Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nové plátno a projektor

Jestrab15 (22)|22.11.2014 02:14
Zdarec,
potřeboval bych poradit s výběrem projektoru ( +-15 000,-) a plátna (+- 5000) do obýváku který se bude rekonstruovat. Plochu mám 2,7m na 2,4m a délka pokoje 6,5m, takže s manipulací není problém a zároveń se chci poradit jak daleko by měl být projektor od plátna. Jsem v tomhle úplný nováček, takže budu rád za každou radu. Další otázka je, bude k tomu připojen satelit,xbox a repro ale budu to přepínat i na televizi, takže jak mohu vyřešit abych vždy když budu chtít přepnout z projektoru na televizi nemusel přepojovat všechny kable. Děkuji
RoPo (6061)|22.11.2014 10:14
Projektor od platna byva podle typu a pozadovane uhlopricky 3-5m. Projdi zde informace kolem projektoru. Najdes to. Vypisovat sem to opet nebudu.
kadell (212)|22.11.2014 13:16
Jak k tomu budes pripojovat repro? asi te nemine koupe receiveru, kam nastrkas vsechny zdroje a pak bude muset mit 2 vystupy do projektoru a do televize. Taky jsem koukal, ze existuji i nejaky hdmi slucovace/rozbocovace na dalkovy, ale nevim, jak to funguje. Ja to mam tak, ze na televizi mam jen digital, do projektoru pres receiver mam satelit a PS4, kterej stridam s multimedialnim centrem. Kdyz chci mmc, tak musim prepojit kabely s PS4.

Jinak jak psal ropo, vzdalenost od platna ti dela uhlopricku, takze projektor budes mit daleko podle platna. Je to stejny jako promitacka. Vybirej podle tohodle projectorcentral.com
Jestrab15 (22)|22.11.2014 18:53
repro mám pres optiku Logitech Z-5500. No nic, budu to muset rozlouskat a něco vybrat, který receiver používáš? Koukal jsem do jiného topicu, kde chvalili Benq w1070 a i ta cena mi přijde jako přiměřená, tak co vi na to? S tím že bych koupil +- 117" plátno. Které by jste mi doporučili? Určítě to bude roleto, proto že za platném bude Tv ktere budu střídat s projektorem.
RoPo (6061)|22.11.2014 22:09
Za vyrolovanym platnem mam take 65" TV. Platno mam elektricke Elite Screen 125". Projektor BenQ W1000+. Spokojenost.
Karlosiňo (2)|8.12.2014 21:49
Ahoj. Čo sa týka kúpi projektoru, tak mám dobré skúsenosti s webom http://www.projektory-lampy.cz/projektory/. Na výber majú projektory rôznych značiek a cenových úrovní. A myslím si že, by si tu našiel to čo hľadáš.
Snoopee (58)|9.12.2014 09:19
mám Optoma HD25e + plátno Optoma135" a absolutna spokojnosť. Zvuk cez AVR Denon 1100 (repro inwall Canton 3.0).
Na 5 metrov mi to plátno krásne usvieti. Pozerám vacsinou večer keď je tma, ale za pomoci externých žalúzií viem v byte spraviť tmu aj na obed cez slnečný deň.
Jestrab15 (22)|29.1.2015 11:15
Takže nastal čas abych se už rozhodl jak propojovat všechny zařízení (projektor,Tv,Xbox,satelit,repro) protože v nejbližší době budu dělat omítky a předem musím vědět jak vše funguje. Takže jak načal Kadell, budu musel koupit receiver ale stále pořádně nevím jak funguje. Takže jestli to chápu dobře ( teda nejspíš špatně :-D) napojím do receiveru tyhle přístroje xbox,sat,repro a pak půjde jedno Hdmi do Tv a druhé do projektoru a pak už jen budu přepínat, kam mi signál půjde. Takže z projektoru mi půjde jen elektrika a Hdmi a z Tv to stejný? Jestli to chápu špatně, tak mě někdo Prosím opravte. Děkuji
RoPo (6061)|29.1.2015 13:11
Musis si vybrat receiver se dvema HDMI vystupy. Na kterem HDMI vstupu bude receiver prepnuty, tak bude zobrazovat na obou HDMI vystupech
Jestrab15 (22)|29.1.2015 13:59
Takže víceméně jsem to pochopil dobře. V tom případě, jestli by jsi mohl doporučit nějaký AVR. Cenu bych chtěl srazit na nejnižší částku co to půjde, jde mi čistě jen o to abych mohl přepínat mezi TV a projektorem. Takže odpadají serepetičky které bych stejně asi nevyužil.
Leki11 (37)|29.1.2015 19:18
Ahoj, toto jsem řešil nedávno, stavěl jsem nové kino (nakonec plátno Elitescreens 125" motor, projektor Benq W1070), no a k tomu mám Blu-ray přehrávač Panasonic, MMC, Dreambox, DVD přehrávač. Měl jsem předtím Denon AVR-2106 (prehistorický model :-), ale zvukově dobrý), nicméně žádné HDMI. Tak jsem ho vyměnil za Denon AVR-X2100W, 8 HDMI vstupů, 2 výstupy, jeden mám do plasmy a jeden do projektoru, umí i passthrough (pouští signál ve stand-by režimu). Zvukově dobrý, stereo malinko lepší než předchozí model, DD, DTS apod. přibližně stejně bych řekl. Cena byla 12990 s DPH. Takže já bych doporučoval toto, ale znám jen značku Denon popravdě. Jo a repro k tomu je Wharfedale Diamond 5.1.
RoPo (6061)|29.1.2015 19:21
Jestrab15: mam Onkyo. Onkyo ma modely s 2 HDMI vystupy.
Jestrab15 (22)|29.1.2015 19:52
Tak to je vcelku pálka za to, že se bude přepínat signál z Tv na projektor. Doufal jsem míń, takže budu muset kvuli tomu zvážit celou moji představu o projektoru, protože 40 tisíc se mi jen pro zábavu nechce zrovna 2x dávat :-/. Kdyby někdo věděl o levnějším Receiveru anebo nějaké jiné možnosti jak ho nahradit, tak s radami sem :-) To RoPo: A jaký model? Zkusím to hodit ještě do jiného threadu a uvidím
RoPo (6061)|29.1.2015 20:03
Ted je od Onkya aktualni model TX-NR636
KamilZ (10277)|29.1.2015 20:33
[QUOTE=Jestrab15;506625]nějaké jiné možnosti jak ho nahradit,[/QUOTE]HDMI Matrix switch: http://www.hdtvsupply.com/4x2-hdmi-matrix-switcher.html

Nicméně AVR dává větší smysl.
RoPo (6061)|29.1.2015 20:37
Matrix switch neresi audio pro pripojeni projektoru. Interni repro v projektoru je jen takova sranda.
V CR jsou matrix switche dostupne napr od Digitusu nebo Atenu.
Jestrab15 (22)|29.1.2015 20:56
Díky a mohl bys trošku víc rozvést v čím má větší smysl? O tomhle problému se zajímám teprve jeden den a už se v tom vcelku ztrácím a předem jsem doufal, že bude možné tenhle problém vyřešit max do 6k
KamilZ (10277)|29.1.2015 21:17
Matrix switch je sice v absolutním hledisku sice levnější jak AVR se dvěma výstupy, ale AVR toho umí podstatně více a stejně nějaký zesilovač k repro budeš potřebovat. Ještě by jsi mohl pořídit levné AVR a k tomu aktivní HDMI splitter ( http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=HDMI+splitter+1x2 ), ale s těmi bývají problémy.
Jestrab15 (22)|29.1.2015 22:01
To je taky možnost a ten splitter funguje jak? jak se určuje, kam signál půjde? A o jake problémy se jedna?
RoPo (6061)|29.1.2015 22:18
Matrix switch jsem mel. Prepinani probiha dalkovym ovladacem nebo tlacitky na zarizeni. Urcis si jaky vstup bude zobrazovat jakykoliv vystup. Vystupy jsou nezavisle. Pisi o digitusu 2x4.

Nicmene navazuji na muj prispevek, kdys si poridis matrix switch, jak mas vyresenou audiostopu pri sledovani projektoru? Pak mozna pochopis k cemu dalsimu AVR slouzi.
Jestrab15 (22)|31.1.2015 23:03
Vím ,že na internetu je mraky toho co kvalitnější AVR umí ale kdybys to nějak uvedl v kostce, k čemu ještě používáš a které vlastnosti se dají prakticky využít. ... náčrtl jsem schéma zapojení, tak se chci poradit jestli to mám správně.... jinak jsem přemýšlel o tom dvojtem výstupu HDMI buď by mi zbylo že bych výstup přepojoval ručně anebo bych koupil spliter. Anebo jak velký rozdíl je rozdíl mezi tvým AVR a levnějším, třeba za 6k? Abych mohl porovnat, jestli bych ten dražší vůbec využíl. Diky za rady
IMG_20150130_123748.jpg
hakmar (401)|2.2.2015 11:33
Ahoj, nakoľko riešim podobný problém, rozmýšlam na týtmto Onkyom http://www.alza.sk/onkyo-tx-nr736-cerny-d1571676.htm, aj teraz mám Onkyo a som s ním spokojný.

PS: Prípadne v danej cene vychádza ešte http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi/6349-denon-avr-x2100

Obrázok máš v postate celkom dobre načrtnutý, až na tie reproduktory, tie sú pripojené priamo k receiveru repro káblami.
RoPo (6061)|2.2.2015 11:49
Co chceš poradit. AVR potřebuješ se dvěma HDMI výstupy. Takové AVR má potom 6 a více HDMI vstupů. Cena je taková, jaká je.
Kdyby jsi neměl AVR, ale matrix switch, jak potom chceš připojit repro? To máš jak vymyšlené bez AVR?
Jestrab15 (22)|2.2.2015 13:48
To Hakmar: tak vědět pro ktery ses rozhodl a proč ;-).... takže jednotné repra připojím přímo do AVR a vynechám ten ovládací modul? Teď ale nevím jak je tam ten basák, zda se mi, že ten je na tvrdo do toho centrálu.....

To RoPo: však AVR budu pořizovat ale jde mi o to, kdybych koupil s jedním Hdmi výstupem. Tak bud bych jej ručně přepojoval anebo bych koupil ten splitter.... matrix neřeším. A ptal jsem se jestli jsou mezi němi velký rozdíl krom toho Hdmi
RoPo (6061)|2.2.2015 13:58
Ručním přepojováním HDMI za nějakou dobu ty konektory odrovnáš. HDMI spliitery (1xIN -> 2xOUT) nejsou moc spolehlivé. Matrix switch je spolehlivý sic verze HDMI 1.3b. Cena nového kolem 1500,- (zde). Budeš tedy vždy zapínat AVR + matrix switch a přepínat na AVR a přepínat na matrix switchi. Podle mě dřív nebo později tě to přestane bavit a AVR+switch prodáš a koupíš normální AVR se dvěma HDMI výstupy.
hakmar (401)|2.2.2015 14:08
Ja som sa ešte pevne nerozhodol, ale zrejme zasa pôjdem do Onkya, pretože mám repro Magnat Quantum a tie si z Onkyom rozumejú, až teraz som si všimol že máš Logitech Z-5500, nerozmýšľal si nad niečim normálnym.
Jestrab15 (22)|2.2.2015 14:35
Tak jak teda vidím, tak mi teda nejspíš nezbývá nic jiného než koupit s 2 Outama.... a tak když jsme u toho, tak jsi spokojeny s Onkyo? ..

Předělávam celý byt, takže se snažím uspořit každou korunu, takže časem nejspíš lepšího koupím ale ted si musím vystačit s tím co mám. :-/
RoPo (6061)|2.2.2015 15:16
S Onkyem spokojený jsem.
Funguje jak má:
- hraje dobře
- větrák se snad ani netočí
- HDMI-CEC
- ARC
- HDMI pass through in standby
- NET radia
- dálkové ovládání z mobilu a tabletu


Jestli předěláváš byt a nemáš na zbytek audiotechniky, tak se na to teď vykašli a pořiď AVR s 2xHDMI out později rovnou. Nevím, jak rychle jsi schopný těch pár drobných schrastit na AVR, ale možná až to dáš dohromaty, tak budou novější modely a pořídíš nějaký vybavenější kousek. S tímto není nikdy třeba kam spěchat.
KamilZ (10277)|2.2.2015 16:21
Jestrab15 (22)|2.2.2015 20:39
Asi to tak udělám ale jde mi o to, že projektor musím koupit už teď kvůli zapojení skrz strop a bez AVR nebudu schopen ho spustit se zvukem. Ale děkuji za rady a budu to teda řešit během 3 měsíců. Takže až to bude aktuální tak se ozvu o radu ;-).... KamilZ diky ;-)
Jestrab15 (22)|9.2.2015 18:18
chtěl bych se ted zeptat ohledně plátna. Chtěl bych +-120 palcové, elektrické a padlo mi do oka http://projekcni-platna.heureka.cz/elite-screens-149_4x265_7cm/specifikace/#section, tak by mě zajimalo jestli je dostačující .Projektor Optoma HD141x (zatím nad timhle projektorem přemýšlím) . Na Projecktorcentral.com jsem zjistil, že vzdálenost by měla být 411cm od plátna a úroven projektoru by měla být 24cm nad hranou bílé plochy. Takže kolik má hrana tubusu po bílý okraj a další otázka je jakou výšku má celý vysunuty projektor, od hrany tubusu, po spodní okraj plátna. Protože budu mít TV stolek a jde mi o to, jestli se vleze nad stolek anebo bych ho musel posunout před stolek.
Leki11 (37)|9.2.2015 18:55
Jestrab15: toto plátno ale podle mě není elektrické...
hakmar (401)|9.2.2015 21:19
RoPo (6061)|9.2.2015 22:03
Nástěnný ovladač a infa ovladač značí elektrické plátno. Označení pro el.platno je 120V. Informace které potřebuješ ohledně rozměru vysunuteho platna, okraju apod. najdeš na www.elitescreens.com
Jestrab15 (22)|10.2.2015 09:59
Je tam i napsáno, že je elektrické. Ale jde mi o to jestli je dostačující, jestli koupě nebude průšvih. Popřípadě mi poraďte nějaké do 7k díky
Leki11 (37)|10.2.2015 11:43
Jestrab15 (22)|21.2.2015 16:32
POtřebuji se zeptat někoho kdo má Projektor na stropě a káble vedeny stropem (husím krkem). Jde mi o to jak dlouhý je napájecí kábl na projektoru a naplátně. Potřebuji 6 až 7 metru dlouhý na projektoru a na plátně +-3 metry.
Leki11 (37)|21.2.2015 18:07
Už si to přesně nepamatuji, ale kupoval jsem toto .... http://www.alza.cz/kabel-prodluzovaci-sitovy-5m-230v-d115001.htm plus zástrčku a kabel od plátna jsem rovněž prodlužoval....
RoPo (6061)|21.2.2015 22:00
HDMI kabel +trigger kabel k platnu +komponentni kabel jako druhy vstup projektoru mam v husim krku v delce 10+2m ve strope z betonoveho monolitu. Napajeci zasuvku pro platno mam veden mimo HDMI kabel ovladany pres vypinac. To stejne mam pro napajeci kabel projektoru. Mam u projektoru a platna standardni sitovou zasuvku kazdou ovladanou sitovym nastennym vypinacem. Nechci mit projektor a platno trvale pod napetim. HDMI kabel a silovy napajeci kabel by jsi nemel vest v takove delce soubezne vedle sebe.
Jestrab15 (22)|28.4.2015 20:13
Tak nakonec jsem koupil projektor Optoma hd141x, platno elite screens 125' el., receiver Pioneer tx628. A chystam se to vse zapojit a povesit. Ale mam otazecku ohledne umísteni projektoru. V obyvaku mam nad sedackou svetlo (viz.foto) ktere je v miste kde presne vychazi, kde ma byt projektor a jde mi o to jestli muze byt polozen na te desce, hned pod stropem, jestli se to uchladi a jestli nevadi ze bude asi jen 2cm od stropu. Dalsi otazka je jestli je jedno jestli projektor je otocen vhuru nahoru nebo dolu? Jde mi o obraz... diky
IMG-20150407-WA000.jpg IMG-20150131-WA001.jpg IMG-20150131-WA000.jpg
RoPo (6061)|28.4.2015 22:48
Projektor vzhůru nohama = projektor montovaný na stropní držák. V tom problém není. I to místo nevadí. Daný projektor má ventilační otvory po bocích. Takže hurá do toho.
Jen může být problém s možností náklonu od stropu - přesné nastavení směrování světelného kužele. Ale to snad také půjde.
Jestrab15 (22)|29.4.2015 08:55
Ale právě, že ja chci ho tam jen položit na tu desku, takže žádný držák a nohy by směřovaly dolů. V tom problém nebude? Pak mi jde jeste o jednu věc, na projektoru jsou tlačítka, jdou se všechny ovládat přes ovladač. Protože nebude tam nejspíš žádné místo pro manipulaci.
kadell (212)|29.4.2015 09:26
Pokud ti nevadi se divat na zdeformovany obraz na strope, tak v tom problem nebude. Tvuj projektor nema posun obrazu a promita spodni hranu obrazu kousek nad cocku, takze si vem projektor do ruky, zapni ho a davej ho smerem ke stropu. Obraz ti taky pojede nahoru. Ale bud v klidu, taky jsem mel vymyslenou policku u stropu a ze tam projektor polozim. :)

edit: mozna kdyz ji hodne naklonis, tak ti to da, ale ja jsem ji nechtel naklanet kvuli kvalite obrazu, abych to memusel dohanet lichobeznikovou korekci
Jestrab15 (22)|29.4.2015 10:18
Chápu a na tohle jsem zapomněl ale co když projektor položím vrchem na tu desku a vypodložim ho něčím měkkým, to si myslím, že by už šlo, ne? Protože nevěřím, že se dělají držáky 2cm od stropu :-D... zkusím a uvidím jak to půjde
kadell (212)|29.4.2015 11:21
ale asi bude srani ho dat do roviny. Vyzkousis a uvidis
vomic (671)|30.4.2015 08:47
napadá mě několik způsobů jak připevnit projektor spodní stranou přímo na strop. Navštiv nejbližšího kutila (zámečníka) a určitě ti vymyslí během pár minut několik možností.
Nastíním například dvě možnosti
1. kovová destička z 2mm plechu ke které si necháš přivařit doprostřed jeden silný vrut hodící se do 12mm hmoždinky a necháš si do ní vyvrtat 4 díry korespondující s vnitřními maticemi na dně projektoru sloužícími pro připevnění na držák. Destičku přišroubuješ a do stropu dáš 12mm hmoždinku ideálně na chemickou kotvu. Projektor pak celý "zašroubuješ" otáčením do té hmoždinky. Tím ti vznikne mezera max o síle plechu a hlavic šroubů tedy max 1cm. Váhu projektoru jedna dobře ukotvená 12mm hmoždinka určitě udrží. (Pokud máš sádroš, pak zvol speciální hmoždinku na sádroš a dej jí do kovového roštu.)
2. na strop přivrtej dvě cca 30cm kolejničky (PROFILY) tvaru "C", opět využij vnitřní matice na spodku projektoru do kterých dej šrouby na jejichž hlavu si nech přivařit podložku o takové velikosti aby šla hlava šroubu zasunout do kolejničky tvaru "C" pak jednoduše šrouby našroubuješ do projektoru a necháš cca 1 cm koukat a celý projektor jednoduše vsuneš hlamama šroubů do kolejniček. Jako kolejničku možná stačí použít i takovou tu kovovou garnižovou kolejnicy na závěsy a možná najdeš i šrouby co mají hlavu ideálně velkou, že nebude ani třeba na ní přivařovat podložky.
Každopádně trochu představivosti + Hornbach/Bauhaus a určitě to do kupy dáš.

[ATTACH=CONFIG]30575[/ATTACH]

Pokládat projektor na nějaký polštář vrchem dolu na desku je nesmysl.
Cprofil.png
Jestrab15 (22)|30.4.2015 16:23
Děkuji, to jsou velmi užitečné rady a určitě zvážím. Líbí se mi ta druhá rada a zkusím ji praktikovat. Díval jsem se na projektor a ten má 3 otvory pro šrouby které jsou poskládaný do trojúhelníku. O víkendu na to skočím ;-)
sanchez13 (1071)|21.5.2015 11:06
Cafte, znamemu na narodky kupili projektor a platno BENQ SH915 + ELITESCREEN 120" 16:9, (149.4x265.7cm).
Chceme to skusit zatial docasne na jeden vikend namontovat na terasu a kuknut daku ligu majstrov.
Mal by som jednu otazocku. Existuju aj nejake ochrany proti hmyzu alebo nieco podobne pre projektory ? Lebo ta sosovka bude pocas prevadzky celkom horuca, tak ci nebudeme mat po LM pecene komare na projektore :-E