Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Proč je neprokládané video prokládané?

vlada (3470)|15.6.2005 18:29
Včera jsem udělal DVD z AVI. Je to film Bílá paní (mimochodem vynikající satira, pokud to neznáte). Zdroj je progresivní a při komprimování (QuEnc) jsem také nastavil progressive. Pokud to otevřu v programu DGIndex (bývalý DVD2AVI) tak hlásí, že video je progresinví a a BFF (což je kravina). Každopádně to vypadá tak jak má.
Když jsem to ale dneska v práci pustil pžes HDMI ze stolního DVD do plazmovky, tak to zobrazovalo poměrně dost rušivý interlace artefakty. Nechápu, kde se tam vzaly, když je všechno progresivní. Nenapadá Vás někoho, čim to může bejt?
clee (6592)|15.6.2005 18:39
mno je tam nastavenej interlaced tag, otevri ten mpeg v restreamu a nastav tam frametype progressive....
vlada (3470)|15.6.2005 19:42
Jenže i podle ReStreamu je to video progresivní. Ještě si s tim zejtra trochu pohraju, jestli bude čas. Zřejmě bude někde něco špatně nastavenýho na DVD přehrávači. Je to nějakej Pioneer za asi 60.000 a je dost komplikovanej.
Modena (1706)|15.6.2005 19:54
Šacuju to na player. Mám doba sestavu HDMI od Panasonicu cca 2měsíce a je to super u prokládanýho i neprokládanýho - je to ale třeba vždycky nastavit u toho přehrávače ! Když to neudělám - běhají mi tam strašný barevný pruhance a celý se to třepe . . . :-(
Pitomec (10211)|15.6.2005 23:12
[quote=vlada]Včera jsem udělal DVD z AVI. Je to film Bílá paní (mimochodem vynikající satira, pokud to neznáte).[/quote]
Film známe a proto ho dávno máme na DVD (zkopírovaný z DVD a ne se šušnit s nějakým převodem z AVI...) :-)
clee (6592)|16.6.2005 00:01
cooo? v playeru se pred prehravanim musi nastavit interlaced/progressive? co chudak BFU co o nakym prokladani nema sajnu?
Bullback (352)|16.6.2005 12:42
Na přehrávači se nastavuje interlaced/progress podle toho zda je Televize progresive.

Nastavením (zaencodováním) na interlaced se nic nezkazí, jen mírné zhoršení kvality. Jde o to jak jsou půlsnímky uloženy a jak zaencodovány.
vlada (3470)|16.6.2005 12:52
Bullback> Právě že to je všechno komprimovaný progresivně a je to tak nastaveno i v m2v streamu. Proto mě to zaráží, jak je to možný. Jak vlastně funguje HDMI? To přenáší video nekomprimovaný? Dneska sem se bohužel k nějakym dalšim testum nedostal, tak snad zejtra.....
Bullback (352)|16.6.2005 13:02
Protože je to promítáno vždy jako interlaced, tj. po půlsnímkách.

Např. mám nainstalovanou TV na PC a u bTV (soft), tento soft zobrazuje také po půlpolích narozdíl od např, ATV 2000. Obraz je lepší u zobrazování půlpolí (hlavně barvy) ale i při vysílání progress filmu jdou u toho bTV proužky protože pole je o nějaký čas posunuté.
clee (6592)|16.6.2005 15:02
HDMI prenasi nekompresovany video, audio v puvodnim formatu (DD, DTS)
Modena (1706)|16.6.2005 15:24
Clee píše :
[quote]HDMI prenasi nekompresovany video, audio v puvodnim formatu (DD, DTS)[/quote]

????????????????????????????????????????????????????
vlada (3470)|16.6.2005 15:31
clee> To musí mít TV dekodery zvuku? No ale ono se stejně spíš počít s připojenim na reciver.
Bullback> To je divný ne? Dva půlsnímky neprokládanýho videa složí jeden neprokládanej snímek, takže by to mělo být O.K. Jedině mě napadá, jestli neni možný, aby to DVD přehrávač nebo TV prohodily. To znamená, že budou skládat obraz ze špatnych půlsnímků. Třeba horní z 1. a spodní z 2., potom horní z 2. a spodní z 3. Takhle nějak to totiž vypadalo. Že by ale ty 2 krámy za bratru čtvrt milionu byly tak blbý?
clee (6592)|16.6.2005 15:31
co je na tom k nepochopeni?

http://www.hdmi.org/consumer/faq.asp
Modena (1706)|16.6.2005 15:58
Mno . . Já žil v domění, že HDMI hlavně obchází dvojitý obrazový převod D/A a A/D mezi čumbednou a DVD Playerem! :-E
To je asi hlavní důvod, proč ho koupit ! B-)
DD a DTS snad tuto cestu absolvuje už od doby, co vymysleli digitální zvukové výstupy mezi playerem a AV siličem ! ! ! 9-) 9-) 9-)
Motáš hrušky s jabkama ! :-(((
mirekv (7169)|16.6.2005 16:04
vlada
U klasické TV k "zubatici" nemůže nikdy dojít, max. k silnému stroboskopickému efektu při přehozených půlsnímcích. Nevím, jak je to u plasmovek, ale jesli je do obvodů obrazovky posílán signál po půlsnímcích, tedy 50Hz, tak taky ne. Takže signál je zpracováván asi nějak odlišně.
clee (6592)|16.6.2005 16:04
no, tady leze jednim dratem, hdmi je vlastne to samy co DVI jen navic umi prenaset zvuk, nic vic nic min, nevim co v tom hledas za zahady...
clee (6592)|16.6.2005 16:07
[quote=vlada]clee> To musí mít TV dekodery zvuku? No ale ono se stejně spíš počít s připojenim na reciver.
[/quote]

jo tv bude muset mit dekoder, tohle pripojeni sr bude vyuzivat/vyuziva i u HDTV prijimacu, ktery ale stejne maji i optickej nebo koax. vystup, takze to muzes mit pripojeny jak do zesiku tak primo do telky (lcd, atp.)
Bullback (352)|17.6.2005 11:31
[quote=vlada]
Bullback> To je divný ne? Dva půlsnímky neprokládanýho videa složí jeden neprokládanej snímek, takže by to mělo být O.K. Jedině mě napadá, jestli neni možný, aby to DVD přehrávač nebo TV prohodily. To znamená, že budou skládat obraz ze špatnych půlsnímků. Třeba horní z 1. a spodní z 2., potom horní z 2. a spodní z 3. Takhle nějak to totiž vypadalo. Že by ale ty 2 krámy za bratru čtvrt milionu byly tak blbý?[/quote]

I to je možný, možný je i že zdroj má 480 řádků a plazma jich bere jen 576, nééé nechci tě podceňovat ale jak říkám s tím bTV tak fakt to tak je, půlsnímek je zobrazen 2x za sebou stejný a druhý taky 2x za sebou strejný do 100Hz. U běžnýho softu je to jako Weave, tj. 25 celých snímků.
Jen k přirovnání ..
První pole dávám zásadně vždy jako první.