Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

FUNKCNI Ochrana proti kopirovani DVD

duck130883 (200)|11.1.2015 02:57
Pokud by byl zajem, mohu zverejnit postup na velmi ucinou ochranu proti kopirovani DVD video disku. Takto upraveny disk nedokaze zkopirovat ani Dvdclone s aktivni ignoraci chyb cteni. V kombinaci s ochranou macrovision je DVD tedy nezkopirovatelne.
wencaS (853)|11.1.2015 09:25
To je úsměvné tvrzení. A hraje to vůbec? :-E

Pokud ten disk nejde ani přehrát, pak může být i pravdivé.

Pokud je disk přehratelný, pak je i zkopírovatelný. To je rovnice, kterou nelze obejít, podobně jako ve fyzice o zachování hmoty. :-E
KamilZ (10277)|11.1.2015 09:33
Ten příspěvek je takový divný. Kdyby měl autor zájem, tak postup mohl rovnou jako zajímavost napsat. Koho vlastně dnes trápí DVD?
Dagy2 (3153)|11.1.2015 09:49
Napríklad to môže byť zaujímavé pre toho, kto dává svojim zákazníkom katalogy, servisné videá pre rôzne technologické zariadenia, dokumentáciu, zálohy software a pod.

DVD nerovná sa len čumenie do bedne. Len pár omezencov od Androidu si myslí, že všetko sa rieši cloudami a facebookom. DVD a CD sú v komerčnom styku stále najdôležitejšie média.
KamilZ (10277)|11.1.2015 09:53
[QUOTE=Dagy2;504578]Napríklad toho, kto dává zákazníkom [HL]katalogy[/HL], servisné videá pre rôzne technologické zariadenia, [HL]dokumentáciu [/HL]a pod.[/QUOTE]A tohle se dává na [HL]video[/HL] DVD? I servisní video je podstatně jednodušší tam vrazit jako datafile v h.264, což bude pro techniky podstatně komfortnější, než si servisní video přehrávat jako DVD. Dnes mají všichni notebooky, DVD mechaniky mizí a tahat sebou externí mechaniku nebo jednoúčelový DVD přehrávač mi nepřipadá nějak optimální :-)
duck130883 (200)|11.1.2015 10:12
Tema jsem zakladal ve 4 rano, tudiz uz jsem nemel energii psat kompletni postup. A ano dvd je prehratelne jak na stolich prehravacich tak pc. Nejsem zadny amater co se pc tyce a videotvorbou se zabyvam uz radu let, spise cely zivot. Dvd se,mi nepodarilo zkopirovat pomoci nero, dvd shrink, dvd clone. Jedna se specialni postup behem authoringu a mechanicka uprava dvd. Tudiz je tento postup nevyhodny v pripade velke produkce dvd kusu, ale i to by se dalo resit. Hlavne se mi jednalo o to zda by byl o to vubec zajem.
duck130883 (200)|11.1.2015 10:45
[QUOTE=KamilZ;504579]A tohle se dává na [HL]video[/HL] DVD? I servisní video je podstatně jednodušší tam vrazit jako datafile v h.264, což bude pro techniky podstatně komfortnější, než si servisní video přehrávat jako DVD. Dnes mají všichni notebooky, DVD mechaniky mizí a tahat sebou externí mechaniku nebo jednoúčelový DVD přehrávač mi nepřipadá nějak optimální :-)[/QUOTE]
tak dvd format prehraje kazdy laptop, hlavni vyhoda dvd napriklad u manualu je moznost vytvoreni slozite dvd struktury menu. I kdyz je fakt co se obrazove kvality tyce tak dvd jde do haje, ale zase je stale rozsirenejsi nez napriklad bluray.
KamilZ (10277)|11.1.2015 10:46
[QUOTE=duck130883;504580]tak dvd format prehraje kazdy laptop[/QUOTE]S mechanikou... A bez mechaniky to "nezkopírovatelné" DVD na disk neuloží.
duck130883 (200)|11.1.2015 10:55
[QUOTE=KamilZ;504585]S mechanikou... A bez mechaniky to "nezkopírovatelné" DVD na disk neuloží.[/QUOTE]
mel jsem na mysli klasicky laptop, nikoliv netbook, podle me laptop bez mechaniky je tragedie, clovek je zavislej pouze na netu a usb discich, ale co instalace sw, prehrani dvd a cd. Ale to uz je na jine tema.
KamilZ (10277)|11.1.2015 11:06
Tak ať nejsme OT (v rozdílu pojmů jako laptop a notebook se rýpat nemíním) a protože už nejsou 4 ráno, tak sem klidně ten postup, minimálně pro zajímavost, dej.
duck130883 (200)|11.1.2015 11:57
Detailni postup sem hodim pozdeji, mam ho sepsanz nekde v pc, uz je to par let zpatky, takze chvily zabere nez ho dohledam.

Ale v podstate se nejedna o nic sloziteho. Ochranu jsem pojmenoval jako O.K.O v.1

Princip spociva v tom ze soucast videa kterou DVD player neprehraje se mechanicky poskodi.

1. Ve strihovem softwaru vlozime pred video jeste cca 5 minut tmy a vyexportujeme jako jeden mpeg2 soubor.

2. V authoringovem sw, nejlepe Dvd-lab vytvorime pozadovanou dvd strukturu, ale film s 5 minuty tmy nechame prehrat az za tmou, tzn vytvorime odkaz z menu na kapitolu kterou vytvorime az za 5 min. tmou

3. Dale pro jistotu vytvorime nekolik po sobe jdoucich kapitol na uplnem zacatku videa a dame jim vlastnost odkazovani na kapitolu ktera je za tmou. To je z toho duvodu kdyby se nejakym zpusobem prehravac dostal na zacatek filmu, tak tyto kapitoly zabrani nejati laseru na poskozene misto.

4. Projekt vyexportujeme a vypalime.

5. Ted uz staci jenom pozadovany usek v 5 minutach tmy mechanicky poskodit. Nejlepe se mi osvedcil upraveny trn od prazdnych dvd, ktery byl vybaven hrotem nebo jehlou umistenou v pozadovanem miste. A otocenim dvd disku a jeho soucasnym pritlacenim na jehlu doslo k pozadovanemu efektu. Dokonce i esteticky prijatelnym.

Tot vse.

Predpokladam ze by se dvd dalo prelestit a vypalit, ale nemam s tim zkusenost. Taky by asi zalezelo na hloubce ryhy.

Ale vysledny efekt ochrany je vic nez uspokojivy. Osobnejsem takto upravene dvd proste nezkopiroval za pomoci vsech moznych nastroju.

Byl bych moc vdecny kdyby se naslo par jedincu kteri by tento zpusob radi vyzkouseli a podelili se o jejich zkusenosti. Napriklad i pro vytvoreni statistiky zda byl nekde problem s prehravanim. Ja osobne se setkal pouze s jednim a to u stolniho bluray prehravace, netusim zda ma jinak resenou funkci cteni dvd disku a dostane se tak na poskozene misto.
vivid.sk (11472)|11.1.2015 12:01
Takuto "ochranu" prekona kazdy, kto pozna (napr.) Total Commander a vie, ako sa kopiruju subory z DVD.
Prekopirujes subory, ktore prekopirovat idu - spravis remux DVD - hotovo. To plati v pripade, ze chybny subor bude ako samostatny celok v jednom vobe (PGC).

Vytvaranie fyzicky chybnych sektorov tu uz bolo - bezne sw, ktore citaju cely disk postupne zahucia s chybou, ale uz aj v DVD Decrypteri si vies nastavit, aby chybne sektory preskakoval, trva to trosku dlhsie precitat, no nieje to nic, co by neslo "vyriesit".
duck130883 (200)|11.1.2015 12:43
[QUOTE=vivid.sk;504595]Takuto "ochranu" prekona kazdy, kto pozna (napr.) Total Commander a vie, ako sa kopiruju subory z DVD.
Prekopirujes subory, ktore prekopirovat idu - spravis remux DVD - hotovo. To plati v pripade, ze chybny subor bude ako samostatny celok v jednom vobe (PGC).

Vytvaranie fyzicky chybnych sektorov tu uz bolo - bezne sw, ktore citaju cely disk postupne zahucia s chybou, ale uz aj v DVD Decrypteri si vies nastavit, aby chybne sektory preskakoval, trva to trosku dlhsie precitat, no nieje to nic, co by neslo "vyriesit".[/QUOTE]

Tak Total comander urcite ne. Jde o to ze je poskozeny primo ten vob soubor s filmem. Ale ten poskozeny usek prehravace preskoci. Taky jsem byl toho nazoru ze ignorace cteni chyb by to mela vyresit, ale nikoliv. Myslim ze jsem zkousel i dvd decrypter a ten to taky nevzal. Ale je to uz par let nazpet. Vyzkousim nove verze. Predpokladam ze se nikomu nebude chtit bastlit a zkouset. Tak mi napiste software a pripadne nastaveni jak by jste dvd zkopirovali. Vyzkousim to, sejmu plochu a vystavim zde odkaz na youtube.
vivid.sk (11472)|11.1.2015 12:49
[QUOTE=duck130883;504606]Jde o to ze je poskozeny primo ten vob soubor s filmem[/QUOTE]
Pokial ide o ten isty vob, tak potom to pojde precitat cez DVD decrypter alebo iny sw, kde sa da nastavit ignoracia chyb.
Pripadne pouzit ine sw, ktore su urcene na pracu zo suborovym systemom, kde ide nastavit ignoracia sektorov pri kopirovani.
wencaS (853)|11.1.2015 13:33
To jsi objevil vážně ameriku několik století po Kolumbovi.

Tohle se tu řešilo už několikrát. Jako ochrana to posloužit nemůže, už jen kvůli tomu že to vůbec nic neochrání, a úměrně vynaložené námaze na tohle vytvořit a s ohledem na nutnou námahu tohle překonat (dost silné slovo v téhle souvislosti). Když pominu pomalé vynechávání chyb čtení, nebo nahrazovaní vadných sektorů, pak RipIt4Me by si s tim měl poradit bez problému, PSL2 plugin v PgcEditu taky.

A když bude nejhúř tak lze i sepsat ručně do psl souboru co se má vynechat při čtení a předložit to DVDDecrypteru.
duck130883 (200)|11.1.2015 13:33
[QUOTE=vivid.sk;504609]Pokial ide o ten isty vob, tak potom to pojde precitat cez DVD decrypter alebo iny sw, kde sa da nastavit ignoracia chyb.
Pripadne pouzit ine sw, ktore su urcene na pracu zo suborovym systemom, kde ide nastavit ignoracia sektorov pri kopirovani.[/QUOTE]
Uvaha je spravna, ale jak jsem psal, realita byla zcela odlisna. Vyzkousim to a dam vedet.
666dia (476)|11.1.2015 14:05
[QUOTE=duck130883;504580]Tema jsem zakladal ve 4 rano, tudiz uz jsem nemel energii psat kompletni postup. A ano dvd je prehratelne jak na stolich prehravacich tak pc. Nejsem zadny amater co se pc tyce a videotvorbou se zabyvam uz radu let, spise cely zivot. Dvd se,mi nepodarilo zkopirovat pomoci nero, dvd shrink, dvd clone. Jedna se specialni postup behem authoringu a mechanicka uprava dvd. Tudiz je tento postup nevyhodny v pripade velke produkce dvd kusu, ale i to by se dalo resit. Hlavne se mi jednalo o to zda by byl o to vubec zajem.[/QUOTE]
to jsme dělali před 6 - 7 lety...a zkopíruji tě všechno....
a asi taky nejsem nováček...
666dia (476)|11.1.2015 14:42
ano, ale před 7 lety jsme dávali poslední ochranu na DVD, tak jsem to myslel...
a byla sofistikovaná, měla úhly pohledu, a potom vymazané v IFU údaje o úhlech, zkopírovat šlo, ale kdo by se s tím dělal - stovky souborů....
duck130883 (200)|11.1.2015 19:32
[QUOTE=666dia;504622]to jsme dělali před 6 - 7 lety...a zkopíruji tě všechno....
a asi taky nejsem nováček...[/QUOTE]

A mohl bych pozadat o postup? At zkousim cokoliv me proste zkopirovat nejde.

---------- Doplněno v 19:32 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:28 ----------

[QUOTE=wencaS;504619]To jsi objevil vážně ameriku několik století po Kolumbovi.

Tohle se tu řešilo už několikrát. Jako ochrana to posloužit nemůže, už jen kvůli tomu že to vůbec nic neochrání, a úměrně vynaložené námaze na tohle vytvořit a s ohledem na nutnou námahu tohle překonat (dost silné slovo v téhle souvislosti). Když pominu pomalé vynechávání chyb čtení, nebo nahrazovaní vadných sektorů, pak RipIt4Me by si s tim měl poradit bez problému, PSL2 plugin v PgcEditu taky.

A když bude nejhúř tak lze i sepsat ručně do psl souboru co se má vynechat při čtení a předložit to DVDDecrypteru.[/QUOTE]

Zdravim, tak jsem zrovna ted zkusil DVD decryper a RipIt4ME a proste to zkopirovat nejde, proces se zastavi na poskozenem useku, rychlost cteni padne na 0 a mechanika jenom chroupe. Takze to je docela ucinny.

Pripadne bych te rad pozadal o dalsi varianty co bych mohl vyzkouset.
KamilZ (10277)|11.1.2015 19:41
[QUOTE=duck130883;504700]a mechanika jenom chroupe.[/QUOTE]Ono bude hodně záležet i na té mechanice a jejím firmware.
Musko (149)|11.1.2015 19:58
[QUOTE=duck130883;504569]Pokud by byl zajem, mohu zverejnit postup na velmi ucinou ochranu proti kopirovani DVD video disku. Takto upraveny disk nedokaze zkopirovat ani Dvdclone s aktivni ignoraci chyb cteni. V kombinaci s ochranou macrovision je DVD tedy nezkopirovatelne.[/QUOTE]
Môžem sa ako laik opýtať načo je to vlastne dobré? V akých situáciách to využijem? Z akého dôvodu budem DVD zabezpečovať proti kopírovaniu?

V dnešnej dobe!

Rôzne postupy (aj tento) sa na tomto fóre preberali už mnohokrát. Pokiaľ si dobre pamätám, tak nikdy neboli účinné.
duck130883 (200)|11.1.2015 20:16
[QUOTE=Musko;504707]Môžem sa ako laik opýtať načo je to vlastne dobré? V akých situáciách to využijem? Z akého dôvodu budem DVD zabezpečovať proti kopírovaniu?

V dnešnej dobe! [/QUOTE]

Napriklad mi v dnesni dobe porad produkujeme velke mnozstvi DVD. (maturitni ples, Tanecni kurzy, apod.) Jmenoval jsem hlavne ty oblasti kde kopirovani DVD je nejpravdepodobnejsi vuci ubytku zisku.
vivid.sk (11472)|11.1.2015 20:18
Tak predpokladam, ze v tychto oblastiach sa plati za vykonanu pracu a nie za pocet kopii ktore vyprazis na nosic.
duck130883 (200)|11.1.2015 20:24
K...a chlapi, ja se tady nechci dohadovat a tlouc se v prsou ze jsem objevil ameriku. Proto jsem taky hned postup nezverejnoval, protoze jsem predpokladal ze se budu jenom s vama dohadovat ze je to nesmysl. Jde mi pouze o to kopirovani vlastnich vytvorenych DVDcek zkomplikovat pripadne mu zabranit. Po vas jsem chtel aby jste to pouze vyzkouseli. Me to proste zkopirovat nejde at zkousim cokoliv, treba neco delam spatne. Tak to proste zkuste. Ani nemusite postupovat podle meho navodu. Staci kdyz vypalite cokoliv a na placce vyskrabnete v nejhorsim pripade kruzitkem kruznici (aby jste nemuseli bastlit pripravek) a zkusite to zkopirovat. No a pak mi napiste jak jste dopadli. Diky

---------- Doplněno v 20:24 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:22 ----------

[QUOTE=vivid.sk;504715]Tak predpokladam, ze v tychto oblastiach sa plati za vykonanu pracu a nie za pocet kopii ktore vyprazis na nosic.[/QUOTE]

No prave ze to tak bohuzel neni. Da se udat minimalni pocet odebranych nosicu aby ses dostal na nejakou vydelecnou castku. Ale konkurence je dnes dost velika a tak si clovek nemuze moc vymejslet.
vivid.sk (11472)|11.1.2015 20:34
[QUOTE=duck130883;504716]Me to proste zkopirovat nejde at zkousim cokoliv, treba neco delam spatne.[/QUOTE]
Zavisi aky je pocet opakovani, ci uz na sw strane, alebo na strane hw (driver). Sw vies nastavit na nulu, takisto je nutne nastavit co najvacsi buffer, aby tuto cast rychlo preskocil. Po malych blokoch to moze trvat aj celu noc.


[QUOTE=duck130883;504716]Da se udat minimalni pocet odebranych nosicu[/QUOTE]
A preco si za tu pracu (ak to ovsem ide) nepytas fix bez ohladu na pocet dodanych nosicov? A kazdy dalsi nosic povedzme len naklady na material + cas. To je cena, pri ktorej ti to nikto kopirovat nebude.
duck130883 (200)|11.1.2015 20:41
[QUOTE=vivid.sk;504720]A preco si za tu pracu (ak to ovsem ide) nepytas fix bez ohladu na pocet dodanych nosicov? A kazdy dalsi nosic povedzme len naklady na material + cas. To je cena, pri ktorej ti to nikto kopirovat nebude[/QUOTE]

Na to jednoducha odpoved, protoze potom bys jednoduse ty zakazky nemel. Tedy alespon co se tyce maturitnich plesu. Dnes proste vsichni koukaj jenom na cenu. A kdyz na ne vybafnu fixni cenu tak pujdou kde si reknou treba 300 stovky za placku.

---------- Doplněno v 20:41 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:39 ----------

[QUOTE=vivid.sk;504720]Zavisi aky je pocet opakovani, ci uz na sw strane, alebo na strane hw (driver). Sw vies nastavit na nulu, takisto je nutne nastavit co najvacsi buffer, aby tuto cast rychlo preskocil. Po malych blokoch to moze trvat aj celu noc.
[/QUOTE]

Mohl by jsi byt prosim konkretnejsi s tim nastavenim SW a HW. Jsem asi trochu mimo. Konkretne jaky SW jak nastavit. Diky
666dia (476)|11.1.2015 20:42
[QUOTE=duck130883;504716]K...a chlapi, ja se tady nechci dohadovat a tlouc se v prsou ze jsem objevil ameriku. Proto jsem taky hned postup nezverejnoval, protoze jsem predpokladal ze se budu jenom s vama dohadovat ze je to nesmysl. Jde mi pouze o to kopirovani vlastnich vytvorenych DVDcek zkomplikovat pripadne mu zabranit. Po vas jsem chtel aby jste to pouze vyzkouseli. Me to proste zkopirovat nejde at zkousim cokoliv, treba neco delam spatne. Tak to proste zkuste. Ani nemusite postupovat podle meho navodu. Staci kdyz vypalite cokoliv a na placce vyskrabnete v nejhorsim pripade kruzitkem kruznici (aby jste nemuseli bastlit pripravek) a zkusite to zkopirovat. No a pak mi napiste jak jste dopadli. Diky[/QUOTE]
nemusím zkoušet, jde to, takovou ochranu jsme překonávali před 12 lety...klidně mně dodej disk, za 10 minut není co řešit...
a věř mě...
stáhni si DVD Fab a zkus to tím, to půjde...
pak jsou varianty s RipItMe, nebo přímo zapíšeš adresu ze spodní tabulky, kde má začít ripovat DVD Decrypter...
duck130883 (200)|11.1.2015 20:43
Takze soucasna situace:

Nero Burning Rom = nelze zkopirovat
DVD Shrink = nelze zkopirovat
DVD Clone 2 = nelze zkopirovat
DVD Decrypter = nelze zkopirovat
RipIt4Me = nelze zkopirovat
DVD Decrypter + rezim IFO + odskrtnuto proverit strukturu ochrany = nelze zkopirovat
DVD Fab = lze zkopirovat, ovsem na ukor kvality a spatneho pomeru stran poskozeneho VOB souboru, dale doslo k vypusteni menu

Nelze zkopirovat = pri zastaveni pocitadla na dobu minimalne 30 minut

Mozna kdybych nechal proces celou noc, treba by se to povedlo. Ale predpokladam ze bezny uzivatel by to uz vzdal.
Musko (149)|11.1.2015 20:44
[QUOTE=duck130883;504714]Napriklad mi v dnesni dobe porad produkujeme velke mnozstvi DVD. (maturitni ples, Tanecni kurzy, apod.) Jmenoval jsem hlavne ty oblasti kde kopirovani DVD je nejpravdepodobnejsi vuci ubytku zisku.[/QUOTE]
Ako písal vivid.sk, pýtať fix za akciu, v čom bude jedno médium DVD.

Každé ďalšie im napáliť za skutočné náklady na médium, čas, obal, potlač, zisk. Pokiaľ zákazník nesúhlasí s cenou ďalších médií, nech si ich kopíruje sám.

Nie som podnikateľ (tak sa možno mýlim), ale myslím, že účelom podnikania je zarobiť práve na akcii a nie na napaľovaní X médií. A nezabíjať čas zbytočnými (nefungujúcimi) ochranami.

Alebo sa mýlim?
666dia (476)|11.1.2015 20:52
Tohle je třeba návod na Vinnetoua:
DVDDecrypterem na disk. Režim IFO, Nastavení – záložka Hlavní – Analýza souborů – nechat auto. Nesmí být zaškrtnuto – Prověřit strukturu ochrany.
Vytvoří se šest vobů. Přejmenujeme voby z 10 na 01. Uděláme Ifa IfoEditem. PGCDemux – pouze subpicture stream. Pak Vobeditem – Demux all Video stream a Demux all Audio stream. IfoEdit – DVD New Author.
Celltimes:
4812
15128
27339
41751
56247
71883
83541
97386
109851
125421
140853
159684
Obarvit titulky a je to hotový….

---------- Doplněno v 20:52 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:49 ----------

[QUOTE=duck130883;504724]Takze soucasna situace:

Nero Burning Rom - nelze zkopirovat
DVD Shrink - nelze zkopirovat
DVD Clone 2 - nelze zkopirovat
DVD Decrypter - nelze zkopirovat
RipIt4Me - nelze zkopirovat

Nelze zkopirovat = pri zastaveni pocitadla na dobu minimalne 30 minut

Mozna kdybych nechal proces celou noc, treba by se to povedlo. Ale predpokladam ze bezny uzivatel by to uz vzdal.[/QUOTE]
máš odškrknuto - Prověřit strukturu ochrany?
666dia (476)|11.1.2015 20:59
a režim IFO...?
duck130883 (200)|11.1.2015 21:07
[QUOTE=KamilZ;504705]Ono bude hodně záležet i na té mechanice a jejím firmware.[/QUOTE]

DVDRAM GU40N + nejnovejsi firmware. Pote jsem to zkousel na dalsich dvou zanovnich a vysledek totozny.
KamilZ (10277)|11.1.2015 21:09
[QUOTE=duck130883;504714]produkujeme velke mnozstvi DVD. (maturitni ples...[/QUOTE]Tak jestli distribuujete maturitní ples pouze na DVD (navíc "nezpokopírovatelné"), tak se upřímně vůbec divím, že máte nějaké zákazníky... Sorry ...
duck130883 (200)|11.1.2015 21:18
[QUOTE=666dia;504736]a režim IFO...?[/QUOTE]

Tak DVD Decrypter + rezim IFO + odskrtnuto proverit strukturu ochrany = nelze zkopirovat
666dia (476)|11.1.2015 21:18
[QUOTE=duck130883;504738]DVDRAM GU40N + nejnovejsi firmware. Pote jsem to zkousel na dalsich dvou zanovnich a vysledek totozny.[/QUOTE]
opět se ptám, jak máš nastavený DVD Decrypter...?
jak máš nastavené čtení chyb...?
duck130883 (200)|11.1.2015 21:24
[QUOTE=KamilZ;504741]Tak jestli distribuujete maturitní ples pouze na DVD (navíc "nezpokopírovatelné"), tak se upřímně vůbec divím, že máte nějaké zákazníky... Sorry[/QUOTE]

Nemusis se omlouvat, ochranu jsem na maturitaky jeste pouzil, uvazuji o tom. A delame pouze DVD protoze nikdo nic jinyho nechce, tocime tremi Full HD kamerami, palime BluRay, pripadne jiny pozadovany format. Ale vsichni chtej pouze DVD. Takze asi tak.

---------- Doplněno v 21:24 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:22 ----------

[QUOTE=666dia;504745]opět se ptám, jak máš nastavený DVD Decrypter...?[/QUOTE]

Zakladni nastaveni = nelze zkopirovat
rezim IFO + odskrtnuto proverit strukturu ochrany = nelze zkopirovat

muzes mi dat pripadne dalsi nastaveni, rad vyzkousim
vivid.sk (11472)|11.1.2015 21:25
:D
To je celkom trefna poznamka, dnes je naozaj zaujimavy DVD nosic akurat pre tu poslednu generaciu (babicky, deduskovia), ti ostatni snad BluRay, alebo flashka na 1920x1080p@50p obsah.

[QUOTE=duck130883;504747]Ale vsichni chtej pouze DVD. Takze asi tak.[/QUOTE]
Si si isty ze nikto nechce fullHD zdroj? Neverim ze ani jediny jeden uzivatel nema zaujem o nativne HD video. Fyzicky BD disk (nosic) budiz - ale samotne video v rozumnom formate - nechce sa mi verit. Myslim, ze keby si do tej skatulky namiesto DVD ponukal 16-32GB flashku s videom, malo by to vacsi uspech.
duck130883 (200)|11.1.2015 21:29
[QUOTE=Musko;504725]Ako písal vivid.sk, pýtať fix za akciu, v čom bude jedno médium DVD.

Každé ďalšie im napáliť za skutočné náklady na médium, čas, obal, potlač, zisk. Pokiaľ zákazník nesúhlasí s cenou ďalších médií, nech si ich kopíruje sám.

Nie som podnikateľ (tak sa možno mýlim), ale myslím, že účelom podnikania je zarobiť práve na akcii a nie na napaľovaní X médií. A nezabíjať čas zbytočnými (nefungujúcimi) ochranami.

Alebo sa mýlim? [/QUOTE]

Chlapi ja vam rozumim a plne s vami souhlasim. Ale v dnesni dobe to takhle bohuzel nelze delat protoze by jste proste nemeli ksefty. To je realita.
vivid.sk (11472)|11.1.2015 21:33
[QUOTE=duck130883;504750]Ale v dnesni dobe to takhle bohuzel nelze delat protoze by jste proste nemeli ksefty[/QUOTE]
Preco nie? Ved na maturitnom plese chce ajtak kazdy student to video. Preco skratka nemozes pytat fix za akciu a tento fix sa rozpocita na uzivatela. V cene je 1 medium = 1 student (dalsie kopie si ajtak spravi sam). Samozrejme, v nevyhode su triedy s mensim poctom studentov, ale za to predsa nemozes. Ak tocis stuzkovu, nikdy ju netocis pre 2-3 studentov, ktori si povedia, ze zaplatime tri stovky za troch a ostatne si "rozkopirujeme" :)
duck130883 (200)|11.1.2015 21:39
[QUOTE=vivid.sk;504748]:D
To je celkom trefna poznamka, dnes je naozaj zaujimavy DVD nosic akurat pre tu poslednu generaciu (babicky, deduskovia), ti ostatni snad BluRay, alebo flashka na 1920x1080p@50p obsah.


Si si isty ze nikto nechce fullHD zdroj? Neverim ze ani jediny jeden uzivatel nema zaujem o nativne HD video. Fyzicky BD disk (nosic) budiz - ale samotne video v rozumnom formate - nechce sa mi verit. Myslim, ze keby si do tej skatulky namiesto DVD ponukal 16-32GB flashku s videom, malo by to vacsi uspech.[/QUOTE]

Mel jsem na mysli Vsichni chtej DVD v pripade maturitnich plesu. Samozrejme ze HD ditribuujeme n pro jine zakazniky, ale opravdu minimalne. BluRay ma minimum lidi napriklad oproti DVD. A flash disk s video souborem neni tak blbuvzdornej jako optickej disk do stolniho prehravace. A v pripade flash disku prijdes o prostor pro reklamu a grafiku, ktera ti tvori vzhledove zajimejsi kompletnost pripadne dalsi informace, at uz formou nahledovych foto z videa ci popisu na prebalu boxu nebo na potisku media. Uvazoval jsem i o flash discich v podobe platebnich karet, ale na ty neexistuje moznost tisku v malofiremnich podminkach.
vivid.sk (11472)|11.1.2015 21:41
[QUOTE=duck130883;504753]ci popisu na prebalu boxu[/QUOTE]
Ja som myslel pouzivat klasicky velky (a siroky) obal, kde okrem DVD bude vovnutri aj flashdisk s HD verziou (ak si ju uzivatel zaplati, flashka nieco stoji).
666dia (476)|11.1.2015 21:48
duck130883 - odkud jsi...?
duck130883 (200)|11.1.2015 21:51
[QUOTE=666dia;504723]nemusím zkoušet, jde to, takovou ochranu jsme překonávali před 12 lety...klidně mně dodej disk, za 10 minut není co řešit...
a věř mě...
stáhni si DVD Fab a zkus to tím, to půjde...
pak jsou varianty s RipItMe, nebo přímo zapíšeš adresu ze spodní tabulky, kde má začít ripovat DVD Decrypter...[/QUOTE]

RipItMe mi to nezkopiroval, s tou adresou nejak vubec nevim o cem mluvis muzes mi dat blizsi info? Jak vubec funguje ten RipItMe, chapu to dobre tak ze od projede DVD zjisti vadny sektory, vytvori list a ten hodi DVD Decrypteru?

DVDfab jdu ted hned zkusit a dam vedet.

diky
1hroch (865)|11.1.2015 21:54
Realita je takova, ze se na vysledek jednou mrknou na max.4" debilovi a pak smazou. Aktualnost tak max. 2 mesice po maturitaku. Jedine, kdyz jim to dedek nebo baba zaarchivuje, tak je preziti podstatne delsi.
duck130883 (200)|11.1.2015 21:56
[QUOTE=666dia;504759]duck130883 - odkud jsi...?[/QUOTE]

Slaný
666dia (476)|11.1.2015 21:58
tak to je daleko...
duck130883 (200)|11.1.2015 21:59
[QUOTE=1hroch;504762]Realita je takova, ze se na vysledek jednou mrknou na max.4" debilovi a pak smazou. Aktualnost tak max. 2 mesice po maturitaku. Jedine, kdyz jim to dedek nebo baba zaarchivuje, tak je preziti podstatne delsi.[/QUOTE]

Tyhle materialy maj hodnotu si myslim, vetsinou az po letech. Kdy zucastneni mohou videt jaky byli ucha.
duck130883 (200)|11.1.2015 22:08
[QUOTE=666dia;504766]tak to je daleko...[/QUOTE]

Skoda, ale mam stejne jeden exeplar a jeste s velice nezajimavym obsahem. Ale o obsah nejde. Udelam kopii, ale je spis otazka jestli v tom mym chaosu dohledam pripravek na skrabnuti. A pak bych se ti ozval do SZ a poslal bych ti to postou. Kazdopadne to vypada docela efetivne. Zatim jsem to nezkopiroval. Pak je jeste otazka co se stane kdyz se to povede zkopirovat, ale bude vlastne chybet cast VOBu. V tu chvily je to vlastne poskozeny soubor ne? Jestli to zkopirovane DVD se vubec bude chovat spravne. Protoze ty vadny sektory nejsou jen tak nejaka data ale soucast jednoho obrazoveho souboru s filmem.

Treba se nejedna o nezkopirovatelne DVD, ale ucinek o odrazeni pokusu o kopii by to urcite melo.

Pokud mas jeste nejake typy na sotware, tak sem s nimi. Budu jenom rad.

I kdyz se mi predevsim jednalo o to vyzkouset toto DVD na co nejvice mechanikach a prehravaci jak moc je ci neni kompatibilni.
StD (8612)|11.1.2015 23:21
[QUOTE=duck130883;504769]...I kdyz se mi predevsim jednalo o to vyzkouset toto DVD na co nejvice mechanikach a prehravaci[HL] jak moc je ci neni kompatibilni.[/HL][/QUOTE]

Zbytečná práce, když na to máme už nějakých 13 let specializovaný SW přímo od spoluautorů specifikace DVD-Video--- :rolleyes:

http://philips-dvd-rw-video-format-compliance-v.software.informer.com/

A vyzkoušej si ho nejprve na profesionálně dělaných plackách - budeš překvapen, jaký šmejd se prodává a jak dalece pružně fungují přehrávací mechaniky.

Takhle vypadá namátkově vybraný chybový log. (viz příloha)
1hroch (865)|12.1.2015 06:49
[QUOTE=duck130883;504767]hodnotu si myslim, vetsinou az po letech. Kdy zucastneni mohou videt...... [/QUOTE]
Jiste, jenomze to za ne musi nekdo jiny strcit do supliku.
Vim, pro tebe, coby tvurce deprimujici, bohuzel realita je takova.