Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vložení titulků do DVD při zachování menu

ceskoslo (7)|6.12.2014 18:04
Zdravím vespolek,
hledal jsem na netu a žádnou radu nenašel (na svůj konkrétní problém). Nejsem začátečník a s DVD formátem pracuji delší dobu-výměna zvukových stop, přidání titulků atd. Ale teď jsem narazil na problém, který nevím, jestli je řešitelný.Popíšu: Mám zálohované originál DVD, které obsahuje ruský jazyk, ruské a anglické titulky. Dopřeložil jsem do češtiny a chci vložit české, místo ruských.Ale co je nejdůležitější-chci zachovat menu, neboť se jedná o 3 povídky. Tak jsem postupoval, jako už hodněkrát. Originál DVD jsem si zálohoval DVD Shrinkem jako jeden VOB, do složky Demux jsem demuxoval obraz, zvukovou stopu a titulky. Poté jsem spojil obraz, zvuk a už CZ titulky rovněž do jednoho Vobu a chci VobBlankerem nahradit originál 1 VOB, tím svým jedním VOBem s CZ titulky. Jenže když načtu originál 1 VOB do VOB Blankeru, tak se mi přesto rozdělí na 3 PGC soubory. Takže se vyskytl problém s nahražením. Zkoušel jsem už všechno možné, ale klasickou cestou to nelze. Buď vznikne DVD, které má 3x větší objem dat a menu stejně jako výběr nefunguje, nebo když to prasácky složím do jiné složky tím, že vezmu IFO s originálu a VOB nahradím tim svým, tak mi to sice na kompu hraje i funguje menu a titulky, ale takto vytvořené nejde zálohovat SHrinkem třeba na placičku. Dokázal by někdo, kdo se s tímto již potýkal poradit? Děkuji za případné rady
666dia (476)|7.12.2014 12:23
zřejmě mají ty tři povídky na DVD jako jeden film a skáčou jen na povídku jako na kapitolu...
samozřejmě jsem schopen ti to udělat profesionálně...
ceskoslo (7)|7.12.2014 15:22
Je to složitější. Každá povídka má svých několik kapitol. Pokud načtu vytvořený 1 VOB do IfoEdit, tak se stejně objeví 3 PGC, každá se svými kapitolami. To samé ve VobBlanker, když chci ten jeden VOB nahradit tím svým. Když originál DVD, které má 3 VOBY zálohuji DVDShrinkem a dám vytvořit pouze 1 VOB, tak při demuxu mám 1 videosoubor, kde jsou povídky zařeny za sebou, rovněž tak 1 zvukovou stopu za sebou, ale 3 PGC, které obsahují každá vlastní kapitoly. Rovněž demuxované titulky jsou mi záhadou. Jsou všechny za sebou, ale u druhé povídky jich pár chybí, neboť by se asi překrývaly. Když jsem dával dohromady nové DVD už s CZ titulky, tak jsem musel titulky načasovat jako na 3 povídky spojené za sebou. Rovněž v CellTimes jsem musel připočítat předchozí framy.Výsledek je ten, že titulky i kapitoly sedí, ale menu nejde přiřadit, nebo zlobí. Jak už jsem psal- když udělám prasečinu a do jedné složky dám mnou vytvořené Voby s CZ titulky + soubory VTST z originálu, tak to i na kompu funguje a jednotlivé povídky se dají z menu spouštět a fungují kapitoly i titulky. Ale nejde to takto spojené zálohovat Shrinkem, hlásí to chybu. Za pomoc při vyřešení bych byl vděčný a soubor můžu nahrát třeba na uložto, nebo poslat přes Airbridge.
StD (8612)|7.12.2014 18:59
Je úplně jedno, jestli jsou na tom originálu 3 samostatné PGC nebo 3 Titles v jednom PGC - chovat se to bude v závislosti na menu stejně a každý Title má své Chapters a titule. Podle mě je nejmenší cesta odporu tam dodat ty titulky na každý Title (povídku) zvlášť, zpět to zmuxovat a přidat si k tomu jednoduché menu-spouštědlo. Ovšem to bych rozhodně nedělal ve Shrinku. 666dia i já používáme Scenarist.
ceskoslo (7)|7.12.2014 21:24
Já moc děkuji za rady. Tak nějak jsem si myslel, že to bude touto cestou, co jsem chtěl, neřešitelné. Jinak nejsem moc příznivcem menu, podle mě spíš překáží. Ale tady se mi líbilo, mělo účel a hlavně jsem to chtěl poslat jako dárek, tak aby to nějak vypadalo :-)
Rád bych se ještě zeptal, jaký program Scenarist-kde se dá stáhnout a jak se přesně nazývá? Mohl by se mi hodit do budoucna, i když se spíše zabývám synchronizací zvukových stop a titulky. Ještě jednou moc děkuji za rady.
RoPo (6061)|7.12.2014 21:33
Předpokládám že píší o Sonic Scenarist případně Reel DVD pro mastering a authoring. Kdysi jsem obojí zkoušel. Teď si pročti info např. zde.
666dia (476)|7.12.2014 21:40
Sonic Scenarist, na rozebrání třeba DVD Reauthor...
Ale stejně musíš vědět, co děláš....
StD (8612)|7.12.2014 22:01
Ve výsledku to musí vypadat blokově ve schematu takto (na obrázku je jen o jeden díl/povídku více s menu o 5 tlačítcích = 1 = díl 1 a zpět do menu; 2 = díl 2 a zpět do menu; 3 = díl 3 a zpět do menu; 4 = díl 4 a zpět do menu; 5 = přehrát vše a zpět do menu)::

[ATTACH=CONFIG]29193[/ATTACH]
Scenarist_priklad_4dily_serialu_pod_menu.jpg
666dia (476)|7.12.2014 22:59
a nebo tak:
[ATTACH=CONFIG]29200[/ATTACH]
kinoautomat.jpg
ceskoslo (7)|8.12.2014 17:43
Tak to je pro mě španělská vesnice. Nicméně až budu mít čas, tak to zkusím ještě jednou, protože jsem si všiml až teď, že demuxované jednotlivé VOBy se demuxovaly pokaždé jako kompletní, spojené. Takže, když jsem demuxoval př. pouze prostřední povídku, výsledek byl, že se uložil obraz, zvuk i titulky ze všech tří najednou, a spojené. S tím jsem se ještě nesetkal.
StD (8612)|8.12.2014 18:58
Ale to je klidně možné - chyb mezi nebem a zemí je nečítaně. Já měl nedávno jedno problematické japonské DVD, kde se zase trojbarevné trojité ENG forced titule x021 a x022 (jedny nahoře, jedny dole) nedaly demuxnout samostatně a navíc se demuxovaly jen do jedné třetiny délky filmu dohromady... Občas je to na :-k
RoPo (6061)|8.12.2014 19:11
Hodně záleží jak autor daného DVD dobře zná problematiku standardu DVD a jak jej "spaple" dohromady. Authoringový/masteringový soft všechno nemůže ohlídat.
666dia (476)|9.12.2014 20:45
RoPo - i tři díly vcelku jako jedno video odpovídá standardu DVD...
jinak pokud by to neodpovídalo, lisovna by to nevzala...jen ve výjimečných případech....
RoPo (6061)|9.12.2014 20:48
O tom nepisi. Minim to, ze editor nepohlida vse a autor muze nevhodnymi prikazy a umistenim celou navigaci pro pozdejsi "dekrypt" znemoznit a dostat se mimo spravne postupy, ale jinak vse funguje spravne.
666dia (476)|9.12.2014 21:00
klasicky nemůže....