Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AV receiver pro pasivní subwoofer

xtreo (49)|11.12.2014 09:50
Ahoj,
můžete mi doporučit nějaký AV receiver, který bude splňovat následující:

1) konfigurace 5.1 (víc nepotřebuji, ale nevadilo by)
2) ruční přepínání HDMI vstupů ve stand-by (nechci se spoléhat na automatiku - totiž můžu mít puštěných víc HDMI zařízení současně a při automatice bych je asi musel vždycky vypnout/zapnout)
3) výstup na pasivní subwoofer
4) podpora pro reproduktory 4 ohm
5) mód Direct (tedy pouze přímé zesílení zvuku bez jakýchkoliv úprav)
6) alespoň 4 HDMI vstupy
7) cena do 10.000,-Kč

Našel jsem:
Yamaha HTR-2067 - zřejmě nesplňuje bod 5)
Pioneer VSX-S510 - zřejmě nesplňuje bod 2)

Zejména je problém najít AV receivery splňující bod 3) a strašně špatně se to hledá...

Děkuji za případnou radu.
Hornet F-18 (1328)|11.12.2014 11:10
V tomto zadani bude problem pasivny sub...vacsina beznych AVR ma aktivny sub.
Musi byt pasivny? preco?
xtreo (49)|11.12.2014 11:52
Protože mám dostačující pasivní subwoofer a zase až tak moc těch basů zvýrazňovat nepotřebuji, abych si kvůli tomu kupoval za dalších 10.000,-Kč aktivní sub.
xtreo (49)|11.12.2014 14:17
Tak jsem zjistil, že ten Pioneer je třídy D, což je asi spíš na škodu, už mi byla divná nízká váha a spotřeba.

Naopak ta základní Yamaha sice nemá mód Direct, ale má Straight což by měl být rovněž zvuk bez úprav. Ten direct má v podání Yamahy ještě to, že vypne všechnu zbytečnou elektroniku kvůli snížení elektrického šumu (shasne LCD, nelze vyvolat OSD menu apod.). Trochu pochybuji, že bych poznal rozdíl mezi Direct a Straight pokud je rozdíl opravdu jenom v tomto.

Takže Yamaha dobrý, ale zjistil jsem že nemá kodeky DTS-HD ani True HD. To je na AV receiver asi zásadní nedostatek, nebo to nevadí? Prostě by mi musel zvuk dekódovat už přehrávač zapojený před AV receiverem?
vivid.sk (11472)|11.12.2014 14:51
Nie, AVR dekóduje "Core" verziu. Písať o prínose DTS MA a TrueHD v AVR tejto hladiny je celkom úsmevné.
xtreo (49)|11.12.2014 15:01
No mně jde o to, abych si nepustil BR disk a pak to neměl bez zvuku...
vivid.sk (11472)|11.12.2014 16:45
To sa ti nestane. Na BD su stratove "Core" verzie povinne.