Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Konverzia videa s variable framerate

shiro (11)|22.1.2015 15:46
Zdravim,
ma tu niekto skusenosti, ako jednoducho previest h264 video (mkv), ktore ma variable framerate, na constant framerate? Pozor nepliest s variable a constant bitrate, s tym problem nemam.

Mam par takychto videi a kvoli tomu variable frameratu sa mi po konverzii rozchadza video a audio, je to nepozeratelne. Skusal som to v Handbrake aj Mediacoderi, vsade sa zvuk a obraz rozchadza. Aj ked dam v Handbrake konvertovat do variable framerate videa.

Potrebujem to kvoli tomu, ze povodne video je strasne velke (850MB na 50minut) a chcem ho zmensit (znizujem bitrate a pripadne aj rozlisenie).

Variable framerate je vraj vymysel h264 formatu a ked stretnem toho exota, co to vymyslel, tak mu urvem hlavu. Len to sposobuje problemy, nic viac.
romana51 (355)|22.1.2015 17:42
Než urveš někomu hlavu, měl by jsi si nejdříve ujasnit co to VBR a CBR je a proč se užívá. On ti to třeba Google vysvětlí.
shiro (11)|22.1.2015 18:33
Pozor nepliest s variable a constant bitrate, s tym problem nemam. Precitaj si znova co som pisal :-)
Ale uz som to vyriesil, v mediacoderi bolo treba zmenit video source z Mencoder na FFmpeg.
ai (2993)|22.1.2015 21:50
skus to nacist do Avisynthu a pridel tomu konstantni frame rate, eac3to (nebo mkvtoolnix)to demuxuje, na streamy, pak si vyber metodu nacteni do Avisynthu ffmpegvideo, nebo directshow a skus tomu dat fixni frame rate

presne tohle resi tady dnes: http://forum.videohelp.com/threads/369706-RipBot264-and-Handbrake-producing-VFR-when-CFR-is-selected , je to tam i primo vypsano, ..., pokud jsi ten dotaz nepodal ty sam :-)
napr:
DirectShowSource("E:\video.mkv", fps=23.976, convertfps=true)
nebo
FFVideoSource("E:\video.mkv", fpsnum=24000, fpsden=1001, threads=1)

problem je ten, ze Handbrake ti nenacte AVisynth script, takze to muzes enkodovat v necim jinym co ten script nacte
Pytkin (7947)|22.1.2015 23:35
co je zdrojom takeho videa ? priznam sa , ze som sa este nestretol s variable frame rate ...
ai (2993)|23.1.2015 02:22
mobil:
Frame rate mode : Variable
Frame rate : 29.934 fps
Minimum frame rate : 29.811 fps
Maximum frame rate : 30.030 fps

uz mam dost, sorry, to jsi asi nemyslel, mas na mysli mkv ... ;-)
Pytkin (7947)|23.1.2015 16:50
nejak nechapem .. sak to je normalna 29.97 alebo 30 ne ? kde bere , ze je to variabilne ?
shiro (11)|23.1.2015 17:16
to je prave to minimum a maximum framerate. Rozne casti videa mozu mat rozne fps u h264.
Mam to uz otestovane, zmena video source na ffmpeg pomohla, ako som pisal predtym, uz sa to nerozchadza so zvukom.
Video je dokumentarny film ripnuty z National Geographics ci ktoreho kanalu jednym chlapikom.
mirekv (7169)|23.1.2015 20:18
To je pro mě taky neznámá, variable framerate, jaký to má smysl, navíc v takovém úzkém rozpětí? Co takhle video vydělit v MKV extract, přidělit tomu fps a sloučit zpátky v MKVmerge? Ale nezkoušel jsem, nevím.
Pytkin (7947)|23.1.2015 22:33
mne to pripada ako totalny nezmysel .. v broadcaste sa to urcite nepouziva .. to zase dake free softwary spravili zo satelitnej nahravky , alebo daco podobne ..
ai (2993)|24.1.2015 01:39
Akorat jsou s tim problemy, ty uspory (minimalni pri normalnim videu) nestoji za to. Nebo by se to mohlo aspon nastavovat v tech mobilech.

U nejakych MKV to muze udelat i Handbrake treba takove video, ten muze nastavit VFR, a to muze vytvorit problem. Pred nejakym casem jsem to i zkousel, ale jen command line, musel jsem tam vzdy dopsat explicitne, ze chci constantni frame rate, ale i tak to pak nejak blblo. Nevim jestli to byla mediainfo chyba pri vypisu, nebo handbraku, ale pokud je zmatly mediainfo, tak lechce se zmate i nejaky program co dela s tim videem. Na videohelp.com se to resi velice casto. Ja sam jsem si udelal program na zalohaovani BD a sel jsem radsi pres avisynth a x264 cmd line, i kdyz vpodstate s handbrakem to je velice snadne, napr i na DVD , protoze Handbrake ma specialni "filter" nazyva to decomb nebo tak, kde analyzuje jestli DVD je prokladane, progresivni, nebo telecine (jen NTSC , ne PALove DVD), nebo i hybrid, takze to je celkem jednoduzsi napsat program a pouzit Handbrake command line, ktery funguje na vsechny moznosti, sam si da title dohromady atd. Ale jak rikam, radsi to obejit "prave" kvuli tomu podivnemu problemu s frame rate.
shiro (11)|24.1.2015 09:40
Tuna som nasiel este nejaky popis o VFR:
In the case of an actual VFR video, the actual container header info carries a normal Frame Rate setting like a CFR video (say 23.976 fps). However, an additional Time Code file is attached or muxed with the video stream within the container. This Time Code file specifies which parts of the stream should be played at which frame rate. Then, it's on the decoder end to honor this piece of info, or else, the video will not be properly synced with the audio.

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=165256