Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak dostanu Adorage do PS-12/16

multa (35)|27.1.2015 16:20
Zdravím všechny,
prosím o radu jak dostat Adorage efekty do PS-12 případně 16 (mám obě legal).
Rád bych si pořídil Adorage efekty,tak jsem si založil účet,že je vyzkouším a seznámím se s nimi.Bylo mi dovoleno stáhnout demo-verzi a nainstalovat na PC.Pomocí překladače jsem vyčetl ,že mohu do PS poslat i jednitlivé efekty,bohužel to nefunguje.Dostat tam všechno se mi zatím nedaří.Může mi prosím někdo poradit ,jak to provést?Hledal jsem po fórech,ale nic ,co by řešilo tento problém jsem nenašel.
KamilZ (10277)|27.1.2015 16:36
[QUOTE=multa;506422]bohužel to nefunguje.Dostat tam všechno se mi zatím nedaří[/QUOTE]
Když nepíšeš, jaký konkrétní problém máš , tak Ti těžko někdo pomůže. Tvůj popis je na ... (nejede mi auto, čím to asi může být?).
multa (35)|28.1.2015 09:22
Máš asi pravdu,zkusím to nějak zkonkretizovat,ale v podstatě to bude totéž.Stáhl jsem si demoverzi Adorage vol.13.Rozbalil a nainstaloval na PC, bez problémů.Na PC si podle návodu vytvořím přechod a uložím.Pokud přechod chci přehrát,tak funguje,ale toť vše.Pokud ho chci ,,dostat" do knihovny Pinnacle ,tak se tam sice objeví,ale jako klip. Při pokusu přehrát v PS se objeví prázdná obrazovka-černá .Z překladu jsem pochopil,že by se tam mělo objevit logo Adorage,ale mě se to tam objeví jako klip Když ho tažením přesunu na čas.osu ,tak je to stejné, ale obrazovka je zelená.Tolik k jednotlivému klipu(přechodu).
Potřebuji prostě poradit ,jak zprovoznit funkčnost balíčků Adorage v Pinnackle studiu.Anglicky neumím -používám překladač,takže zhruba jsem v obraze,ale to podstatné jsem se stejně nedozvěděl.
Faktem je ,že ten titulek jsem zprasil-omlouvám se.
RoPo (6061)|28.1.2015 09:51
[QUOTE=multa;506465] tažením přesunu na čas.osu ,tak je to stejné, ale obrazovka je zelená[/QUOTE]

V PS spusť rendering v dané části, kde jsi vložil video s efektem.
MarioHP (36)|28.1.2015 09:58
Pri instalaci toho pluginu bys mel zvolit kam ho chces nainstalovat. Tu je navod http://declic-video-fx.com/Tutorials/ID/1377/Easily-Install-Adorage-Volume-13-and-Studio-plugins.aspx

Video, jak to potom pouzit.

[video=dailymotion;x14iq93]http://www.dailymotion.com/video/x14iq93_usando-adorage-e-hollywood-fx-no-pinnacle-studios_music[/video]
multa (35)|28.1.2015 11:28
Děkuji moc,určitě to vyzkouším.Zajímavé však je,že pokud v PS dám přechody a v nabídce nastavím ADO ,vprvo je truhla,kde je vypsána možnost odemčení-vypíše EROR-404,pokud zvolím druhou variantu,která odkazuje na stránky avid.com ,tak pro změnu vypíše EROR 403 nemáte oprávnění,přestože PS spouštím jako správce.Podotýkám,že tyto pokusy provádím na PS 12 (legální).Zatím jsem z toho totálně zmatený.
RoPo (6061)|28.1.2015 11:56
[QUOTE=multa;506485]EROR-404,pokud zvolím druhou variantu,která odkazuje na stránky avid.com ,tak pro změnu vypíše EROR 403 nemáte oprávnění[/QUOTE]

Protože AVID změnil strukturu stránek. Plugin odkazuje na neexistující stránky a na stránky, které jsou přístupné jen přihlášeným/registrovaným uživatelům. Toto nemá nic společného s uživatelskými právy k místnímu PC.
Obrať se na výrobce či prodejce, kde jsi efekty koupil.
multa (35)|28.1.2015 17:16
Tak to je přesně to,čeho jsem se obával ,distribuční firmy obecně neoplývají příliš velikou ochotou,nějak zvlášť pomáhat.Většinou se přes úvodní ble...ble... člověk vlastně nic nedozví,takže za každou JINOU radu budu vděčný.
RoPo (6061)|28.1.2015 19:38
Multa, zkusil jsi to, že píšeš tyto závěry? Mnohokrát jsem řešil k různým sw produktům problém přímo s výrobci. Bez problemů.
multa (35)|29.1.2015 07:12
RoPo,děkuji za tvoji trpělivost ,myslím,že hlavní překážkou je jazyk,dobré zkušenosti mám s firmou exac.cz , jinak to není moc valné.Pokusím se pomocí překladače poslat dotaz na zastoupení Adorage v Německu-uvidím,jak to dopadne.Spíše jsem doufal,že se ozve někdo,kdo instaloval demo-verzi a má zkušenosti s instalací.Včera jsem instaloval Adorage verzi 2.5.46 a po registraci mi přišel mail v češtině.Takže jim pošlu zpět dotaz,jakým způsobem to importovat do Pinnacle.
Pro MarioHP ,děkuji za návod,bohužel to i po mně chtělo klíč a ten já nemám,protože mám demo verzi,takže tím jsem skončil.Udělal jsem pokus,že jsem neinstaloval klasicky do Program Files/Adorage ,ale do Files/Pinnacle ,bohužel,bylo to nefunkční.
Tak budu pokračovat v pokusech typu pokus-omyl a uvidíme.Jinak samozřejmě posílám dotaz v češtině na : proDAD GmbH . Jakmile se něco dozvím,určitě se ozvu.
multa (35)|1.2.2015 15:21
Tak,
zkusím to ještě jednou celé shrnout.Stažení a instalace demo-verze je zcela bez problémů.Na PC program funguje bezchybně. Po vytvoření vlastního přechodu je v programu tlačítko export sequence.Ve složce export zvolím cílovou složku,dále export format(přednastavený je Pro Dad codec,zkoušel jsem i XVid-MPEG 4 codec).Výsledný efekt se uloží do cílové složky ve formátu avi. a dá se přehrát v GOM,nebo VLC playeru,nebo WMP.A tady je jádro pudla-v momentě,kdy se ho pokusím ,,dostat" do PS a objeví se v knihovně, je už nefunkční.Pravděpodobně je nutno zadat klíče a odemknout tím Pro Dad.Pak to asi pojede,ale to je jenom moje domněnka.Samozřejmě demo žádné klíče nemá.Moc prosím,jestli s tím máte někdo zkušenosti,podělte se o ně- budu moc vděčný.
Pro RoPo : Prosba o pomoc v češtině,dopadla takto : // Dear Customer, Thanks for your request.Sorry- our czech support is not available.Should answer in English, then I can help you.Thanks.//Napsal jsem tedy dotaz anglicky,pomocí překladače-hrají mrtvého brouka,do dnešního dne se neozvali.
multa (35)|5.2.2015 17:43
Zdravímvšechny,
tak už jsem to tam ,,dostal " jak zněl dotaz z úvodu.Všem,kteří se mi snažili pomoci děkuji.Funguje bez problémů,jen je s tím trochu práce.Jak jsem předpokládal :pro DAD GmbH se na mne vyprdli a do dnešního dne se neozvali,trochu smutné.Jinak cvrkot tady na fóru také nic moc.Takže uzavírám téma,ať se všem daří problémy vyřešit.
KamilZ (10277)|5.2.2015 17:46
1) Co kdyby jsi napsal způsob, jak jsi to tam dostal, kdyby se s tím v budoucnu někdo potkal?
2) Že Ti neodpověděli na dotaz zaslaný přes translator se ani nedivím, z toho museli být div živí.
3) "Jinak cvrkot tady na fóru také nic moc:" - trocha skromnosti by neuškodila, radit se Ti zde ostatní snažili.
multa (35)|8.2.2015 07:40
Ty bys také ve své ,,pichlavosti“ mohl trochu ubrat plyn.
Tak jen stručně:
Ad.1) Moje radost byla předčasná,něco funguje,něco ne ,takže jsem to potřeboval pořádně odzkoušet a teprve potom zveřejnit návod.Takže jen v kostce.Vytvořím klip podle návodu-je velmi intuitivní.Vyexpeduji do předem připravené složky.Pak převedu formát avi.na wmv a importuji do knihovny PS-16.Pak přetáhnu do čas.osy projektu.
Ad.2) Tonoucí se stébla chytá .....Promiň,že neumím anglicky.
Ad.3) Velmi si vážím lidí,kteří něco umí a ještě více těch,kteří se snaží poradit druhým.Proto považuji fóra jako taková za vynikající věc a mnohokrát mi pomohla(zahrada.cz;PC-help apod.).Na některý dotaz se vyrojí spousta názorů a odpovědí a u jiných je to bohužel slabší,podle toho, kolik lidí se o danou problematiku zajímá.Nic víc-nic míň.Nikdy však nezapomenu za radu poděkovat,ať už mi pomohla ,nebo ne.Toť vše.
Zdravím a přeji hodně úspěchů v řešení problémů.