sekci SW přehrávače
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 15-02-2011, 13:55
  3. nastavení