Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): artefakty v obraze LED TV

Neregistrovaný (0)|14.1.2015 01:07
Tazatel: Pavel

Znění dotazu: Dobrý den,
mám dotaz na kteý jsem nenašel nikde odpověď...

Mám novou LEDku a hází mi artefakty, ale skoro vždy na stejnobarevné ploše - nejčastěji v animovaných seriálech a nejvíc (neznámo proč) jsem si toho všiml v grifinových, v simpsnových jsou zas občas pruhy, ale ty člověk musí spíš hledat, než že by rušily. Ještě snad dodám, že nejčstěji je to na růžové a červené, zelenou a modrou jsem to udělat neviděl...

FOTKY: http://scudy.rajce.idnes.cz/led_tv/

Myslíte, že je to televizí nebo settopboxem nebo nějakým nastavením?

Tv Sencor SLE 24F58M4 (ano, vím že to není zrovna pecka, ale za tu cenu má papírově super parametry) a set top box motorola VIP1003 (IPTV od netbox, nastaveno na pro settopbox maximálních 1080p a 50Hz přes HDMI)

Technika, které se dotaz týká: Led tv, iptv
vivid.sk (11472)|14.1.2015 01:28
[QUOTE=;505111]má papírově super parametry[/QUOTE]
V tom je prave ten problem, ze len na papieri.

Ak chces vylucit, zdroj signalu STB, pripoj tam PC/Notebook cez HDMI a skus pouzit kvalitny BD film ako zdroj. Ak to bude robit aj v tomto pripade, vies, ze problem bude v TV.
Samozrejme v TV vypni kurvitka obrazu (Dynamic Contrast, a rozne vyhladzovanie, odsumovanie, atd ....)
geronimoh (2327)|14.1.2015 16:49
Jak píše vivid.sk, papír snese včechno. Takový nějaký Sencor si koupili sousedi a hrozně se divili, jak to, že nová televize nehraje dobře. Na HD se dalo koukat, všechno z SD zdrojů byly mazanice.