Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nelze přeladit stávající HD programy na Skylinku na nové parametry

Thomas123 (11)|7.1.2015 21:51
Zdravím,

mám takový problém. Již dříve jsem prarodičům vyměnil receiver + TV za TV s příjmem na satelit. TV je Samsung LE32C570, modul je tento:
http://www.mascom.cz/sat/_CI_moduly/cryptoworksmascom_small.jpg

Karta je SkyLink Výměna ICE. Při ladění programů mi TV normálně najde stávající HD programy ČT, Nova, Prima apod., nyní místo televizního programu (nevím, jaký je terminus technicus, zkrátka to, co kdy a kde budou dávat za pořady, snad si rozumíme) svítí, že mám přeladit programy na nové parametry, více info na skylink.cz
http://www.skylink.cz/novinky/nove-hd-programy-a-zmeny-parametru-satelitniho-vysilani-25-cz119.html . Fajn, celý nadšený vzhledem k tomu, jak dobře se na Samsungu ladí kanály. Spustil jsem ladění na Astra 23,5 a 19,2 a NOVÉ HD programy mi to nenašlo, pouze staré HD programy, u kterých se název změnil na Název programu_preladit. Co teď? Je potřeba někde něco ještě změnit?

Díky
KamilZ (10277)|7.1.2015 23:22
Proveď ruční ladění toho jednoho konkrétního TP.
Dagy2 (3153)|7.1.2015 23:25
Samsung nemám, ale obecně:
- výrobca prijímača do FW zadá ku každej družici transpondéry s frekvenciami a ostatnými parametrami ktoré sú známe v čase vydania daného FW. tzn. u teba povedzme 08/2014
- nové programy HD, rovnako programy CT HD sú na transpondéroch, ktoré sú nové alebo majú dnes iné parametre než v čase vydania tvojho FW
- v prípade, že dáš ladenie "družice" tak tieto TP samozrejme prijímač nemôže nájsť

čo s tým.
neviem ako u samsungu, u LG nie je problém v menu ladenie vybrať "manuálne" a zadať parametre daného TP. hlavne SR29900 určite v telke nie je zadaná.

vôbec ladenie automaticky / družica ktoré používa zrejme väčšina užívateľov musí dať pri ťažkopádnom triedení programov a nemožnosti mazania nechcených programov (aspoň u LG) katastrofické výsledky. Naladia sa všetky kodované programy zahraničných poskytovateľov, programy ktoré si neplatím a pod. Takže mám 400 programov naladených a z toho pozerám 20...

vyskúšaj preto ladenie ručne.
na stránke skylinku si nájdi programy ktoré chceš mať naladené, k nim parametre transpondérov a zadávaj ich postupne ručne do menu.
Thomas123 (11)|8.1.2015 11:01
Dagy2: Díky za vysvětlení, transpondéry přidány, programy naladěny. Díky za pomoc.