Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mohu použít DVB-T a DVB-S2 na jedné TV zároveň?

Smrtelnik (4)|13.1.2015 10:17
Dobrý den, hledám radu ohledně možností a nastavení TV. Snad to dávám do správné sekce.

Koupil jsem si TV 42" Sharp LC-42LE762E, která ma ve výbavě DVB-T a DVB-S2 tunery.

Předpokládal jsem, že budu moci použít oba tunery ... na pozemní vysílání použiji DVB-T, kde jsem uspěšně naladil cca 20 stanic, a na satelitní vysílání použiji DVB-S2 tuner (parabolu mám). A na ovladači si pak jen přepnu, který tuner chci použít. Po první instalaci jsem takovou volbu přepnutí tuneru však nikde nenašel. Ale je možné, že jsem to jen přehlédl. Navíc při pokusu o skenování satelitních kanálů mi TV napsala, že se smažou již nalazené DVB-T stanice, to mně trošku znejistilo.

Můj plán je přijímat CZ stanice přes DVB-T, a volně dostupné satelitní stanice pres DVB-S2.

Chci se zeptat, je technicky možné na jedné TV použít oba tunery současně? Je můj plán reálný?

Děkuji,
Smrtelnik
Smrtelnik (4)|13.1.2015 11:58
Diky Ivo.

Z toho jsem pochopil, ze to nejde. Při instalaci se totiž musí zvolit buď skenování buď Anténa, Kabel, nebo Satelit. Kombinovat to asi nejde, škoda.

Zkusím tedy k TV připojit externí DVB-T setopbox pres SCART a přes něj přijímat pozemní vysílání, and v TV budu používat integrovaný tuner DVB-S2.
KamilZ (10277)|13.1.2015 12:05
Musí to jít. SHARP mí sice silně nelogické ovládání, ale pochybuji, že by tohle nešlo. Pokud je v instalačním režimu jen průvodce ladění pro jeden typ, tak další typ pak nalaď manuálně.
Ivo Mašek (10205)|13.1.2015 12:10
Mělo by to jít (ostatně ty dva vstupy - jeden pro DVB-T a druhý pro DVB-S, to dokazují). Sharp má velmi neintuitivní ovládání. To je jediná věc, která fakt leze na nervy. Asi nějaká daň za kvalitu obrazu, či co.
Smrtelnik (4)|27.1.2015 13:49
Diky za tipy. Jen jsem chtel dat vedet, ze se vse podarilo. Hluboko zanorene v menu jsem nasel nastaveni SAT tuneru a vykoukla tam na mne za jednim rohem nabidka Scanu, tak to scanovalo asi 20 minut a naslo 1400 SAT kanalu, z toho cca 700 free. Funguji ted obe DVB-T a DVB-S2, prepinani mezi nimi je na ovladaci. Jeste jednou diky.
bastlir (3245)|27.1.2015 17:41
Akorát na některých TV bývá přednastavená družice - Astra 1 (19,2°E) nebo někdy i Hotbird na 13°E. Takže tam budeš MOŽNÁ muset změnit družici na Astra 3B na 23,5°E.
Smrtelnik (4)|27.1.2015 23:36
Aha, to jsem nevedel. Ja ani nevim, na kterou druzici mam parabolu natocenou (snad ted nekecam blbosti) ... ale mas pravdu ze to defaultne scanovalo 19,2°E.
bastlir (3245)|28.1.2015 01:17
Takže logicky jsi nemohl naladit kanály z transponderů, které Astře na 23,5°E nepřísluší. Ale neboj, stejně tě asi ruční ladění nemine. :)
Pokud jsi dříve sledoval kanály ze Skylinku a parabolu nemáš pověšenou na motoru, nic se tedy pro způsob ladění nezměnilo.