Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV OUT - Poradte

bio (9)|16.6.2005 10:17
Poradi mi nekdo jakou VGA AGP kartu s nejkvalitnejsim TV vystupem ?

Ma cenu HD TV ?
clee (6592)|16.6.2005 15:21
je to celkem jedno, skoro vsechny karty pouzivaj podobny prevodniky, ale za sebe bych doporucil gf6xxx
Bullback (352)|17.6.2005 11:54
Žádnej kvalitní Out z grafárny nepude, je potřeba HW decoder obrazu s mixem HW zvuku.
Takže jediná volba je spec.karta např.MPEG decoder či střižna apod.
mirekv (7169)|17.6.2005 12:08
Bullback
Souhlas. A vzpomínám, jak se všichni divili, že já raději, než se dívat na TVout si raději udělám SVCD (dnes je to bezpředmětné :-)).
bio (9)|19.6.2005 12:12
no a jaká tedy ta karta ?
je potřeba HW decoder obrazu s mixem HW zvuku.
Takže jediná volba je spec.karta např.MPEG decoder či střižna apod.

Typ ? Vyrobce ? Poradte.
mirekv (7169)|19.6.2005 13:43
Existují ještě VGA/RGB převodníky, tak tohle zkusit.
ODSakEda (2278)|19.6.2005 16:27
bio -co je proboha HD TV OUT???...
clee (6592)|19.6.2005 17:41
rgb-tv out 720p nebo 1080i, nekde sem to videl...
Bullback (352)|19.6.2005 19:13
[quote=bio]no a jaká tedy ta karta ?
je potřeba HW decoder obrazu s mixem HW zvuku.
Takže jediná volba je spec.karta např.MPEG decoder či střižna apod.

Typ ? Vyrobce ? Poradte.[/quote]

V bazaru, Dxr-3 (nebo tak nějak) od Creative, nebo od Sigma Designs - je to MPEG-(2) decoder.
Milosbb (889)|19.6.2005 20:03
[quote=bio]no a jaká tedy ta karta ?
je potřeba HW decoder obrazu s mixem HW zvuku.
Takže jediná volba je spec.karta např.MPEG decoder či střižna apod.

Typ ? Vyrobce ? Poradte.[/quote]

Chces co najkvalitnejsi TV-out ? Napis, do akeho TV to chces dostat. Ak mas len nejaky 55cm TV, tak ti staci aj VGA za 2000. Ja mam len GF MX 440 SE a na mojom TV s uhl.55 je obraz pri DVD filmoch v celkom slusnej kvalite. Samozrejme to nie je take, ako pri sledeovani filmu s DVD prehravaca, ale na obcasne pozretie to staci. Na sledovanie DVD filmov by si mal pouzivat DVD prehravac a nie PC. Vsak tie DVD prehravace stoja menej, ako kvalitna grafika.
ODSakEda (2278)|19.6.2005 22:38
clee -jenže von to chce do TV alias telky... :-E , a HD a telka (klasická samo) jaksi nende VGA (ev. DVI) a VGA má snat kždá grafárna ne?! :((
clee (6592)|19.6.2005 23:01
http://www.sonystyle.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/en/-/USD/SY_DisplayProductInformation-Start?CategoryName=tv_hdtv_tube&ProductSKU=KD30XS955&TabName=specs&var2=

fakt?

ja vidim komponent, kompozit, s-video, hdmi... btw. to o cem sem mluvil nejde pres vga ani dvi, ale komponentnim tv-outem (4x RCA nebo d-connector - RGB; 3xRCA - YbYrY)
ODSakEda (2278)|19.6.2005 23:23
clee -pochybuji že tazatel něco takovýho má a myslel tak i ten dotaz, ale jináč čumím jak puk-to jsi věděl už dřív, nebo až ted jsem tě já vyprovokoval? (neb ty se necháš rád vyhecovat žejooo? :-D ) Tedy jasně krom PC monitorů, co maj vysoké fyzické rozlišení mřížky(nastavení grafiky na teireticky vysoký rozlišení totiž ještě nic neřeší, limitující je u CRT hrubost mřížky!)
clee (6592)|19.6.2005 23:45
co sem vedel driv, tu HDTV CRT TV? jestli jo tak par mesicu zpatky, cet sem to na nejakym newsboardu. jinak tazatel se ptal jestli to ma cenu, podle me ma, ovsem jestli mu ta karta vydrzi dokud se tu nerozsirej hd screeny (s komponentnim vstupem ovsem)
ODSakEda (2278)|20.6.2005 00:20
clee -mnooo, kouknu co maj povětšinou již běžně nabízené LCD TV-VGA někdy i DVI!, Plasmy-ty více jak 800x600... -VGA, komponent, Datavideoprojektory-většinou VGA, DVi méně! No a je po staroetech, jaký výstup pro HDVideo ne? 8-) Kasickou telku, mimo teho exota co našel Clee (nic proti, je to špica!) v kontextu s HDV vypustíme ne? :(( No a HDMI rozhraní je další(! a kolikátý chaos v nekompatibilitě? nebo něčí patent a tedy lobby?! ...) je bastard, s velmi velmi velmi drahými kabely a často stejně budete potřebovat kabel-redukci z HDMI to DVI (nebo VGA)+cinch (nebo Jack) pro audio!... Nechápu, proč motat audio do jediného kabelu s videem, když zobrazovadlo bývá jinde a zesilovač také!!!........ To je problém propojit přístroj kablíkem OBRAZ a pak, zpravidla jiný přístroj, kablíkem ZVUK???...
clee (6592)|20.6.2005 00:25
jakej exot? vzdyt je to seriovka 9-)
ODSakEda (2278)|20.6.2005 00:37
clee to se nepřu, jen pi*uju! :(( A argumentuju proč se mi nelíbí(další...), ne jen jako že mi něco vadí jen tak pro nic za nic., že su konzerva (už dnes s audiem válčím v terénu neskutečně-kombinace: DIN5-t kolík/3kolík a to symetricky a nesymetricky..., Jack3.5 a 6 mm a zase symetricky a také nesymetricky..., bastard Cinch, co je jen nesymetricky a v mojí profi branži spolu s nesym. 5-ti kolíkem a "mono" jackem přináší největší problémy... (a z principu zapojení brumy i kdyby byl ze 100% zlata...) a nakonec to nejlepší-Canon-nekompromisní symetrický tříkolík (s více noži v pružné gumě) a to podobně jako el. sít. 220V vždy jen jednosměrný a samica je vždy jen IN a samec vždy jen OUT a basta!) Se taky vyjádři, co se ti na Hádéemí líbí a proč! Rád se poučím.
clee (6592)|20.6.2005 00:59
co? ja nerikal nic o hdmi, ale o ty televizi, navic nevim proc ji oznacujes za smejd, copak si ji videl v akci? jinak hdmi zacina bejt celkem standard, nektery playery/set-top-box maji jak HDMI tak DVI, je to uplne jedno, pi*ujes zbytecne 9-) btw ty tvoje audio orgie sou naprosto necitelny, netusim komu to tu cpes :-k
ODSakEda (2278)|20.6.2005 09:34
clee -malý nedorozumění- to já rozepisoval už různá video rozhraní včetně HDMI (video+audio rozhraní dokopy!...) a myslel jsem, že si reagoval bezprostředně na moji kritiku dalšího rozhraní, k telce jsem už dodal, že čumím, to byl obdiv! A že je HDMI standart nepochybuji, ale čí (placený patent! i výrobně náročný a tedy drahý...) a nerozšířený! To vše je + ???... A VGA není standart a nedostatečný a nerozšířený???! Ono slovo standar se někým a někdy chápe jako standartizovaný-typizovaný, homologovaný (jako europaleta má daný rozměry) a někdo to chápe, jako že standart je dostupný, rozšířený (i mezi socky :-D )!!!
clee (6592)|20.6.2005 11:19
vga je analog, ale HDMI sem videl uz na dost pristrojich at uz D-VHS, tak HD playery (sestkovy kissove), tak hdtv set-top-boxy/sat prijimace a hlavne tv, malo to sledujes, treba tahle tv vysla dokonce uz nekdy loni...
vlada (3470)|20.6.2005 12:48
clee> No já si pamatuju, že když před cca. 5 měsíci sháněl kolega v práci DVD na testování HDMI, tak nejlevnější stálo 60 tisíc. Moc nevim, proč to vlastně někdo vymyslel, když je tu celkem standardní DVI.
Každopádně k původnímu dotazu TV-OUT s HD rozlišením mají karty od XGI (bývalá S3). Údajně je celkem kvalitní, ale nikdy sem to neviděl. Obecně mají nejlepší TV-OUT karty Matrox, ale jsou hodně drahé a 3D výkon je ubohý.
Já mám obyčejnou ATI 9200, k tomu CRT televizi 63 cm, 17m s-video kabel a při sledování ze 4 metrů jsem s kvalitou spokojený.
clee (6592)|20.6.2005 18:39
no je fakt ze trimetrovej kabel od pioneeru za dva litry neni cool, ale ted sem nekde videl hdmi kabely okolo peti stovek...
clee (6592)|20.6.2005 18:44
http://www.jannovak.cz/ocenik/index.php?menu_stav=_dledruhu&podkategorie=KRV&poradi=8

tady to bylo, dokonce tam ma HDMI-DVI kabel za necely 4kila...