Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

50" LED, prosím o pomoc u zúženého výběru

LK7R (21)|29.12.2014 13:52
Ahoj Všem,
dnešní noc jsem strávil pročítáním vláken o Samsung, Panasonic, Sharp a Sony. Sharp jsem neviděl v reálu a vzhledem k infu zde na fóru jsem ho diskvalifikoval (ač nerad, mám k té značce sympatie).

Stávající stav:
letitá LG SL8000

Prostředí pro TV/profil diváka:
- veliký prosvětlený obývací pokoj
- sledovací vzdálenost 3,7m
- sledovací úhel max 40°, převážně však přímý
- skladba obsahu Film/TV/Hry = 40/50/10
- sledování filmů převážně večerní s drobným osvětlením
- zdroj jsou většinou 1080 ripy (XBMC) / 1080 DVB-T / HD PS3
- SMART funkce vzhledem k připojenému HTPC nejsou prioritou
- 3D není prioritou
- zvuk jedu přes AV reciever Onkyo

Co mi vadí:
- stávající TV je otřesná z pohledu odlesků na obrazovce
- za ty léta již není homogenita podsvícení (klasické lampy) kdo ví jaká
- chtělo by to trochu větší obraz

Co bych chtěl:
- 50"+ úhlopříčku, ideál asi 55"
- především kvalitní obraz a rychlý panel
- co nejlepší odolnost proti odrazům světla
- slušné podsvícení
- cenovka do 30 000 Kč (lépe kolem 20)

Po dnešní návštěvě showroomu mi vykristalizovali následující favoriti:
55" Panasonic TX-55AS640E
50" Sony Bravia KDL-50W705B
55" Samsung UE55H6270

U Panasonic se mi líbí povrchová úprava obrazovky, dobře pohlcuje světlo.
U Sony je pěkný design, povrchová úprava obrazovky také ok, ale "jen" 50".
Samsung je takový "all-rounder" ale nic co by mě na něm nějak extra uchvátilo, bojím se u něj cloudingu.

Teď babo raď!?

Díky za tipy.
LK7R (21)|29.12.2014 21:41
Nakonec jsem objednal Panasonic TX-55AS640E, zítra dorazí, tak napíši poznatky.
RoPo (6061)|29.12.2014 21:55
[QUOTE=LK7R;503232]Nakonec jsem objednal Panasonic TX-55AS640E, zítra dorazí, tak napíši poznatky.[/QUOTE]

Instaloval jsem a mám k dispozici tento model. Jsem zvědav, co na něj napíšeš. Podle mého subjektivního dojmu je to povedená TV s povedeným panelem. V rámci ceny a výběru mezi ostatními TV různých výrobců.
l.trta (5)|30.12.2014 01:04
Ja se rozhoduji mezi 55" Panasonic TX-55AS640E
55" Samsung UE55H6200

TV budu mít hlavně na BD filmy a občas PS4 hry.Čas na TV mám jenom večír tak napiš jak je to s černou a co podsvícení,popř.plynulost u her(singl).
Děkuji.
pehe (110)|30.12.2014 02:49
Také by mě zajímalo PS4 hraní a večerní sledování filmů As640
LK7R (21)|31.12.2014 14:11
Ahoj Všem,
zatím je to krátký čas na ucelený názor, nicméně včera jsem vyzkoušel následující:

SD TV
HD TV
1080p rip z HTPC
PS3 v 720p
Přehrávání ze SAMBA share (sdílení souborů na LAN)

Televizi bych hodnotil nadprůměrně pro použití jako "filmovou". Drobně jsem doladil nastavení obrazu "režim kino" a RGB u HDMI vstupu a koukal na Hobbit a Hunger Games. Barevné podání a černá je dle mého subjektivního názoru dechoberoucí, opravdu jsem nečekal takovou podívanou. Černá a podání detailů v tmavých pasážích (po korekci HDMI) je pecka. Dále jsem zapnul volbu Pure HDMI kdy je signál z HDMI zdroje posílán v původní kvalitě což malinko zlepšilo kvalitu obrazu (zdrojem je VGA Nvidia GeForce GT 210). Homogenita podsvícení v případě tmavé scény téměř perfektní. Téměř nepozorovatelné problémy jsou v rozích obrazovky. Dále se mi zdá, že na spodní hraně televize je jemně znatelný světlejší pruh, ale opět se jedná o maximální hledání problému.

Co se týče velkých světlých ploch,tam už tak nadšený nejsem. Především to je znát například u hokeje, nebo lyžování,kde jsou velké bílé plochy, kdy je při pohybu obrazu viditelný rastr direct led podsvícení. Všiml jsem si toho i bez přílišného zaměřování se na tuto vlastnost. Takže tady čekám asi chybu/vlastnost se kterou se budu muset naučit žít. Nehomogenita světlé velké plochy je také znatelná ves střední části obrazovky směrem k horní hraně o velikosti cca 30x10cm kde je po dlouhém zkoumání viditelné drobně tmavší místo.

UPDATE: Testoval jsem dynamickou změnu intenzity podsvitu a ačkoliv se jedná o vylepšení černé barvy atd., tak je to celkem rušivé a v mém případě to subjektivně unavuje oči a je to takové nepřirozené. Senzor okolního světla však funguje velmi dobře.

Všechny rohy jsou jemně tmavší cca 3x3 cm, ale to je vzhledem k technologii pochopitelné a čekal jsem to. Opět viditelné především na světlém podkladu, avšak nic zásadního co by vadilo.

Nedostal jsem se k řazení tv programů,takže tam ještě nevím jak to bude.

HbbTV je pecka, to mě překvapilo celkem hodně jak pěkně to funguje. iVysílání jede jedna báseň.
Viera link si rozumí s mým Onkyo AV zcela v pořádku, takže tam taky spokojenost. Připojení zvuku přes hdmi i přes s/pdif jede v pohodě.

PS3 jsem ještě neměl čas vyzkoušet, ale na své staré TV jsem lag nevnímal, tak nevím jestli budu dostatečně referenční vzorek pro hodnocení. Leda že by to bylo horší :-D.
UPDATE: Zkoušel jsem na PS3 hrát střílečku Destiny a neobjevil jsem žádné zásadní problémy. Může to být dáno také tím, že nemám možnost přímého srovnání s jinou televizí, která by měla minimální input lag. Když jsem se na lag zaměřil, tak jsem ho tam nejspíš našel, ale je to subjektivní "pocit" než nějaký měřitelný stav. V menu TV je možno zapnout herní mód, který subjektivně/pozorovatelně o něco málo zrychlí odezvu, tudíž asi má smysl jej zapínat.

SD TV se naladila ok, funguje a je dle očekávání rozmazaná, neřeším, s tím se u 55" musí počítat, nevěřím že to bude u jiné tv/značky nějak zásadně lepší, to je prostá fyzika.

HD TV (CT, PRIMA) nalazeno OK, citlivost tuneru lepší než u starší TV. Původní HD materiál je obrazově v pořádku, upscalovaný materiál je o něco hezčí než z SD příjmu. Zajímavé je, že SD kanál u materiálu 4:3 jede na celý obraz a u HD kanálu má ořez na stranách (bavíme se třeba o Prima SD vs HD).

UPDATE: Přehrávání filmů ze zaheslovaného sdíleného adresáře (linux samba server) jede dle očekávání stejně jako z externích připojených zařízení. Nepřehraje všechny formáty, ale pokud to někdo s přehráváním ripů a jiné havěti myslí vážně, stejně šáhne po nějakém MMC nebo HTPC (nebo po Samsungu).

Doplňkový software pro android překvapil funkcemi a zpracováním. Přehrávání aktuálního TV programu přes wi-fi do mobilního zařízení je zajímavá funkcionalita. Přehrávání obsahu z mobilu (LG G2) do televize funkční.

Design a zpracování TV na vysoké úrovni, Samsung 6xxx je proti tomu plasťák (Luxus vs Hyudai bych to tak přirovnal).

Vybavení konektivity (satelitní tuner) jsem oželel, neb nemám chuť platit za satelitní kartu (v baráku máme satelitní rozvod dostupný v zásuvce) a ani nemám čas na to koukat.

Zvuk proti staré TV velmi slušný na to že to je placka. Bass samozřejmě nemá, ale pro televizní použití je nadprůměr, středy krásně čisté. Dokonce jsem se přes půl bytu pozastavil nad čistotou přednesu - srozumitelnosti rozhovoru v TV z pokoje 10m vzdáleného odděleného chodbou.

Musím zmínit úpravu obrazovky proti odrazům, která je pravdu povedená. I při nižším kontrastu a jasu je dění na obrazovce za plného denního světla použitelné. Tam spatřuji velký pokrok proti původní TV.

Celkově bych asi nedoporučil na sledování sportu na sněhu/ledu. Jinak sem spokojen. Za cenu 19700Kč je to pecka!
pehe (110)|31.12.2014 14:29
Až vyzkoušíš Playstation tak prosím napiš postřehy a co fotbal?
tdlmarek (1566)|31.12.2014 15:06
[QUOTE=LK7R;503418]Ahoj Všem,
zatím je to krátký čas na ucelený názor, nicméně včera jsem vyzkoušel následující: (...)[/QUOTE]
Pěkné shrnutí. Docela zajímavé je to odlišné chování k 4:3 materiálu u SD a HD, díky za zmínku o zvuku a antireflexním povrchu. Souhlas s tím, že se jedná primárně o "filmovou" TV.

Mohl bys (klidně s odstupem, až vykrystalizují třeba ještě nějaké postřehy) zkopírovat nebo sepsat něco podobného i do hlavního vlákna Panasonic? Určitě by to tam přišlo vhod uživatelům, kteří k danému modelu hledají co nejvíc různých názorů. V tomto vlákně je to trochu zapadlé a časem se odsune mimo hlavní stránku. Případně i s odkazem na toto vlákno, ať je vidět kontext toho hodnocení. Díky.

https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/36597-Panasonic-2014-AX800-AS800-AS7X0-AS6X0-AS5X0-A400
vivid.sk (11472)|31.12.2014 15:42
Ad 4:3: vzhľadom k tomu, že pri HD sú pásy po bokoch natvrdo v obraze, je to pochopiteľné. HD TV vysielanie pozná len pomer strán 16:9 (nemýliť si s BD standardom, kde je možností viac)
tdlmarek (1566)|31.12.2014 15:44
Aha, tak to jsem netušil - díky za upřesnění.
LK7R (21)|5.1.2015 09:06
Dneska jsem zkoušel hrát Desitny na PS3 (720p) a žádný zásadní problém se zpožděním jsem nezaznamenal. Při volbě módu "Hra" je obraz asi rychlejší, ale nedokážu to objektivně posoudit, zda opravdu, nebo to jen byl placebo efekt. Hrát se tedy dá ok a není s tím žádný zádrhel, který bych za tu hodinku hraní byl schopen odhalit.
pehe (110)|5.1.2015 12:15
Díky za užitečnou informaci. Máš možnost zkusit ještě FIFA? Třeba demo
KamilZ (10277)|5.1.2015 12:23
[QUOTE=LK7R;503933]Při volbě módu "Hra" je obraz asi rychlejší, ale nedokážu to objektivně posoudit, zda opravdu, nebo to jen byl placebo efekt[/QUOTE]Placebo, "rychlejší obraz" být nemůže. Může to mít menší zpoždění, to ano, ale "rychlejší" ne. Možná jsi to jen nevhodně nazval.
LK7R (21)|5.1.2015 15:26
Ano špatně jsem se vyjádřil, měl jsem na mysli dobu od pohnutí joystickem na ovladači PS do počátku "dění" na obrazovce.
To pehe: Co tě konkrétně zajímá? Já si opravdu myslím, že tohle je tak strašně subjektivní záležitost, že pokud jeden řekne "je to super" a druhý "je to nepoužitelný" tak bude vypovídací hodnota stále 0. Shrnul bych to tak, že pro náruživého hráče nedělá TV žádné neočekávané kotrmelce. Nejsem PROgamer (to jsem býval před 15ti lety) a je mi 34 let, tudíž reflexy už taky nebudou to co to bývalo :-D a zrak mám přivyklý na rychlé scény a hraní 3D stříleček. Odrazil bych se tedy od toho s konstatováním, že hodnotu naměřenou v testech (cca těch 50-60ms) můžeme potvrdit a pro normální hraní to nepředstavuje problém.