Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Samsung - pruhy na panelu, kde je problem?

Neregistrovaný (0)|26.1.2015 18:32
Tazatel: prdlik

Znění dotazu: Mam TV Samsung D8000. Mesic po skonceni zaruky se mi objevili na displeji po obou stranach pruhy, tak 10 cm z kazde strany, jako kdyz prejedete nechtama shora dolu. Odvezl jsem do servisu, panel se vymenil za novy. Po 3 tydnech mam pruhy zpatky i na novem panelu, v mensim rozsahu, ale jsou tam.

Odvezl jsem znova do servisu, ale tam se nedari pruhy po zapnuti zobrazit. K televizi je doma pripojeny satelit pres kartu Skylink, HDD pres USB, receiver pres HDMI. Kamera Samsung na Skype. Cca 40cm od televize mam jeste wifi router pripojeny kabelem k televizi.

Premyslim, co z toho by ty pruhy mohl zpusobovat. Je mozne, ze by router dokazal odvarit elektroniku na panelu nebo dokonce cely panel?

Technika, které se dotaz týká: Samsung TV UE46D8000
KamilZ (10277)|26.1.2015 18:38
To je velmi, velmi málo pravděpodobné. Spíše jiná závada v TV. Na vyměněný panel Ti záruku nedali?
ppprdlik (7)|26.1.2015 21:24
Se zarukou problem neni. Pokud se ty pruhy neobjevi v servise, tak vlastne neni co reklamovat. Takhle si rikam, jestli doma nemam nejake patogenni zony, A ze se podelaji dva panely stejnym zpusobem, to snad neni ani statisticky mozne. Nic krome toho routeru mne nenapada.
vivid.sk (11472)|26.1.2015 21:40
Odpoj vsetky ostatne vstupy od TV (okrem napajania 230V :D) a zobraz si tam cez interny media player staticky obrazok, na ktorom budes vidiet, co potrebujes vidiet.
Ak sa problem prejavi, vies to nasimulovat.
bastlir (3245)|27.1.2015 03:24
Také si myslím, že k tomu dochází vlivem nějaké periférie. Nechal bych samotnou TV a nechal bych jen modrou obrazovku, zda se tam ty pruhy zase objeví. Předpokládám, že to není nějaké rušení po el. síti, takže pokud tam ty pruhy nebudou, vylučovací metodou k TV připojuj postupně další zařízení.
ppprdlik (7)|29.1.2015 16:18
Uf, tak zavada se projevila uz i v servisu. Tak do tretice. At ziji panely Samsung. :)
bastlir (3245)|29.1.2015 17:44
[QUOTE=ppprdlik;506573]Uf, tak zavada se projevila uz i v servisu. Tak do tretice. At ziji panely Samsung. :)[/QUOTE]
Tak ono záleží na tom, od kterého výrobce ten panel máš. A jak se tu o tom již mnohokrát psalo, u jednoho typu TV mohou být až tři výrobci panelů a prý rozdíl je znát.