Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr TV, LED, 42", USB nahrávání, přehrávání, DLNA, Smart

Pejcha (4)|19.1.2015 20:26
Zdravím,

prosím o pomoc, prošel jsem spoustu obchodů s elektrem a v každém jsem slyšel jiné doporučení, sám jsem z toho už jelen. Prosím zkušené, případně někoho, kdo nedávno řešil pdoobný problém o tip na tv s následujícími parametry:
- LCD LED Full HD, 3D není podmínkou, spíše výhodou
- nahrávání na USB, nejlépe bez extra velkého disku, ale ani to nevadí
- velikost cca 42", pozorovací vzdálenost 2,5 - 3m
- pěký plynulý obraz/vím, že je to subjektivní/, do budoucna plánuji xbox nebo ps4, aby nebyl problém s hraním
- DLNA
- široká podpora klasických video formátů - přehrávání z USB nebo ze sítě
- Smart TV - aby nebyl problém s připojením klávesnice s touchpadem
- cena cca 13.000,-(15.000,- je absolutní strop)

TV bude nejčastěji používána na příjem klasického DVB-T vysílání, přehrávání filmů a seriálů z USB, příadně ze sítě, nemám satelit a zatím neplánuji.

Mým favoritem byl Panasonic TX-42AS650 za cenu 13.000,- v Datartu, nicméně měli jen vystavený kus, který jsem nechtěl, takže rozodování je opět na začátku. Domá mám cca 4-5 let tv Samsung 32" a jsem spokojený, takže Samsungu se taky nebráním, nicméně škoda, že nedělají 42" televize.
Táta má LG plazmu, už několik let, LG mě odrazuje svou strašně pomalou odezvou.

Prosím pouze o renomované značky, Sencor apod. nechci.

Děkuji za případné rady.
roman2277 (582)|20.1.2015 10:33
No na klasické DVB-T v SD bude jakákoliv LED TV v ceně do 20tis nevhodná.Jinak k té Plazmě LG.Ano z výrobního nastavení má vysoký input lag.Ovšem po pečlivém nastavení je vše OK.Já mám doma v současné době 4 TV.Dvě plazmy a dvě LCDčka.Na filmy a DVB-T plazmy Panasonic a LG(kterou jsem před týdnem koupil pro jistotu do zásoby 50PB660V-13500kč) a na herní konzole xbox,ps3 a PC LCD SONY a Samsung.Jestli můžeš tak si na DVB-T kup tu plazmu LG za 13kk.Ale je to samozřejmě Tvoje volba.Jinak nejnižší input lag mají LED TV od Sony a staré plazmy od Panasoniku.
Pejcha (4)|28.1.2015 13:31
Díky za radu, bohužel je plazma moc velká, ačkoliv jsem převědčen o její kvalitě obrazu. Nakonec jsem koupil Sony 42" W706b, ale nějak si nemohu zvyknout na trn obraz, moj stará LED Samsung má prostě lepší obraz i z blízka a to u běžného vysílání dvbt. Takže zvažuji vrácení TV nebo výměnu za Samsung, kde přemýšlím o UE40H6470 nebo UE40H6670.
roman2277 (582)|28.1.2015 15:10
Tak ten Samsung je taková stálice.Nebo ještě nějaký Panasonic.
Pejcha (4)|28.1.2015 17:13
Jeste pripada v uvahu Panasonic tx42as750, respektive se rozhoduji mezi Panasonicem a Samsungem ue40h6670.
Rad uvitam i jine typy, nejlepe s Datartu.
Pejcha (4)|5.2.2015 10:30
Takže Sony jsem vrátil, vzal jsem Samsung UE40H6670, bohužel měla vadný pixel/vrátil jsem ji ve 14ti denní lhůtě/ a další na výměnu neměli, pouze vystavený kus. Tak jsem vzal Panasonic, obraz nic moc, při přehrávání z HDD se seká FULL HD film, takže se ji zase zbavim. Otázka zní, zda mám zkusit ještě LG 42LB730V nebo koupit nějaký větší Samsung, než je 40", což bylo málo, znatelně oproti těm 42" u ostatních TV.
Nevýhodu Samsungu vidím, že má DVBT tuner a buď k tomu DVBT2 nebo DVBS na výběr.
veesa (45)|10.2.2015 09:13
Pancl uvádí imput lag pro hraní kolem 60ms, což je dost. Samsung mívá kolem 40ms, což je lepší. Sony v tomto je nejlepší volba, ale zase nepřehraje moc z usb, nepřipojíte klávesku. Navíc Samsung má VA panel u všech, což Pancl už u AS650ky nemá - u AS640ky ano. 640ka zase nemá nahrávání, ale 640 má nesrovnatelně lepší kontrast oproti 650ce. Stačí na to mrknout někde v prodejně - snadno se to pozná, když hraje nějaký content, který je ořízlý (4:3 nebo 16:9 širokoúhláč´- pruhy, které mají být černé, jsou našedlé.

Když nepotřebujete satelit, tak nevolte H6470, ale H6400. Nebo třeba H6200 - výrazně levnější, nemá brejle 3D a smart remote. Navíc za tu cenu pak můžete mít klidně i UE48H6200. Vemte v potaz, že mnoho materiálů nepojede na full screen a na 2,5-3m je 48" fajn.
AS650ka má nahrávání na USB, ale za cenu toho, že má IPS - nebral bych.
Samec vám hlavně přehraje více z USB, hlavně má potenciál do budoucna díky HEVC podpoře - přečtěte si něco o HEVC (neboli H265 kodeku), to u Pancla nenajdete. Stačí na torrentech hledat pod x265, h265, hevc ...rozrůstá se to.

---------- Doplněno v 09:13 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:12 ----------

T2 neřešte a S2 taky ne, když nechcete saťák. Vemte UE48H6200 a basta :)