Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Výber LED TV

Neregistrovaný (0)|3.1.2015 20:19
Tazatel: Nmičis

Znění dotazu: Zdravím, keďže si na elektronike dávam záležať a nerád robím kompromisy (čo je s obmedzeným budgetom ťažké) lámem si už dlhšie hlavu nad výberom tej správnej TV. Možno mi tu niekto pomôže. Hľadám TV, ktorej hlavným účelom bude prehrávanie filmov z HDD a bude tiež slúžiť ako zobrazovacie zariadenie k PS4. Uhlopriečka vzhľadom k tymto účelom a pozorvacej vzdialenosti by sa mala pohybovať nad 48 palcov. Cenový limit je najlepšie 18 000.- ale vedel by som si zracionalizovať aj kúpu za 22 000.- 4K moc nevyužijem, takisto 3D (lámem si hlavu či TVs s 3D nemajú predsa len krajší obraz) by slúžil len ako bonus. Hlavné je, aby prehrala h264 v mkv v mp4 a v podobných formátoch. Dávam si záležať na kvalite obrazu a zvuku. Mám vyhliadnutú SONY KDL-50W705. Panel je myslím 100hz, rozmyšľal som aj nad Samsung UE48H6200 ale keď som ju v DATARTe naživo pozeral nepáčil sa mi obraz v porovnaní s TV na okolo. Neviem ako je to teraz s LG, ale so staršími TV nemám dobré skúsenosti ohľadom prehrávania rôznych formátov z HDD. Tú SONY som odskúšal v ALZE moje najčastejšie formáty, skúsil som aj najnovší HEVC, ten nebol samozrejme podporovaný, ale to asi v danej cenovej relácii, resp. teraz nijak nevyriešim. Možno SAMSUNG dáva nejaké codecove updaty? Ak máte nejaké nápady poprípade vašich favoritov, uvítam každú radu. Ďakujem.
Ivo Mašek (10205)|3.1.2015 20:53
[QUOTE]skúsil som aj najnovší HEVC, ten nebol samozrejme podporovaný, ale to asi v danej cenovej relácii, resp. teraz nijak nevyriešim. Možno SAMSUNG dáva nejaké codecove updaty?[/QUOTE]
Update na H_265 opravdu nebude možný. To bysme to zase měli moc jednoduchý. (vážně - není to a nebude to možné)
KamilZ (10277)|3.1.2015 21:01
Nikdo neporovnávej obraz TV v obchodě, to je základní chyba. Nevíš, jak je nastavena apod.

K té TV si pročti tohle vlákno: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/37301-Samsung-UExxH6400-UExxH6500-UExxH6200-hlavne-vlakno
Nmičis (0)|3.1.2015 21:16
Díki moc za tieto príspevky. Tá H6200 bola moja úplne prvá možnosť, akurát ma týpek v DATARTe zmiatol tým, že mi povedal, že má len 50Hz panel. Jediná vec, čo sa mi na nej ešte nezdá je ten nedizajnový stojan. Vyzerá ako domček na stračej nôžke.
Nmičis (0)|8.1.2015 23:16
Takže Samsung UE55H6200 je kúpený a zapojený. Ďalší problém- zdá sa, že sa ani jedno z troch USB nemá dosť šťavy na napájanie externého HDD, ktorý nemá vlastný zdroj. Po pár sekundách ako ho zapojím sa hodí do spánku. Chvíľu mi ho TV našla a všetko fungovalo tak ako má, dokonca aj po vypnutí a zapnutí TV mi HDD našlo. No to bola očividne náhoda. Nejaké rady?
vivid.sk (11472)|8.1.2015 23:27
- Pouzivat len USB vystup oznaceny ako "1A", pripadne otestovat iny HDD, ci nebude problem v TV, krajna moznost je factory default (kym je TV este novy a nenastaveny, mozes odskusat).
- pouzi co najkratsi kabel k HDD.
Nmičis (0)|8.1.2015 23:38
Zapol som práve TV a ihneď pripojil HDD do 1A hub-u (predtým tam nefungoval). Všetko bez problémov. Len tak ma napadlo, či by to zaručene nevyriešil rozdvojený USB kábel, aby bol HDD potom napájaný z dvoch portov.
vivid.sk (11472)|8.1.2015 23:40
1A musi stacit, prave rozdvojeny kabel sa pouziva na tento ucel (2x 0.5A), pretoze bezne USB device dodava maximalny prud na urovni 500 mA
RoPo (6061)|9.1.2015 00:00
[QUOTE=Nmičis;504346]Takže Samsung UE55H6200 je kúpený a zapojený. Ďalší problém- zdá sa, že sa ani jedno z troch USB nemá dosť šťavy na napájanie externého HDD, ktorý nemá vlastný zdroj. Po pár sekundách ako ho zapojím sa hodí do spánku. Chvíľu mi ho TV našla a všetko fungovalo tak ako má, dokonca aj po vypnutí a zapnutí TV mi HDD našlo. No to bola očividne náhoda. Nejaké rady?[/QUOTE]


Jaky presne USB disk pripojujes? Kapacita, znacka, delka USB kabelu?
Nmičis (0)|9.1.2015 06:54
WD Elements 1TB, dlžka kábla cca 15 cm. http://pevne-disky.heureka.sk/western-digital-elements-1tb-2_5-wdbuzg0010bbk/. Nechcel by som ho veľmi meniť, ale radšej vymením externý ako TV.