Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vlákno k LGxxLB650V

kocour03 (1)|25.12.2014 17:48
Ahoj,

předem se omlouvám za hloupý dotaz, ale koupil jsem LG 42LB650V s webOS a v určitém časovém intervalu mi po stranách vyskakuje jakasi nabídka/reklama ohledně webOS, dá se to nějak vypnout/zrušit?

Díky za rady, teprve do světa smart tv pronikám.
Malevil (46)|30.12.2014 17:07
Ahoj potřeboval bych poradit ohledně zprovoznění USB flashky,kamarád si koupil tuhle TV a rad by připojil přez usb flashku nebo externí HDD.
Jde nějak zprovoznit nahrávaní na flashku jako u samsungu ten Samsung TV USB Adjuster nebo to na LG nejde?
Pak mám další dotaz, když by si koupí externí HDD jde na něj nahrávat pořady z TV a zároveň ho vidět přes síť třeba z PC a dohrávat tam filmy nebo fotky.Nebo jen bude k dispozici TV na nahrávání nebo jen na ty fotky bez nahrávání?.
Někde jsem četl že po připojení k TV už nejde načíst v PC,je to pravda?

díky
Malevil (46)|30.12.2014 20:45
to jsem samozřejmě četl ale tam se nepíše jestli jde nahrávat na usb flash jak po úpravě na TV od Samsungu.
A následný dotaz jestli když připojí USB Hdd jestli bude vidět jako síťoví disk .tam o tom není ani zmínka
KamilZ (10277)|30.12.2014 20:58
Adjuster u Samsungu nemá nic společného s tím, že by TV neuměla nahrávat na flash, pouze odrbe test rychlosti u pomalejších flash.

[QUOTE=Malevil;503307] síťoví disk[/QUOTE]Ani jako "síťov[HL]í[/HL]", dokonce ani jako síťov[HL]ý[/HL] disk vidět (samozřejmě) nebude, TV není server. Už jsi takovou funkčnost v TV viděl? :-) Ta je ráda, že žije a přečte ho.
Malevil (46)|2.1.2015 17:14
kuman :No to je odpověď ,děkuji

a pro pana Moderátora KamilZ ,český jazyk nebyl nikdy mojí silnou stránkou (ano stydím se za to) ale kvůli pravopisu tohle fórum není.
Jsem rád že se našel i někdo inteligentní a odpověděl na můj dotaz. Vždy sem si myslel ,že fóra jsou pro lidi méně technicky gramotné a poradí ti kdo mají zkušenosti , ale poslední dobou mám spíše pocit že bez vysoké sem ani nemá cenu lézt, a některé to snad i obtěžuje ,když se něco někdo zeptá.Protože poslat link na něco co je sice k tématu ,ale o ničem a ještě napsat že mám použít vyhledávaní.
se divím ,že mě to téma zrovna nesmazal
vivid.sk (11472)|2.1.2015 19:26
Malevil> netreba sa hned urazat, myslim, ze odpoved (a presnu) si dostal uz v prvom pripade, staci brat veci s viac humorom.
kuman (131)|2.1.2015 21:59
Na flešku nahrávat nejde,pouze na hdd.Tv si v hdd vytvoří složku LG-dvr a do ní náhrává.V pc je disk normálně viditelný ,ale tuto složku nepřehraješ,pouze a jenom v tv.Disk můžeš využívat na pc podle libosti na fotky,filmy.Rozhodně ti tv nezabere disk jen pro sebe,pouze si na něm vytvoří svoji složku ,do které ukládá.
KamilZ (10277)|3.1.2015 00:41
kuman: doplň prosím, na jaké filesystémy nahrává (resp, zda na všechny, které čte pro přehrávání).
kuman (131)|3.1.2015 02:09
Tak to nemohu sloužit,většinu filmu mám MKV a AVI,fotky JPEG. Zatím co jsem zkusil tak šlape.
konas (66)|3.1.2015 02:18
[QUOTE=kocour03;502913]ale koupil jsem LG 42LB650V s webOS a v určitém časovém intervalu mi po stranách vyskakuje jakasi nabídka/reklama ohledně webOS, dá se to nějak vypnout/zrušit?[/QUOTE]Pravděpodobně máte zapnutý režim pro obchod. Najít a zvolit režim doma.
KamilZ (10277)|3.1.2015 03:36
[QUOTE=konas;503745]Tak to nemohu sloužit,většinu filmu mám MKV a AVI,fotky JPEG. Zatím co jsem zkusil tak šlape.[/QUOTE]Nemyslel jsem kompresi, ale filesystém flash (fat32, ntfs apod.) na který TV nahrává.
RoPo (6061)|3.1.2015 10:14
[QUOTE=KamilZ;503748]Nemyslel jsem kompresi, ale filesystém flash (fat32, ntfs apod.) na který TV nahrává.[/QUOTE]

A pokud by to byl i FAT32, tak zda nahravku po 4GB rozdeli nebo zastavi nahravani.
kuman (131)|3.1.2015 11:25
Disk je ve formátu ntfs,délka nahrávání je volitelná až na 12hodin.Pravděpodobně to bude ovlivněno volným místem na disku.
RoPo (6061)|3.1.2015 12:27
kuman: Můžeš vyzkoušet FAT32, jak se bude chovat? Já mám Panasonica a ten si disk usulpátoruje celý pro sebe se souborovým systémem z FreeBSD.
kuman (131)|3.1.2015 16:12
To se mi zrovna moc nechce,musel bych ho zkopírovat do pc a zformátovat na fat, vyzkoušet,a znova ho uvést do původního stavu.Mám tam asi 350Gb všeho možnýho a to chvíli trvá.Kde bych v pc vzal 350Gb volnýho místa tak to nevím.Bejvalka Lg si disk taky sebrala jen pro sebe a kolega co má půl roku starou Sony má ten stejný problém.
P.S. Myslím že při formátování je volba pouze na ntfs a exFat
Milan59 (16)|11.1.2015 18:02
Zdravím, a prosím o radu. Známý si koupil 47LB650V, a jelikož je ještě větší laik než já, chtěl by vědět:
1- jestli zvládne jeden HDD (jaké velikosti vGB)nahrávat z TV, a zároveň přehrávat jiné filmy,hudbu a fotky zkopírované z PC do HDD. Podle komentáře viz. výše, si myslím, že ne.
2- Jestli bude potřebovat dva HDD, jeden na nahr.z TV, a druhý na přehrávání (moc nechce jít do MMC), jaké formáty dokáže ona TV z HDD přehrát ?...zvládne i filmy ve 3D?
3- Já mám 1TB HDD, který přehrávám přez MMC do TV Sony, a onen známý chce, abych zkusil ten můj HDD napojit přímo do jeho LG na vyzkoušení. Mám ale obavu,že mi ta LG může ten HDD zformátovat, nebo jinak poškodit, a já přijdu o cca 800GB dat. Nemám to předem kde zálohovat.
Děkuji předem za radu.
Johny Akbuk (188)|14.1.2015 12:02
Zdravím. Minulý týden jsem si zakoupil už svojí pátou TV LG tentokrát nový model roku 2014 32LB650V. S LG mám dlouhodobě výborné zkušennosti a i s tímto modelem jsem po obrazové stránce spokojený.
Co mně ale zarazilo, že obrazovka nedrží pevně v rámu (viz přiložené video). Znovu říkám, že obraz je super a žádné problémy ani při okrajích obrazovky nepozoruji.
Můžete omrknout svoje TV modelové řady LB650V, zda jste na tom podobně, nebo jestli to je důvod k reklamaci. U starších modelů jsem se s tím nikdy nesetkal.
Díky.

[ATTACH]29574[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29573[/ATTACH]
kuman (131)|14.1.2015 17:20
Johny-mě obrazovka drží pevně.Asi soudruzi v polsku na něco zapoměli.
kuman (131)|14.1.2015 17:35
Milan59-odpověď na otázku č.1 zvládne to pouze 1 hdd,nahrávání z tv i přehrávání filmů hudby a fotek zkopírované z pc. Od jaké kapacity nevím,ale dneska je dostání ext.hdd od 320Gb.Možná dotaz na lg podporu.
č.2 zvládne všechny běžné formáty i ve 3D,nemám je vyzkoušené všechny ,ale MKV,avi 100%
č.3 svoje hdd můžeš bez obav půjčit,nic formátovat nebude,vytvoří si pouze složku lg_dvr,kterou potom v pc smažeš.
wencaS (853)|14.1.2015 18:07
Add 2. S tvrzením že mkv zvládne 100% bych byl opatrnější. Projdi si manuál kde najdeš podporovaný profily.
Format_Profile : High@L5.0 na stopro nezvládne. LG TV umí Format_Profile : *@4.1 anebo nišší.

Schválně zkus jestli přehraje TV mkv v příloze. Je to Format_Profile : High@L5.0 [ATTACH]29575[/ATTACH]
kuman (131)|14.1.2015 19:07
Tak tohle opravdu nejde,nejsem žádný odborník,vycházel jem z toho že mám cca 25 filmů MKV a hrajou všechny.Jinak tenhle soubor mi nepřehrálo ani Pc.
wencaS (853)|14.1.2015 20:07
Tak jsem to ověřil jestli nedošlo k poškození při zazipování a uploadu, ale já to normálně přehraju v PC, používám VLC.

Musí se před stažením filmu v mkv holt koukat do MediaInfo, pokud u toho je. :-R
Milan59 (16)|15.1.2015 09:28
kuman, děkuji za odpověď - to jsem chtěl vědět.
Johny Akbuk (188)|15.1.2015 15:55
Dneska jsem se byl podívat v Datartu a ošahal jsem si telky stejné modelové řady. U jedné ze tří, které tam měli jsem taky zjistil jistou vůli mezi obrazovkou a rámem, ale ne tak velkou jako u té mojí. No tak nevím....Napsal jsem minulý týden na zastoupení LG, ať se k tomu vyjádří, ale zatím nikdo nereagoval.[QUOTE=Johny Akbuk;505133]Zdravím. Minulý týden jsem si zakoupil už svojí pátou TV LG tentokrát nový model roku 2014 32LB650V. S LG mám dlouhodobě výborné zkušennosti a i s tímto modelem jsem po obrazové stránce spokojený.
Co mně ale zarazilo, že obrazovka nedrží pevně v rámu (viz přiložené video). Znovu říkám, že obraz je super a žádné problémy ani při okrajích obrazovky nepozoruji.
Můžete omrknout svoje TV modelové řady LB650V, zda jste na tom podobně, nebo jestli to je důvod k reklamaci. U starších modelů jsem se s tím nikdy nesetkal.
Díky.

[ATTACH]29574[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]29573[/ATTACH][/QUOTE]
vivid.sk (11472)|15.1.2015 16:02
[QUOTE=Johny Akbuk;505316] U jedné ze tří, které tam měli jsem taky zjistil jistou vůli mezi obrazovkou a rámem[/QUOTE]
Ak sa ti nieco na TV nezda, vrat ju do 14 dni, kym nebude neskoro. Reklamacie su na dlhe lakte.
Johny Akbuk (188)|15.1.2015 16:25
Pokud opomenu tento problém, který se ale v provozu nijak neprojevuje, tak jsem maximálně spokojený. Obraz jako břitva, zvuk taky parádní. Telka už je nastavená dle mých představ, visí na stěně, tak se mi nechce jí zase sundavat, balit a někam posílat :-(. V pondělí je poslední den, kdy jí mohu vrátit, tak to ještě promyslím...[QUOTE=vivid.sk;505317]Ak sa ti nieco na TV nezda, vrat ju do 14 dni, kym nebude neskoro. Reklamacie su na dlhe lakte.[/QUOTE]
Lukowicz (12)|16.1.2015 20:07
Tak já mám 60LB650 a prohýbá se mi to max 2mm. Při koupi jsem si toho taky všiml ale nějak to neřeším. No a co se kvality obrazu týče a výbavy týče, čumím na to jak péro z gauče :D
Oproti mé staré LG 42SL8500 je to jiný svět. Jen škoda že na současné tv není pořádný kus skla jak na té staré.
Johny Akbuk (188)|17.1.2015 09:39
Jo, v krámu taky u některých TV nebyly obrazovky úplně zafixovaný. Nebudu to už řešit, zdá se, že to tak má být a ta vrchní vrstva obrazovky je volnější.[QUOTE=Lukowicz;505446]Tak já mám 60LB650 a prohýbá se mi to max 2mm. Při koupi jsem si toho taky všiml ale nějak to neřeším. No a co se kvality obrazu týče a výbavy týče, čumím na to jak péro z gauče :D
Oproti mé staré LG 42SL8500 je to jiný svět. Jen škoda že na současné tv není pořádný kus skla jak na té staré.[/QUOTE]
Johny Akbuk (188)|17.1.2015 09:51
Editace programů je horor. Používám k tomu prográmek ChanSort a export - import přes hotelový mód. U starších modelů LG to fungovalo krásně včetně odmazání nechtěných programů a označení oblíbených programů. U tohoto modelu LB650V po editaci v ChanSortu mi hrají jen některé programy, přesto, že po naladění hrály v TV všechny kanály, které mám povolené (zaplacené).
Po zapnutí nejnovější verze programu ChanSort vyskočí hláška, že u modelů LG LB6xxx musí být aktualizovaný sowtware na verzi 4.41xxxx, ale žádná taková verze není, ani na ofiko stránkách LG jen 4.32.20 a tu mám v TV nainstalovanou :-(.
Máte někdo tip jak na to?
zdec (116)|17.1.2015 22:08
[QUOTE=Johny Akbuk;505493]
Po zapnutí nejnovější verze programu ChanSort vyskočí hláška, že u modelů LG LB6xxx musí být aktualizovaný sowtware na verzi 4.41xxxx, ale žádná taková verze není, ani na ofiko stránkách LG jen 4.32.20 a tu mám v TV nainstalovanou :-(.
Máte někdo tip jak na to?[/QUOTE]
Já mám 42LB671V, před několika dny jsem si přes internet aktualizoval FW na 04.41.32. Tato aktualizace se ale v TV nastavenou pro ČR nenabízela, změnil jsem proto v menu Obecné - Místo obě položky na Německo (smázne se přitom nastavení kanálů a další..). Pak byla možnost aktualizovat na 04.41.32.
Aktualizaci ale moc nedoporučuji. Ten nový FW je z 7.1.2015, ale na http://www.lg.com/de/support/software-manuals (i v české verzi webu) je nyní ten původní FW 04.32.20 a předešlý 04.30.16 s datem umístění 14.1.2015. To by mohlo naznačovat, že ten nejnovější FW 04.41.32 byl stažen z webu pro nějakou chybu. U mě to sice funguje, ale např. tabulka TP u sat. je neaktuální, má chyby.
majkicimo (44)|17.1.2015 23:06
Super info. Je tam niečo zmenené? Niečo lepšie? Vďaka
zdec (116)|18.1.2015 11:48
[QUOTE=Johny Akbuk;505493]Editace programů je horor. Používám k tomu prográmek ChanSort a export - import přes hotelový mód. U starších modelů LG to fungovalo krásně včetně odmazání nechtěných programů a označení oblíbených programů. U tohoto modelu LB650V po editaci v ChanSortu mi hrají jen některé programy, přesto, že po naladění hrály v TV všechny kanály, které mám povolené (zaplacené).
[/QUOTE]
Pokud máš FW 4.32.20, tak export a import nastavení kanálů lze provádět v menu Kanály - Ladění kanálů - Kopírovat kanál - (TV-USB)|(USB-TV), není třeba používat hotelový mód.
To, že ti po editaci v ChanSortu a importu do TV nehrají některé (asi SAT) programy, může být chybou FW v LG související s importem kanálů na TP, které jsou v tabulce transpondérů dvakrát.Pokud máš v LG ještě stále nastavení, kdy ti některé prg. nejdou, zkus to vyexportovat z LG a poslat mě GlobalClone00001.TLL . Je to v podstatě textový soubor v XML, je tam mj. seznam SAT, TP i PGM.
Jedna z chyb LG při exportu je např. to, že v nastavení SAT nejsou správně info o nastavení motoru (i když ho používám, tak je položka MotorizedSystem type 0, nejsou tam ani souřadnice).
Tabulka TP v LG lze sice upravit, lze i smazat TP, ale po nějakých akcích s laděním se zase obnoví ta zmršená původní.
zdec (116)|18.1.2015 12:05
[QUOTE=majkicimo;505559]Super info. Je tam niečo zmenené? Niečo lepšie? Vďaka[/QUOTE]
Nenašel jsem changelog, takže nevím, co se zlepšilo. Rusové psali, že snad by měl být rychlejší start a přepínání v menu, ale já to tedy nepozoruju. Taky se údajně měl odstranit občasný problém s "nedostatkem paměti" při přehrávání filmů z PC přes DLNA server nebo při příjmu pořadů z iVysílání ČT. To byl ostatně důvod, proč jsem aktualizoval FW na 4.41.32. Ale i s tímto FW mě někdy vyskakuje "nedostatek paměti" (a to nemám spuštěné žádné jiné aplikace).
Ale jak jsem psal, v supportu LG je stále předchozí FW s datem umístění 14.1.2015, takže už možná v LG poznali, že se jim nový FW jaksi nepovedl a stáhli ho z webu.
majkicimo (44)|18.1.2015 13:22
Vďaka. Máš STB alebo modul v tv? Zlepšila sa rýchlosť prepínania kanálov? Vďaka
zdec (116)|18.1.2015 14:34
Aj to, aj to. Mám i modul v TV, ale běžně to nepoužívám. Ale dokud mě funguje Ariva 200, tak ji přes HDMI používám pro SAT, jinak mám ještě 6 českých MUXů v DVB-T. Naštěstí Magic ovladačem k LG můžu ovládat i Arivu, takže nemusím mít příruční brašničku s různýma DO.
Komfort hledání a přepínání programů v Arivě a TV LG xxLB6xx se nedá srovnat. Zlatá Ariva.
Zrychlení přepínání kanálů v novém FW jsem nijak nepozoroval.
Ono i přepnutí LiveTV s DVB-T na HDMI je rychlejší než přepnutí druhu příjmu TV z DVB-T na DVB-S.
majkicimo (44)|18.1.2015 16:39
Konečne hardcore používateľ, ktorý má lg tv. Vďaka za postrehy. Myslel som, že to bude pohodlnejšie ten modul, ale je to pomalé. ..
Upgradu na web os 2.0 sa asi nedočkáme :(
Tak budem nútený kúpiť solídny hd prijímač.
V panáka plazme to bolo oveľa svižnejšie.
zdec (116)|18.1.2015 19:04
I s tím CA modulem se dá existovat. Pro běžného diváka, který nikdy neměl samostatný sat přijímač, to stačí a tu nekomfortnost ani nepozná. Taky je zabudované DVB-S dobré pro sat příznivce, který se chce na vlastní kůži přesvědčit, že tudy cesta nevede a zůstane raději u linux boxu (nebo Arivy jako já).
Jen bych doporučoval, pokud by ta možnost byla, před koupí sat přijímače vyzkoušet ovládání Magic ovladačem. Mě se to ovládání líbí.
WebOS 2.0 má být až u modelů 2015, model 2014 bude snad mít aktualizovaný FW ještě nějakou dobu.
Trengy (3)|18.1.2015 20:15
Ahojté, nedávno som si zakúpil novú telku a mám problém so zvukom. Pri sledovaní SVK a CZ programov je všetko ok problém nastáva pri sledovaní hbo a anglickej sky zvuk mešká cca 5-6 sekúnd.pouzivam satelitný prijímač ab cryptobox 650hd. Problém nastáva iba pri pripojení k novej telke ak ho pripojí k starej všetko ide ok. Vie mi niekto poradiť? Skúšal som už výrobne nastavenie aj update ale nič sa nezmenilo. Vopred ďakujem
majkicimo (44)|18.1.2015 21:11
Práve chyba je v tom že som ich mal viacero keď som býval u rodičov najskôr topfield a potom len dreamboxy.odsťahoval som sa a pri kúpe tv chceli len jeden ovládač. A teraz to porovnávajú stále s dreamboxom :(
Johny Akbuk (188)|19.1.2015 00:14
Tak nakonec se problém vyřešil tím, že jsem manuálně nainstaloval programy na jednom kmitočtu a poté se v TV zobrazili všechny kanály a to i v pořadí, jak jsem je zeditoval v chansortu. Zvláštní...To je i návod pro ostatní.
Automaticky naladit TV, pak vyexportovat na flash, udělat editaci v chansortu, vyexportovat do TV (pravděpodobně některé programy nebudou hrát), manuálně naladit nějaký kmitočet a hotovo.
Nežádoucí programy jsem pak odmazal ve správě kanálů přímo v TV.
[QUOTE=zdec;505584]Pokud máš FW 4.32.20, tak export a import nastavení kanálů lze provádět v menu Kanály - Ladění kanálů - Kopírovat kanál - (TV-USB)|(USB-TV), není třeba používat hotelový mód.
To, že ti po editaci v ChanSortu a importu do TV nehrají některé (asi SAT) programy, může být chybou FW v LG související s importem kanálů na TP, které jsou v tabulce transpondérů dvakrát.Pokud máš v LG ještě stále nastavení, kdy ti některé prg. nejdou, zkus to vyexportovat z LG a poslat mě GlobalClone00001.TLL . Je to v podstatě textový soubor v XML, je tam mj. seznam SAT, TP i PGM.
Jedna z chyb LG při exportu je např. to, že v nastavení SAT nejsou správně info o nastavení motoru (i když ho používám, tak je položka MotorizedSystem type 0, nejsou tam ani souřadnice).
Tabulka TP v LG lze sice upravit, lze i smazat TP, ale po nějakých akcích s laděním se zase obnoví ta zmršená původní.[/QUOTE]
majkicimo (44)|19.1.2015 01:54
Vďaka. Presne mi to robilo to isté. Po úprave v chansort menilo kmitocty TP.
Milujem fóra, niet nad overené rady ľudí, ktorí stále niečo skúšajú a potom sa ochotne s tým podelia. Sorry za OT
Trengy (3)|21.1.2015 11:12
PROSIM MOZE MI NIEKTO PORADIT??????
Ahojté, nedávno som si zakúpil novú telku a mám problém so zvukom. Pri sledovaní SVK a CZ programov je všetko ok problém nastáva pri sledovaní hbo a anglickej sky zvuk mešká cca 5-6 sekúnd.pouzivam satelitný prijímač ab cryptobox 650hd. Problém nastáva iba pri pripojení k novej telke ak ho pripojí k starej všetko ide ok. Vie mi niekto poradiť? Skúšal som už výrobne nastavenie aj update ale nič sa nezmenilo. Vopred ďakujem
majkicimo (44)|21.1.2015 11:15
Pripojenie ide cez hdmi?
kuman (131)|21.1.2015 18:55
Zkus poladit A/V synchronizaci,ale těch 5-6 sekund je nějak moc.
Trengy (3)|22.1.2015 00:37
Jj hdmi je v 1.4. Sync. som skusal ale nepomohlo. Kamos ma tu istu telku a ten isty box a tiez mu meska zvuk.

---------- Doplněno v 01:37 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 01:35 ----------

Na starej telke mi to ide ok
Juros89 (16)|23.1.2015 12:19
Má tato tv (50LB650V) dvb-t tuner?? Ve specidikaci je uveden pouze dvb-t2.

Ještě bych se chtěl zeptat, zdali se jední o IPS nebo VA panel??

Díky
KamilZ (10277)|23.1.2015 12:24
DVB-T - samozřejmě, ano, má.
Slik (25)|23.1.2015 14:05
Zdravim
Urobim velku chybu ak si teraz kupim LG 42LB580V s Net Cast a nie novy model LG 42LB650V s Web OS ???
Neviem sa rozhodnut.
3D vobec nepotrebujem. Skor mi ide o komfort ovladania ,kvalitu obrazu a zvuku.
Ten Web OS nijak extra nechvalia a ak ho v tomto modeli neaktualizuju na novsiu verziu tak to bude skor minus mat najnovsi OS v TV.
kuman (131)|24.1.2015 09:42
Systém Net Cast a webOS neovlivňuje kvalitu 3D,obrazu ani zvuku.Na webOS jsem si už zvykl a mužu klidně napsat,že je lepší,umí víc než NetCast,hlavně mi vyhovuje připojení běžné bezdrátové myši nebo klávesnice.O lepším způsobu nahrávání na hdd jsem už zde psal.
Slik (25)|24.1.2015 22:14
V com je lepsie to nahravanie prosim ???