Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Propojení TV a domácího kina

tomi-h (7)|7.12.2014 17:16
Zdravím vás dámy a pánové.
Mám dotaz....
Koupil jsem si novou tv a rád bych jí propojil se starším domácím kinem, které tu v podnájmu bylo. Nevíte, jestli se dá nějak dostat zvuk z anteny z tv do toho domácího kina, aby mi šel do repráků 5.1. Nějak se s tím peru. Když v domácím kině pustím dvd nebo radio, tak to do repráku jde, ale tv jde jen do repráků u tv.
Jedná se o tv LG 47LA620S a domácí kino je LG LH-RH7505TA.
Zatím jsem to zkoušel propojit přes HDMI i optický kabel. TV mám nastavenou, že zvuk půjde do domácího kina přes optický kabel, ale pořád je ticho.
Nemusí se to v tom domácím kině nějak nastavit?
Díky za odpověd.
KamilZ (10277)|7.12.2014 18:25
To kino je vykopávka a nemá to HDMI ARC, takže to musíš propojit optikou. Na kině pak zkus zvolit Digital In, D-In apod.

Co mě ale zaráží je to, že v manuálu je zobrazen Optical IN:
[SPOILER][/SPOILER]

Ale ve specifikaci je to jen jako out:[SPOILER]

[/SPOILER]
tomi-h (7)|7.12.2014 20:04
Jojo, to vím, že je to vykopávka, ale jen mě zajímalo, jestli by to nějak šlo dostat ten zvuk z tv do 5.1.. Ale at dělám, co dělám, tak se nedaří.
RoPo (6061)|7.12.2014 20:28
5.1 rezim ze stereo nebo mono signalu umi vetsinou az "dospele" AVR. ALO by to mohlo take umet. Na to je na ovladaci tlacitko pro prepnuti rezimu nebo popsano v manualu.
tomi-h (7)|7.12.2014 22:07
Aha. Tak to asi neumi. Zadny tlacitko ani slovo v navodu neni. Jde mi hlavne o to,ze kdyz k tv pripojim prenosny hdd s 3D filmem, tak aby mi sel i 5.1 zvuk. To tedy asi nepujde, co?
RoPo (6061)|7.12.2014 22:09
[QUOTE=tomi-h;501369]Jde mi hlavne o to,ze kdyz k tv pripojim prenosny hdd s 3D filmem[/QUOTE]

Tady může být problém v tom, že TV dělá downmix na 2.0 do optiky.
V TV nejde ovlivnit nastavení optického výstupu z TV?
tomi-h (7)|7.12.2014 22:21
To nevím. Nikde jsem nějaké rozšířené nastavení nenašel. Našel jsem jen výběr mezi tv repro nebo externím repro přes HDMI nebo externí repro přes optiku. Přijde mi, že bude problém v tom přehrávači. Někde se tam asi musí něco nastavit, nebo nevím.
RoPo (6061)|7.12.2014 22:30
Jak psal KamilZ na přehrávači musíš jen zvolit patřičný vstup pro přehrávání jako digital-in nebo optical-in.

Nicméně se KamilZ zmiňuje o rozporu mezi obrázkem a popisem v manuálu. Ten popis v manuálu o optickém výstupu je podle mě chyba, protože se tam uvádí ohmická impedance, což je u optického spoje neměřitelné (neexistuje), proto nelze ohmickou impedanci optického výstupu vůbec uvádět.
Garen (8)|8.12.2014 11:16
Řeším u známého velmi podobný problém.
Má tv Samsung ue46f6500 a nějaký starý domácí kino Phillips, který má snad jen scart.
Jde o to, že přehrává filmy z HDD, který je připojeno k TV přes USB a chtěl by zvuk z těch 5.1 repro. Ty jsou tedy pasivní.
Tak jsem uvažoval nad možnými variantami.
1. Koupit AV reciever, kterej pro ně bude za ty peníze naprosto nevyužitej.
2. Koupit domácí kino, který bude mít možnost přijmout 5.1 zvuk z výše uvedené TV ale zase použitelný repráky mají...
RoPo (6061)|8.12.2014 11:29
Tak ať koupí AIO, ale mnohem lepší a využitelnější je AVR + repro.

Pro využití 5.1 z interního přehrávače multimédií v TV musíš mít propojeno přes optiku nebo ARC v HDMI. S tím, že TV umí posílat do optiky 5.1 kanál a nedělá downscaling na 2.0.
Takže SCARTem "protáhneš" jen standardní analogové stereo.
Garen (8)|10.12.2014 09:16
A nějaký levnější řešení by nebylo? Nějak zbastlit to asi nepůjde co? Jak jsem psal, kdyby šly použít stávající repro, bylo by to fajn.
Co jsem tak koukal, tak i ty levný AVR s 5.1 jsou pořád drahý...
RoPo (6061)|10.12.2014 09:35
Propoj optikou a správně nastav. To stále nejde?
Garen (8)|10.12.2014 10:53
No on ten dvd přehrávač právě optiku nemá :-(
RoPo (6061)|10.12.2014 11:08
Vycházel jsem z popisu od Kamila. Jestli tomu tak není, tak pořiď nové AVR
Případně opět AIO, aby jsi se časem dostal do podobné špatně řešitelné situace....
KamilZ (10277)|11.12.2014 08:36
[QUOTE=Garen;501622]No on ten dvd přehrávač právě optiku nemá[/QUOTE]Ale psal jsi, že jsi to měl propojené optikou, tak do čeho jsi to zapojil, když to teď optiku nemá? I podle té dokumentace tam je.

Dej sem zde Tvůj nascanovaný manuál s obrázkem I/O a fotku přístroje (konektorů).