Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pinnacle Studio - soubory *.evms

Lubos_PM (11)|12.1.2015 10:14
Snažím se na jednom PC uvolnit místo na disku, na kterém je mj. nainstalovaný Pinnacle Studio Ultimate Collection - v. 14.0.0.7255, ovšem dříve tam byly i některé verze starší. Narazil jsem na adresář C:\Users\Uzivatel1\AppData\Local\Pinnacle\Studio\Scratch\Render, ve kterém je 6,25 GB souborů s příponami *.evms, *.alp a *.index2. Pinnacle Studio vůbec neznám a nepoužívám ho, myslím, že tyto soubory jsou jen pozůstatky po nějakém dříve zpracovaném projektu. Může mi někdo potvrdit, zda je můžu bez problémů smazat? Strejda Google mi neporadil...
KamilZ (10277)|12.1.2015 12:40
[QUOTE=Lubos_PM;504813]Pinnacle Studio vůbec neznám a nepoužívám ho[/QUOTE]Nějak si odporuješ, neznáš ho, nepoužíváš ho, ale máš ho nainstalovaný a říkáš něco o dřívějším projektu :-). Jestli ho nepoužíváš, tak ho odinstaluj a smajzni pak celý C:\Users\Uzivatel1\AppData\Local\Pinnacle\Studio\

Tady je popis: http://www.pinnaclestudiopro.com/resetting-pinnacle-studio/
Lubos_PM (11)|12.1.2015 13:00
Nejsem si jistý tím, že si odporuji - nepíšu, že je to moje PC :-). Je to PC mého 82 letého táty, který digitalizuje filmy 8 a 16 mm, kazety VHS a stříhá video známým, ale jinak je počítačově téměř nepolíbený, jednou za čas se ozve, že mu dochází místo na céčku, tak mu tam ze vzdálenosti téměř 160 km na dálku sáhnu, odstraním další případné problémy a on funguje dál. Ale Pinnacle fakt jde kolem mě širokým obloukem. Resetovat ho do výchozího nastavení nechci, protože nevím, co všechno tam má nastaveno k obrazu svému - pokud to u toho softu vůbec jde. Taky bych asi nebyl nadšený, kdyby mi někdo resetnul třeba Adobe CS6...
KamilZ (10277)|12.1.2015 13:05
:-)

K reset - nemyslel jsem to tak, že máš udělat reset, ale aby jsi si přečetl poslední odrážky. Jestli to správně prezentuji, tak tím může o něco přijít (If you would rather do a complete reset which will affect things such as audio waveforms, stabilization data and so on), ale ruku do ohně za to nedám. Tak to prostě zkus přesunout a uvidíš, případně to dáš zpět.

Ještě mrkni zde: http://declic-video-fx.com/Tutorials/ID/345/Auxiliary-files-management-with-Pinnacle-Studio.aspx (je to pro XP, kde jsou jiné cesty, nelekni se)
Lubos_PM (11)|12.1.2015 13:19
OK, díky, zatím to zkopíruji na jiný disk, v původním místě smáznu a když nebude problém, tak pak smáznu i to uložené jinam.
KamilZ (10277)|12.1.2015 13:25
Ještě můžeš chvíli vydržet, třeba se zde objeví znalý Pinaclista, i když tento SW zde moc preferovaný není.
bastlir (3245)|12.1.2015 17:56
[QUOTE=Lubos_PM;504843]OK, díky, zatím to zkopíruji na jiný disk, v původním místě smáznu a když nebude problém, tak pak smáznu i to uložené jinam.[/QUOTE]
Vlez do nabídky Soubor a pak Odstranit projekt a Odstranit pomocné soubory. A tím vše korektně vyčistíš. Stačí se jen do toho softu podívat, že? :-I
steviezah (272)|15.1.2015 20:51
Soubory v daném adresáři je lépe odstranit ručně,14 to dokonale neumí.
Soubor index je informace sloužící k orientaci softu kde se daný soubor nachází.Obvykle se vytvoří v adresáři s videosoubory.
Pokud se vymaže nic se neděje PS si vytvoří nový.
Takže pokud máš např. oslava.mpg bude tomu odpovídat oslava.index.
Soubor alp je tuším soubor projektu, nebo vlastního titulku. to už si přesně nepamatuji.
Soubor .evms je předrenderovaný obraz zpracovávaného videosouboru.Obvykle bývá označen kodem, kde se v timeline PS nachází.
Pokud se smaže také se nic neděje.Po dalším vložení souboru do timeline pokud je nastaven prerender se vytvoří znovu.
Doproručuji nastavit výstupní cesty prerender souborů na jiný HDD.