Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE-xxHU7500

theedge (96)|6.12.2014 20:43
Ahoj.
Mám 7 let starou plasmu Panasonic TH-42PX80 ( jen HD model s netypickým rozlišením 1024x720) a chystám se na upgrade (nespěchám - kupovat budu cca z jara). Z důvodu místa si nemohu dovolit TV větší než 50" - mám jen 114,5 mm prostoru na šířku.
Do oka mi padla 4K TV s VA panelem od Samsungu -> UE-48HU7500. Hned ze startu napíšu proč 4K. Vím že je tu spousta příspěvků kde se tvrdí že 4K je zatím zbytečné (což na klasické sledování TV je pravda), ale jsem amatérský fotograf a 4K rozlišení se mi velmi líbí na prohlížení fotografií. VA panel kvůli podání černé ( mám monitor EIZO s VA panelem a spokojenost ). Pozorovací úhly mi u modelu HU7500 v obchodě přišly na moji potřebu OK - spíš jsem je čekal horší.
Nejsem typ co mění TV každé 2 roky a tak je pro mne důležitá i nějaká ta nadčasovost ale hlavní je kvalitní obraz. Za to jsem ochoten i něco připlatit - nejde mi primárně o to koupit co nejlevnější TV.
TV provozuju přes Settopbox (NETBOX) nebo přes HDMI propojené přímo s PC zapojené jako dualmonitor. Sleduju jak SD a HD vysílání, BR ripy z PC, tak to samozřejmě chci používat na prohlížení fotografií. Hry na tom hrát nebudu ( na to mám PC). O zvuk mi až tak nejde - o to se stará Onkyo TX-8050 a bedny Wharfedale.

http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/television/uhd-tv/UE48HU7500LXXH

Řada HU7500 by měla mít 120Hz VA panel ( snad Innolux ?), HDMI 2.0, zabudovaný HEVC kodek, CMR 1000Hz a pak milion různých fíčur, snad aktivní chlazení ventilátorem ( toho se trochu bojím ). Edge-LED + UHD dimming.
Chci se zeptat na zkušenosti s řadou HU7500 od Samsungu - recenze jsou všechny velmi pozitivní. Nikde jsem tu o této TV řadě nenašel diskuzi.
Jako protikandidát se mi pozdává Panasonic AX800, ale na prodejně se miz zdálo že má horší pozorovací úhly než tan Samsung - zdálo se mi že červená se velmi rychle mění na vyblitou růžovou.

Dík za Vaše názory a tipy.
FFero (17)|7.12.2014 22:42
Ja som tiez vo faze nakupu novej TV a stale laborujem ze co kupit. Aj napriek celkovej skepse voci UHD pre mna je to z pohladu prezentacie fotiek (aj pre zakaznikov) celkom zaujimavy parameter.
Na 7500 som sa dnes bol pozriet v predajni. Rychle pohyby sa celkom dobre spravali, co ma trocha perkvapilo pozorovacie uhly ma trocha horsie ako 7000 ktora bola vystavena hned vedla. FHD signal mi prisiel pri pohlade z cca pol metra taky viac rozhodeny ale pri pohlade z cca 2m to uz nebolo vidiet. K ostatnym vecia sa neviem vyjadit, lebo na predajni som to nevedel posudit. Bol tam chlapik od samsungu, ktory ju v ramci UHAD oznacil ako najlepsi pomer cena vykon. Prislubil mi, ze bola by moznost zobrat si ju domov vyskusat a v pripade nespokojnosti do 14dni vymenit za iny model, ked nedam dole folie. Tak by som tiez bol rad, keby niekto dal trocha fundovanejsi nazor na tento model TV.
Dik
RoPo (6061)|7.12.2014 22:56
[QUOTE=FFero;501383]Ja som tiez vo faze nakupu novej TV a stale laborujem ze co kupit. Aj napriek celkovej skepse voci UHD pre mna je to z pohladu prezentacie fotiek (aj pre zakaznikov) celkom zaujimavy parameter.
Na 7500 som sa dnes bol pozriet v predajni. Rychle pohyby sa celkom dobre spravali, co ma trocha perkvapilo pozorovacie uhly ma trocha horsie ako 7000 ktora bola vystavena hned vedla. FHD signal mi prisiel pri pohlade z cca pol metra taky viac rozhodeny ale pri pohlade z cca 2m to uz nebolo vidiet. K ostatnym vecia sa neviem vyjadit, lebo na predajni som to nevedel posudit. Bol tam chlapik od samsungu, ktory ju v ramci UHAD oznacil ako najlepsi pomer cena vykon. Prislubil mi, ze bola by moznost zobrat si ju domov vyskusat a v pripade nespokojnosti do 14dni vymenit za iny model, ked nedam dole folie. Tak by som tiez bol rad, keby niekto dal trocha fundovanejsi nazor na tento model TV.
Dik[/QUOTE]


Pokud nema tebou vybrana UHD TV HDMI 2.0 tak ji neber.
vivid.sk (11472)|7.12.2014 23:01
TV je v pohode (napriklad HU8500 ziskala od hdtvtest.co.uk hodnotenie spolu s Panasonic AX902 ako najlepsie UHD TV pre rok 2014 v 65" velkosti).
Jediny problem je naozaj ta uhlopriecka. 48" TV naozaj snad z metra max - aby bol rozdiel viditelny aj na fotkach. V predajni to vidno najlepsie, ze staci ist o krok dalej, a rozdiel UHD vs HD sa pri takejto malej uhlopriecke straca (uz nevidno mriezku pri fullHD).
Takisto H7000 ma navrch lepsi panel (240hz) a o nieco lepsiu homogenitu (aspon podla testov).
FFero (17)|7.12.2014 23:29
V review na techradar je uvedene toto: Crucially, the HDMI spec used on the UE55HU7500 is HDMI 2.0, which means that they can support native 4K material at 50 and 60 frames per second;
teda predpokladam, ze HDMI 2.0 by nemal byt problem
Ja zvazujem 55" model.
RoPo (6061)|7.12.2014 23:40
Dalsi vec je to, co psal vivid. Pokud na UHD 55" budes koukat z vetsi vzdalenosti jak cca 1,5m tak potrebujes vetsi uhlopricku. Jinak UHD postrada smysl.
FFero (17)|9.12.2014 22:03
Tak rozmyslam, ze by som to s tou 7500 v 55" skusil. Viete mi doporucit cez koho to mam kupit, s kym mate dobru skusenost s dobrou cenou? (konkretneho predajcu cez sukromnu spravu poprosim)
V jednej z kamennych predajni mi prislubili cashback 150€ od Samsungu ale nie velmi rad by som to kupoval z predajne aby som to mohol v pripade nespokojnosti vratit. Standardne ide po 2000€ no videl som ho v cenach aj okolo 1500€.
vivid.sk (11472)|9.12.2014 22:40
Kazda kamenna predajna ma svoj webshop. Tak si vyber taku, ktora ti vyhovuje (pripadne podla preferovaneho typu dopravy):
http://3d-televizory.heureka.sk/samsung-ue55HU7500/
theedge (96)|9.12.2014 23:42
FFero: Tak dej pak dej vědět svoje první dojmy a zkušenosti - je to můj největší favorit.
FFero (17)|18.12.2014 14:35
TV 55HU7500 mam objednaný a vpriebehu nasledujúcich dni ocakavam, ze dorazi. Mozte mi prosim vas poradit nejake zakladne nastroje ako ho otestovat. Nechcem vyhladavat chyby, ktore tam nie su, ale aspon zkladne veci je asi dobre preskusat.
elefant (6)|18.12.2014 17:58
Ja som si dnes objednal UE55HU7200 za dnešných €1339 s dopravou. Žena sa nakoniec rozhodla pre ohnutú obrazovku a mne to bolo viacmenej jedno. Pôvodne som chcel nejakú bazárovku.
Škoda, že tu nie je vlákno UE55/65HU7100 + UE55/65HU7200. Rád by som vedel, v čom všetkom je tá 7200 horšia ako 7500. Teda okrem chýbajúceho 3D (tri dé som mal 2 roky a pozrel som "až" 1 film...) a CMR 800Hz vs 1000Hz. V testoch, je ich málo, vraj panel pochádza z HU8500-ky.
vivid.sk (11472)|18.12.2014 20:11
Tento rok naozaj chyba hlavne vlakno pre UHD Samsungy, nabuduci rok to napravime. Predpoklad kupy tychto TV bol pri ich uvadzajucich cenach dost maly, takze si aktualne vlakno stale moze zalozit novy majitel. V com je horsia 7200 tazko povedat (bez konkretnej serioznej recenzie), no HU6xxx boli neprijemne osekane, takze tieto TV boli vyslovene podpriemerne a rozhodne by nebolo na mieste ju odporucat (maximalne na staticke zabery, foto, atd...). To uz radsej akukolvek z fullHD (H8000/H7000/dokonca aj H6xxx), kde je motion lepsie zvladnuty.
theedge (96)|19.12.2014 14:17
FFero: Zkus prográmek který se jmenuje Eizo Monitor Test.

http://www.eizo.cz/podpora/monitortest.html

Musíš ho spustit na PC a TV připojit přes HDMI jako druhý monitor.

Dej pak vědět postřehy s novou TV - hlavně mne zajímá úroveň černé v pokoji kde svítí třeba jen jedna lampička a jak se mění barevnost a kontrast pod úhlem. V přesvětlených halách na prodejnách se to dost špatně pozoruje.
FFero (17)|19.12.2014 19:43
theedge: dik za link ten Eizo nastroj urcite skusim
Mam aj kalibracnu sondu, ale len so SW pre nakalibrovanie monitora k PC, rozmyslal som, ze by som to skusil aj v takomto rezime nakalibrovat. Minimalne pre nastavenie teploty a gammy ovladacimi prvkami TV by to mohlo ist.
Dufam, ze pride do Vianoc a tak budem mat cas a klud, aby som vsetko poskusal, potom tu napisem svoje amaterske postrehy. Kazdopadne 6 filmov v 4k a asi 30 v 3D uz mam na disku ... ;o)))
romancek888 (9)|21.12.2014 10:04
caute...tak sme si kupili UE65HU7500...pozerame to zo 4,5metra tak neviem ci 4K ma zmysel...obraz je podla mna super ale treba si to trosku ponastavovat...s tmavsimi farbami ma trosku problem pri spracovani...ak ho date na stenu na slim drziak ako my,neratajte ze tam date scart a cidlo /ktore je v baleni na ovladanie viacerych zariadeni/ lebo su vyvedene na zadnu stranu TV co nechapem...ostatne vstupy su klasika do boku ale na tomto drziaku nemame sancu...takze radsej drziak aj s vysuvom alebo doplatit za sadu samsung one connect...TV pouzivame len na sledovanie Skylink KOMBI,obcas net,videokamera,fotky...
vivid.sk (11472)|21.12.2014 12:31
[QUOTE=romancek888;502618]tak neviem ci 4K ma zmysel.[/QUOTE]
Nema. Ale spravil si si radost, a to je dolezite (to nieje ironicka poznamka).

[QUOTE=romancek888;502618]s tmavsimi farbami ma trosku problem pri spracovani[/QUOTE]
Myslim, ze nema. Plati veta, ktoru pises - treba riadne nastavit a povypinat kurvitka. Prednastavene presety su naozaj priserne.

[QUOTE=romancek888;502618]neratajte ze tam date scart a cidlo [/QUOTE]
SCART nebude dnes nikto k takejto TV pripajat, SCART je mrtvy, a cidlo pripojis, pokial pouzijes predsadku na drziak (bude cca 1,5-2cm dalej od steny). Riesil som to obdobne, v mojom pripade som mal problem zapojit uz natiahnuty opticky kabel v stene, nakoniec som kupil toto. Cidlo pouziva klasicky 3.5mm jack, da sa vyuzit akykolvek L-kovy predlzovak, tiez nechapem, preco to skratka nedodali v baleni - ved to nic nestoji. Ked s tym pocitali pri napajacom kabli (je L-kovy), preco nie tu? Uz som to spominal davnejsie tu

romancek888 (9)|21.12.2014 15:40
kurvitka som povypinal/prestavil lebo od vyroby je to nastavene fakt zle...som amater,zislo by sa odborne...ten jack 3,5mm mohli dat od vyroby 90st....predchadzajuce modely mali tu redukciu scart-miniscart a mne by sa aj zisla /raz/dva krat za rok :-) /aj ked ako hovoris-scart je mrtvy...dalej od steny nechceme davat...inak pre nas na bezne sledovanie je to luxusny obraz takze sme happy...
vivid.sk (11472)|21.12.2014 16:24
[QUOTE=romancek888;502655]dalej od steny nechceme davat.[/QUOTE]
Nevrav mi, ze zo 4.5 metra vidis, ci je TV od steny 2.5cm alebo 3.5cm .... :D
A co sa tyka 3.5mm adaptera - treba ako v pripade optiky kupit z ebayu nieco taketo.

P.S. Pokial pouzivas "smart remote" (to je ten mensi), nepotrebujes IR adapter. Vysielanie IR povelov zabezpecuje samotne DO.
romancek888 (9)|21.12.2014 16:37
[QUOTE=vivid.sk;502658]Nevrav mi, ze zo 4.5 metra vidis, ci je TV od steny 2.5cm alebo 3.5cm .... [/QUOTE]
...nie spredu je to ok ale pohlad z boku...bolo by vidiet kable,dieru v stene cez ktore su tahane kable a drziak...riesenie miestnosti je jednoducho take...
vivid.sk (11472)|21.12.2014 16:47
Drziak a aj kable bude vidiet tak ci tak, pokial mas navrhnutu obyvacku tak, ze chodis okolo, alebo poza TV do inej miestnosti (pohlad subezny so stenou). Kedze design TV je taky, ze aj keby si ho uplne nalepil na stenu (co nejde), horny ramik bude 2cm odstavat od steny. Ak pripocitas este hrubku drziaka, sme este o minimalne 14mm dalej. Takze ten centimeter hore/dole ta nijako nespasi (sam som to mal doma aj/aj, ked som riesil spominane zapojene optiky a LAN). Nakoniec - ci to bolo 4 alebo 5 cm od steny - mi to prislo fuk. Ale ja nechodim okolo TV, takze taketo problemy nemam, no riesil by som to inak, ak by som mal navrhnutu obyvacku, ako spominas.





[ATTACH=CONFIG]29319[/ATTACH]
img_oldal.jpg
theedge (96)|21.12.2014 19:36
romanecek888: Jak to s tou Tv vypadá v méně osvětlené místnosti večer/ v noci (hlavně co se týče černé). Jak se Tv chová pod úhlem ? ( kontrast, úroveń černé barevnost ...)
Dík za postřehy.
romancek888 (9)|22.12.2014 05:00
podla mna je to super obraz aj v tme...a cierna je total cierna...
FFero (17)|25.12.2014 16:54
Zdravim, no tak 55 7500 je uz doma. Po dvoch dnoch len zopar prvych postrehov. Obraz ako taky je subjektivne velmi dobry. Povypinal som vsetky vylepsovaky obrazu a tak to bolo asi najlepsie. Podsvietenie nie je uplne rovnomerne, rohy su pri tmavsich scenach presvietene viac. Po nastaveni kontrastu a jasu je cierna ciernou, trocha mi ale chyba kresba v tmavych tonoch pri takomto nastaveni. Asi nad tym este musim trocha posediet, pripadne mozte zdielat vase nastavenia pre inspiraciu.
Pozorovacie uhly nie su zadna tragedia, ale pokles kontrastu je evidentny.

Aky sposob zapojenia s AV receiverom je vyhodnejsi? Vsetky vstupy do AV receivera a vystup na TV alebo vsetko do TV a zvuk do receivera?
vivid.sk (11472)|25.12.2014 17:19
Ten prvý je správne zapojenie.
FFero (17)|28.12.2014 11:01
[QUOTE=vivid.sk;502910]Ten prvý je správne zapojenie.[/QUOTE]

Mal som to tak zapojene, ale nespravalo sa to standardne, hlavne v snahe rozbehat samsungacky univerzalny ovladac. Niekedy ovladac pri vypnuti nevypol vsetky zariadenie a potom pri zapnuti na AVR TV tlacila silou mocou TV ARC, aj ked tam mal byt vstup z STB. Bolo teda pri zapnuti potrebne opatovne vsetko manualne poprepinat na vsetkych ovladacoch. Deti si same casto nevedeli zapnut TV, tak aby im slo vsetko ako ma.
Teraz som to dal tak, ze do TV ide len STB a AVR je prepojeny s TV, cez ARC ide zvuk z TV do AVR, teda tam uz pri standardnom pozerani nie je potrebne prepinat vstup. Aj tak sa ale stava, ze TV nevidi AVR a prepne zvukovy vystup na vlastne reproduktory. Neviem ci je to tym nastavenim univerzalneho ovladaca.

S kvalitovu obrazu z TV ale spokojnost. Mal som aj nejake UHD videa a pri pozerani z cca 2m je to voci FHD rozdiel, z vascej vzdialenosti sa ten rozdiel straca.
Kvalitne fotky su velmi pekne a da sa na to pozerat.
vivid.sk (11472)|28.12.2014 11:09
[QUOTE=FFero;503087]potom pri zapnuti na AVR TV tlacila silou mocou TV ARC, aj ked tam mal byt vstup z STB[/QUOTE]
Toto je dovod, preco nepouzivam HDMI-CEC*. Pretoze je nezmyselne navrhnute bez moznosti customizacie podla vlastnych potrieb. Mozno ak ma niekto len dve zariadenia, posluzi to dobre, inak lepsie posluzi kvalitny univerzalny ovladac, ktory podporuje makra.

*Mal som presne rovnaky problem, ze po zapnuti TV sa mi na AVR prehodil vstup na iny.

[QUOTE=FFero;503087]... TV nevidi AVR a prepne zvukovy vystup na vlastne reproduktory[/QUOTE]
Staci ti to prepojit optikou a na AVR nastavit napevno na tento vstup. Bude to fungovat - vsetky zariadenia, ktore mas pripojene do TV budu posielat zaroven vystup von cez optical out. Neviem ake mas vsak ine dalsie zariadenia, takze plati vynimka, ktora je uvedena nizsie.


update:
Druhe riesenie zapojenia moze fungovat tiez (dokonca univerzalne BD DO od Samsungu v tomto milo prekvapilo), ale neviem ci to posiela aj Dolby Digital a DTS z HDMI zdroja, ktory je pripojeny do TV. Standardne to kedysi nikdy nefungovalo, s tymto TV to ale nemam otestovane, skus a napis ako to funguje. A pokial to nefunguje, tak tento styl zapojenie je bezpredmetny - resp. posluzi len na stereo zdroje.
FFero (17)|28.12.2014 11:42
Na prepojeni natvrdo cez opticky zvukovy vystup som tiez myslel, ale nemam teraz doma kabel a tak som hladal realizovatelne riesenie cez HDMI.

Pokial ide o posielanie zvukoveho vystupu tak s Dolby Digital mi to neslo. Musel som dat v STB downmix lebo programy ktore boli v Dolby boli bez zvuku. V menu TV su pri polozke typu spracovania zvuku moznosti PCM, Dolby Digital a DTS, ale dolby digital sa nedal zvolit, len PCM a alebo DTS popravde netusim preco.

moje zariadenia:
TV - Samsung UE 55HU7500
AVR - pioneer vsx-s300-k
STB - VU+UNO
DVD prehravac - nejaky stasi pioneer s HDMI vystupom planujem kupit nejaky BD prehravac
vivid.sk (11472)|28.12.2014 12:47
V menu to zobrazuje DD len vtedy, ked je v zdroji DD. Plati to teda stale, ze DD/DTS nevie posielat dalej, pokial je v HDMI zdroji? Este rad odskusaj, to ze v TV je "ticho" je OK, ide o to, ci to posiela dalej neupraveny audio stream do optickeho vystupu.

Pouzivas interny tuner v TV alebo pouzivas ako primarny zdroj signalu satelit?
FFero (17)|28.12.2014 13:27
Cez opticky kabel to vyskusat nateraz neviem, loebo kabel nemam, kupim skusim, cez HDMI mi to neslo.
Ako primarny zdroj pouzivam externy STB.
vivid.sk (11472)|28.12.2014 23:01
AVR maju obvykle nejaku moznost univerzalneho ovladania (nizsie verzie cez kody zariadeni, vyssie verzie dodavaju plnohodnotne univerzalne DO, ktore je schopne ucit sa povely aj priamo).
Pokial by ti to fungovalo, len klasicky pozapajas vsetko do AVR a nasledne staci len zvolit dany vstup na AVR a vsetko funguje ako treba (vratane ovladania hlasitosti na AVR + konkretneho zariadenia cez DO).
FFero (17)|29.12.2014 19:27
No dopracoval som sa k final stavu. Prepojil som optickym kablom TV a AVR pre reprodukciu zvuku z TV (filmy z HDD a youtube), vsetko ostatne ide priamo do AVR a tak mi to vyhovuje.
Ale musle som vypnut na AVR HDMI control a ARC, inac stale prepinala TV vstupy na AVR co ma vytacalo. Takze vivid.sk dik za radu s tym opt kablom teraz to uz funguje aspon trocha definvoane. Pri zapnuti tv ale musim zapnut aj AVR manualne, co je ale mensie zlo ako stale prepinat vstup ked si TV zmysli, ze to prepne. Samsungacke DO ale nadalej funguje na ovladanie hlasitosti pre AVR a aj prepinanie programov na STB, co je stav ktory som chcel mat, teda som s tym ako tak spokojny.
vivid.sk (11472)|30.12.2014 22:54
Presne takto isto to funguje u mna. Rovnako funguje ovladanie hlasitosti s BT Samsung DO na AVR + prepinanie kanalov na satelitnom STB (co je mile prekvapenie, pretoze je to dalsi doplnkovy plne pouzitelny DO).

Snad jedina situacia, kedy treba prepnut vstup "2x" je pri prezerani obsahu priamo na TV (SmartApps, alebo interny tuner). Vtedy treba prepnut zaroven audio vstup na AVR. Ale tato funkcionalta sa bezne nepouziva, takze je to akceptovatelne.
theedge (96)|1.1.2015 19:17
Ahoj chci se zeptat - jste stavu vyzkoušet jak se tato TV chová, když ji použijete jako druhý monitor k PC připojený přes HDMI ? např. ostrost textu ?
Švagr má FullHD placku Sony (KDL-42W656) a když TV použiju jako 2 monitor na rozšířenou pracovní plochu a přetáhnu tam jakékoliv okno z windows tak text je takový jako rozmazaný, stejně tak i okno s Firefoxem, popř jakýmkoliv jiným prohlížečem. Stejně tak jsou mázlé veškeré fotografie prohlížené na TV přetažením prohlížeče z PC monitoru. Když si ale stejnou fotografii načte TV sama svým prohlížečem z USB tak je krásně ostrá. Doma na plazmě mi to nedělá a nepodařilo se mi to u něj nijak odstranit ... daný HDMI vstup jsem označil jako PC a v driverech je Overscan stažený na 0, ale nic nepohohlo.
Zajímá mne jak se chová tato TV. Dík moc za zkušenosti ...
vivid.sk (11472)|1.1.2015 19:36
Mas nastaveny vystup na nativne rozlisenie 1920x1080?
theedge (96)|1.1.2015 20:07
vivid.sk: Mám tam nastaveno 1080p ( přímo vnutit 1920x1080 jsem tam nenašel) - trošku víc jsem ten problém rozepsal v novém threadu, protože jsem na netu narazil navíc lidí s podobným problémem ( https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/38449-TV-jako-PC-monitor ).
Tady jsem chtěl poprosit majitele o test této TV jak se v tomto zapojení chová.
tduke (1)|4.1.2015 22:50
Mám dotaz na majitele tv s dvojitým fyzickým tunerem. Chci si pořídit novou tv místo ue48es8000, ale chci se nejdříve zeptat, jak dvojitý tuner funguje? mám totiž UPC a ti říkají, že jeden modul strčený v tv dokáže dekodovat vždy jeden kanál a pokud bych si tuto tv chtěl zakoupit z důvodu nahrávání a koukání na dva odlišné programy bude to fungovat, tak jak si představuji?

Bohužel jsem nenašel žádné vlákno ohledně tohoto tématu.

Díky za postřehy
vivid.sk (11472)|4.1.2015 22:54
[QUOTE=tduke;503913]jeden modul strčený v tv dokáže dekodovat vždy jeden kanál[/QUOTE]
Ano je to tak. Neviem ti to potvrdit na 100%, ale malo by to takto fungovat z principu funkcnosti modulu.
Mozes vsak stale pozerat na iny program, ktory nieje kodovany (minimalne tych zopar tam v zaklade nekodovanych je).
sanchez13 (1071)|5.1.2015 02:57
Treba to otestovat, podla mna to bude zalezat dost aj na TV. UPC STB napr. dokazu nahravat viac kodovanych programov naraz. Podla mna ak je dobre urobeny FW, tak by to malo zvladnut aj jeden kodovany nahravat a druhy pozerat...
bastlir (3245)|5.1.2015 04:02
[QUOTE=tduke;503913]Mám dotaz na majitele tv s dvojitým fyzickým tunerem. Chci si pořídit novou tv místo ue48es8000, ale chci se nejdříve zeptat, jak dvojitý tuner funguje? mám totiž UPC a ti říkají, že jeden modul strčený v tv dokáže dekodovat vždy jeden kanál a pokud bych si tuto tv chtěl zakoupit z důvodu nahrávání a koukání na dva odlišné programy bude to fungovat, tak jak si představuji?

Bohužel jsem nenašel žádné vlákno ohledně tohoto tématu.

Díky za postřehy[/QUOTE]
Tva tunery = jakoby dvě TV. Jenže není to zase tak jednoduché jako u pozemního vysílání. Když totiž přijímáš ze satu určitý kanál, defakto přepneš na tzv. transpondér (na družici), a tedy zpravidla na jinou polaritu konvertoru na parabole. Kdybys přijímal na oba tunery najednou, ale jen přes kabelovou propojku mezi nimi, druhý tuner by nemohl přijímat kanály z transponderu s opačnou polaritou. Nejlevnějším řešením je asi výměna konvertoru za dvojitý (dva výstupy) a druhý kabel připojit do druhého tuneru. Jinak předpokládám, že víš, že film nahraný z TV běžným postupem nepřehraješ v PC, ale jen v té samé TV.
Pokud vím, lze běžně dekódovat čtyři programy najednou. Ale u UPC bývá všechno jinak a já s nimi už nechci mít nic společného. Ale zavolej si tam (pokud se vůbec dovoláš), raději ještě jednou. Věřím tomu, že ti jiný operátor řekne zase něco jiného. :o
FFero (17)|8.1.2015 08:55
[QUOTE=theedge;503564]Ahoj chci se zeptat - jste stavu vyzkoušet jak se tato TV chová, když ji použijete jako druhý monitor k PC připojený přes HDMI ? např. ostrost textu ?
[/QUOTE]

cez HDMI som spustal nejake veci z notebooku a bolo to uplne v poriadku, jedine co som musel nastavit na TV bolo velkost obrazu, lebo pri prvotnom zapojeni to bolo orezane. Lenze na pocitaci som mal nastavene len FullHD rozlysenie, aby som mal obraz rovnaky ako na obrazovke pocitaca. Nebolo to teda v plnom rozlyseni TV, teda tazko hovorit o zobrazeni pixel to pixel. V ziadnom pripade ale nemoze byt rec o tom, ze by to bolo maznute alebo neostre.
bastlir (3245)|8.1.2015 12:33
Hmm, nemáš na TV nastavené automatické rozlišení?
peso007 (10)|15.2.2015 20:36
Zdravim.

Ma niekto vzorec,alebo seting na nastavenie/kalibracia/ obrazu Samsung eu 48HU7500
FFero (17)|16.2.2015 14:29
[QUOTE=peso007;508318]Zdravim.

Ma niekto vzorec,alebo seting na nastavenie/kalibracia/ obrazu Samsung eu 48HU7500[/QUOTE]

Ja som vychadzal z tohoto nastavenia a este som jemne doladil.

Picture Mode: Movie
Backlight: 8
Contrast: 95
Brightness: 30
Sharpness: 0
Colour: 48
Tint: G50/R50
Picture Size
Picture Size: Screen Fit

Advanced Settings
Dynamic Contrast: Off
Black Tone: Off
Flesh Tone: 0
RGB Only Mode: Off
Colour Space: Custom (Red - R52, G0, B4; Green - R12, G58, B3; Blue - R0, G6, B49; Yellow - R52, G 51, B5; Cyan - R8, G54, B51; Magenta - R54, G0, B55)
White Balance 2-Point: Red Offset +3, Green Offset -5, Blue Offset 0, Red Gain 0, Green Gain 0, Blue Gain -3
Gamma: -2
Expert Pattern: Off
Motion Lighting: Off

Picture Options
Colour Tone: Warm2
Digital Clean View: Off
MPEG Noise Filter: Off
HDMI Black Level: Low (If applicable)
Film Mode: Auto2 (If applicable)
Motion Plus: Off
Smart LED: Standard
peso007 (10)|16.2.2015 17:00
Dakujem obom.
FFero ty mas vecsi TV a niesom si isty ci to bude pasovat aj na moj.
KamilZ: poprosim ta mas kontakt na profesionalneho kalibratora v BA?
KamilZ (10277)|16.2.2015 17:03
peso007: přečti si pořádně ten odkaz, co jsem Ti zde dával ...
peso007 (10)|16.2.2015 17:54
Prečital.Pochopil.Dostal som kontakt.

Dakujem
peso007 (10)|17.2.2015 22:45
FFero,
kedže je zadarmo,tak som vyskušal.U mna Čierna super.Biela=staroružova.
Určite je pravda,že je všetko individualne.Ale aj to,že každy mame ine oči,aj okuliare.
Dik za seting.
FFero (17)|18.2.2015 22:46
[QUOTE=peso007;508478]FFero,
kedže je zadarmo,tak som vyskušal.U mna Čierna super.Biela=staroružova.
Určite je pravda,že je všetko individualne.Ale aj to,že každy mame ine oči,aj okuliare.
Dik za seting.[/QUOTE]

Jasne je to u kazdeho individualne. Ja som si to kontroloval tak, ze som mal vedla TV nakalibrovany PVA monitor a snazil som sa co najviac dostat k takymto farbam. So sondou co mam TV nakalibrovat neviem. Teda viem ale len ako externy monitor k pocitacu a to pri sledovani z ineho zdroja nepomoze.
Toto nastavenie je ale urcite trocha teplejsie ako standardne nastavenie TV po vybaleni z krabice.
Viliamko (56)|22.3.2015 18:40
17.3 vyšiel novy firmware 1031.Ma ho už niekto nahodeny resp. je tam niečo ,,nove,,?