Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): DLNA - "zvlastni" problem s LAN (WiFi/USB funguje) [Samsung F8000]

Neregistrovaný (0)|22.11.2014 01:09
Tazatel: pirelli

Znění dotazu: Ahojte,

mam televizi Samsung rady F8000 a mam "zvlastni" problem s DLNA a pripojenim pres LAN (primo kabelem). Pripojeni pres WiFi bez problemu funguje.

DLNA jako takove funguje. Televize vidi DLNA sever a videa prehrava (konkretne MKV). Problem je v tom, ze pokud je TV pripojena primo kabelem, tak video (i zvuk) obcasne potrhava, jakoby se data nestihali po siti prenaset. Frekvence vyskytu je ruzna, napr. cca kazde 2-3 min. Nejde o pravidelny jev, nekdy se problem vyskytuje casteji a nekdy min casto.
Dokonce mam pocit, ze po vypnuti a zapnuti TV je vyskyt trhani min casty, ale postupne se to stupnuje.

Zajimave je, ze pokud TV pripojim pres WiFi, tak tento problem neni - vse jede maximalne plynule. WiFi mi ale do budoucna nevyhovuje, kvuli prehravani pomerne vysoko kvalitnych videi, proto mam k TV natazeny kabel. Pres USB(flash dik) se vse taky prehrava bez problemu, ale behat mezi PC a TV s flashkou/diskem neni to co bych chtel.

Problem stale pretrvava i kdyz jsem udelal nasledujici:
- kabel jsem jiz vyzkousel vymenit za jiny (cat 6 resp. 5e)
- kable jsem otestoval - prenos desitky MB/s neni problem
- navic mam gigabitovou sit
- vyzkousel jsem jiny switch(router)
- vyzkousel jsem dokonce propojit TV primo s PC bez dalsich prostredniku (pevne IP)
- mam nejnovejsi firmware
- zkousel jsem i ruzne DLNA servery, vcetne NASu
- vyzkousel jsem i factory reset (ze servisniho menu)

Ja uz opravdu nevim v cem muze byt problem, tak se obracim na vas jestli se s tim nekdo nesetkal resp. jestli vas nenapadne kde by problem mohl byt.
Mne jiz napada jenom jedine, ze TV ma nejaky problem v implementaci LAN.

Dekuji za odpovedi.

Technika, které se dotaz týká: Samsung rady F8000
RoPo (6061)|22.11.2014 01:23
Muze byt chyba ve firmware TV pro ovladani sitove karty. Pokud tedy, jak pises, jsi vyloucil problemy v kabelu, switchi a routeru.

Sice by toto nemelo ovlivnovat, ale IP adresu TV mas nastavenou na pevno nebo nechas pridelit DHCP serverem? Jeste muze byt problem v kolizi IP adresy s jinym zarizenim v siti. TV ma stejnou IP adresu jako jine zarizeni na siti.
pirelli (0)|22.11.2014 01:39
Zkousel jsem i prime prepojeni PC a TV, bez switche/routeru s napevno nekolizne nastavenymi IP.

Jinak normalne pouzivam DHCP, IP nemam nastavenou na pevno, takze ke kolizim by dochazet nemelo.
KamilZ (10277)|22.11.2014 06:37
TV neovlivníš, ale zkus si v PC pohrát s parametry síťovky a TCP/IP (jumbo frames, TCP OffLoad, apod. Vždy si poznamenej, co tam bylo nastaveno původně.

Tohle je můj "tahák" :-) :[QUOTE]rem http://thebackroomtech.com/2008/01/29/howto-speed-up-your-network-connection-on-windows-vista/
rem http://www.speedguide.net/read_articles.php?id=2574
rem http://windowsitpro.com/windows/q-how-do-i-enable-jumbo-frames
[HL]
netsh interface tcp set global rss=disabled
netsh interface tcp set global autotuninglevel=highlyrestricted
netsh interface tcp set global chimney=disabled
netsh int tcp set heuristics disabled
[/HL]
rem obnova zpet
rem netsh set global rss=enabled autotuninglevel=normal chimney=automatic heuristics enabled

rem Po instalaci systemu
rem TCP Global Parameters
rem ----------------------------------------------
rem Receive-Side Scaling State : enabled
rem Chimney Offload State : disabled
rem NetDMA State : disabled
rem Direct Cache Access (DCA) : disabled
rem Receive Window Auto-Tuning Level : normal
rem Add-On Congestion Control Provider : none
rem ECN Capability : disabled
rem RFC 1323 Timestamps : disabled
rem Initial RTO : 3000
rem Receive Segment Coalescing State : disabled
rem Non Sack Rtt Resiliency : disabled
rem Max SYN Retransmissions : 2

rem jeste radeji zkontrolovat i nastaveni offload na vlastnotech sitove karty a pripadne vypnout, viz:
rem http://blogs.msdn.com/b/psssql/archive/2010/02/21/tcp-offloading-again.aspx[/QUOTE]
RoPo (6061)|22.11.2014 10:18
Jen dodam ze pri neuvazene manipulaci s parametry ovladace sitove karty a hlavne sitove vrstvy ve Win muze dojit k hodne velkemu zpomaleni ci nestabilite TCP vrstvy a celkove sitovych funkci.
pirelli (0)|22.11.2014 12:04
Jeste v dobe kdy jsem si myslel, ze je problem na me strane, tak jsem zkousel vse mozne, hral jsem se trochu i s nastavenim site, ale bezvysledne.

Vypada to tak, ze v me siti problem asi nebude, samozrejme kazda rada dobra, jak se rika, clovek nikdy nevi.

Jenom pripomenu, ze jsem zkousel:
- pripojeni pres switch
- pripojeni primo pres router
- pripojeni primo s PC
- DLNA na NASu
- DLNA v PC (nekolik ruznych)

To bych musel mit problem u vsech tech zarizeni.

Zadne jine zarizeni v siti problem nema, dokonce ani internet v TV, napr. konkretne iVysilani CT funguje nadherne i po LAN.

Zkousel jsem sledovat prenos dat, jestli v dobe trhani nejsou nejake datove vypadky v prenosu a vypada, ze ne.

Bohuzel to jiz vypada na problem v TV. Dokonce zacinam mit pocit, ze neni ani tak problem s LAN jako takovym, protoze ono to musi nejak bufferovat - zkousel jsem prerusit spojeni a jeste cca 3 sec video jelo a az tak doslo k preruseni.
Proste kdyz jsem pripojeny primo dratem a poustim video pres DLNA, tak jako by ta TV bud delala neco na pozadi co obcasne spomali video nebo proste dela neco jinak jako kdyz jsem na WiFi/USB.

Mam vypnute i vsechny automaticke update-y - uz nevim co bych nastavil jinak.

Jak jsem jiz psal, kazda rada dobra. Zaroven pokud je nekdo kdo ma podobny problem, tak prosim at se ozve, dekuji.
vivid.sk (11472)|22.11.2014 12:24
Skusil by som mail na servis, ci nieco podobne neriesili. Ak nie, mozes im to dat na reklamaciu, kedze mas pravdepodobne stale TV v zaruke. Pripadne predtym odskusaj "factory default".
Je zaujimave, ze externe video (iVysilani, Youtube) cez LAN funguje korektne, takze je otazne, co problem zapricinuje (HW zrejme funguje ako treba).
pirelli (0)|22.11.2014 21:09
Jo, vypada to tak, ze LAN jako takove bude ok, prehravani videa a vse s tim souvisejici taky, ale v kombinaci s LAN je proste neco jinak a nefunguje to tak jak by melo.

Defaultni nastaveni jsem jiz zkousel nekolikrat a je to mozna jeste horsi, protoze v defaultu jsou aktivni ruzna vylepseni obrazu, ktere ja normalne vypinam, nemam to rad. Pres WiFi to jede i v defaultu bez trhani.

No asi budu muset napsat na servis Samsungu, pripadne reklamovat.
vivid.sk (11472)|22.11.2014 21:59
Este jedna otazka, robi to pri vsetkych druhoch/typoch videi? (SD/HD/videa z nizkym bitrate a pod?) a skusal si zapnut/vypnut Motion Plus?
Este to nalinkujem do hlavneho vlakna F8000, ci ma niekto podobny problem pri pouzivani DLNA.
pirelli (0)|22.11.2014 22:58
Vypada, ze bitrate neni moc rozhodujici. Trhani se objevuje jak u 1080p tak i u 720p videi. Mozna frekvence vyskytu problemu je nizsi u videi s nizsim bitrate, ale ani to nemuzu potvrdit, protoze se stava, ze stejne video jednou trha mit a jednou vyrazne vic, nevim co to ovlivnuje.
(Provoz na siti je stale vice-mene stejny, to hlidam - problemy tohoto typu navic vylucuje test s primim pripojenim TV a PC).

Motion Plus mam vypnuty, tzv. SOE (Soap Opera Effect) primo nesnasim ;-) Problemy s trhanim se vyskytuji nezavisle na tom jestli je tento "vylepsovak" ON nebo OFF.

Zkousel jsem jiz ruzne kombinace nastaveni (myslim i jinych featurek) a nic nepomohlo.

Dokonce jsem resil jestli neni problem s DTS, nekde jsem se docetl, ze to muze byt problem, tak jsem to prekodoval do AC3, ale problem pretrval.
pirelli (0)|22.11.2014 23:13
Jenom upresnim, aby si nekdo to trhani spatne nepredstavoval.

Projevuje se to tak, ze napr. vse jede 5-10 min (nekdy vic, nekdy min) bez jakehokoliv naznaku trhani a najednou to 1-2 sec potrha, jakoby TV nestihala a zas je na par minut klid. Bohuzel nekdy se to deje i skoro kazdou minutu. Zaroven trha i zvuk, ne jenom obraz, o to je to horsi.

Pokud by se to stalo jednou za film, tak to clovek neresi, ale pokud se to za film stane desitky krat, tak to jiz ma rusivy efekt a umi to pokazit dojem z dobreho filmu ;-)
RoPo (6061)|22.11.2014 23:59
Jak dlouhy je kabel mezi TV a NAS s DLNA serverem?
KamilZ (10277)|23.11.2014 07:32
Zkus v okamžiku přehrávání a trhání pustit z PC ping na TV, nějaké větší pakety (nevím, co TV snese), jestli nebudou nějaké ztrátové pakety:
[CODE]ping x.x.x.x -t -l 1024[/CODE]
pirelli (0)|23.11.2014 15:23
Zkousel jsem i jenom 2m dlouhy drat, prime propojeni NASu a TV, vse pri starem, problem se projevuje i pri tomto zapojeni.

Drat mam provereny, zvlada o mnoho vyssi bitrate jako potrebuje TV, navic jde o cat6. Zkousel jsem samozrejme vic dratu.
pirelli (0)|23.11.2014 15:34
Zkousel jsem "ping" (i v dobe prehravani i mimo).

Zkousel jsem max paket co mi prikaz ping umoznil, tj. 65500 byte-u.

LAN: prumerne 12ms (i v dobe prehravani) - bez strat (i v dobe trhani)
WiFi (jenom pro porovnani): prumerne 31ms (v klidu 22ms) - bez strat (k trhani nedochazi)


Vyzera to tak, ze LAN je samo o sobe v poradku. TV ma asi nejaky problem s kombinaci DLNA a LAN. Pokud je to problem firmware, tak tento problem by museli mit vsichni.
david99 (4)|17.3.2015 20:53
Ahojte,

Presne tento problem sa vyskytuje aj na mojej UE55F8000, vymenili mi uz aj zakladnu dosku stale to iste cize HW chyba to urcite nieje. Studoval som nejake for a dospel som k nazoru ze sa jedna o FW chybu co viem potvrdit nasledovnym testom:

Telku mam prepojenu lan kabelom s DLNA servrom cez gigabitovy switch, povodne som si myslel ze jechyba v sieti alebo v servri - ale nieje. Jediny problem je vtedy ked je telka pripojena na internet. switch mam prepojeny jednym lan kabelom s routerom. ako nahle odpojim tento kable cize telka ostane pripojena len na lokalnej sieti problem sa strati.

a) telka pripojena na internet - filmy cez lan sekaju
b) telka odpojena od internet - bud odpojit fyzicky ako v mojom pripade alebo nastavit IP v telke na pevno a zmenit predvolenu branu - gateway na nejaku neexistujucu IP aby sa telka nevedela konektnut na net, po tomto telku vypnut zapnut a filmy pojdu absolutne bez sekania.

Poziadal som Samsung o vydanie opraveneho firmware s detailnym opisom chyby, myslim si ze keby tento problem nahlasilo viacej ludi mohlo by to veci pomoct.

Ak mate niekto moznost odskusajte telku bez netu, nezabudnite ju po odpojeni z netu restartnut a dajte vediet ci problem so sekanim po LAN zmizne. Mne osobne to pripada ako keby bol sietovy interface zle nakonfigurovany na firmware urovni a dojde k preteceniu nejakeho bufferu alebo takeho niecoho pri komunikacii s internetovymi sluzbami samsungu. Telka sa po starte pripaja na viacero Samsung servrov hostovanych v Akamai sieti.

Dakujem,

David
vivid.sk (11472)|17.3.2015 22:01
Ak zakazes konektivitu na dane samsung servre na urovni routra, problem sa nevyriesi? Pripadne uplne zablokovat komunikaciu na web. Sice prides o Smart funkcionalitu ale aspon filmy budu OK :)
david99 (4)|19.3.2015 20:33
Presne to iste ma napadlo. Mam router s DD-WRT, ked som IP adrese ktoru pouziva televizor filmy isli bez sekania. Zistil som si na routeri aj presne na ake hostnames sa televizor pripaja a postupne som skusal blokovat tieto lokality na routeri avsak bez uspechu, dokonca aj ked som tam dal vsetky sekanie sa stale vyskytovalo. Cize jedine zakazat uplne. Dnes som si vsimol ze televizor uz ponuka novu verziu FW 1124, ktora este nieje na stranke Samsungu mozne riesenie?
bastlir (3245)|19.3.2015 20:50
Standard DLNA považuji jako neštěstí, protože neznám nikoho, komu by to k jeho spokojenosti jako celá sestava fungovalo. Jinak si nedokážu vysvětlit, proč si např. router podporující DLNA nerozumí s TV s DLNA a třeba se serverem DLNA. Pro mě z toho vyplývá, že bych na této technologii svou sestavu nikdy nestavěl a považuji to za ztrátu času i peněz.
RoPo (6061)|19.3.2015 20:54
Ja hlasim, ze me DLNA dela to, co potrebuji. Pravda nepouzivam titulky o kterych ctu, ze lide s nimi maji problemy. Ale TV me pres DLNA prehraje vse co potrebuji bez trhani ze dvou NASu, routeru, telefonu, PC atd..
bastlir (3245)|19.3.2015 21:02
Tak to jsi tedy šťastlivec. :)
david99 (4)|20.3.2015 09:39
Ja mozem tiez potvrdit ze ked sa Samsungovy firmware bug so sekanim na LAN pripojeni vyriesi tak mi bude fungovat vsetko ako ma, vratane titulkov aj vsetkeho. Ako server pouzivam Mezzmo a plna spokojnost.
vivid.sk (11472)|20.3.2015 10:10
[QUOTE=david99;510476]Dnes som si vsimol ze televizor uz ponuka novu verziu FW 1124[/QUOTE]
Pokial neplanujes pouzivat samygo patche v buducnosti, mozes to odskusat. Horsie by to nemalo byt.
david99 (4)|20.3.2015 11:30
Dnes som aktualizoval na verziu 1124, bohuzial problem stale pretrvava.
shion (0)|21.12.2015 10:00
Jen doplnuji, ze mam stejny problem. TV se dokonce po cca 30min sama restartne, musim pak posunout film rucne a pokracuju v koukani. Nahodne po 30-60min se problem s restartem opakuje. Sekani zvuku jak rikas take nahodne na 1s po xx minutach.
U vyssi rady Tv bych tenhle problem opravdu necekal.