Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 28

Téma: Výběr multimediálního centra a Nas serveru

Nováček
    Registrace
    Nov 2014

Potřebuji poradit s výběrem multimediálního centra a Nas serveru.Moje představa je, že svoji sbírku DVD nahraji na disk, nejlépe celé bez konverze a pak ho přehraji na TV přes multimediální centrum které to převzorkuje na 1080p. Můžete doporučit nějaké konkrétní řešení nebo svoje zkušenosti jak to poskládat.
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Aug 2012

Intel nuc + xbmc. Nas ti presne neporadim, ale siel by som do overenych veci ako synology qnap atd

Je tu pořád Avatar uživatele RoPo
    Registrace
    Feb 2007

DVD převeď na MKV. Lépe se s tím pak manipuluje a ušetříš místo. Pokud tedy nepožaduješ úvodní menu, které DVD nabízí.

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

jaký SW používáš na převod z DVD na MKV?

Registrace
    Feb 2007

Např. MakeMKV. Programů na převod je celkem dost.

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od alex12345 Zobrazit příspěvek
    jaký SW používáš na převod z DVD na MKV?
    Já jsem to teď nedávno dělal a nejlépe se mi osvědčilo DVD napřed ripnout pomocí DVD Schrinku (bez dělení vobů) současně s přebráním co chci a nechci a poté do mkv převést pomocí Aiseesoft ... to mkv ripper (jsou různé pro tento úkon libovolně použitelné verze) které čas od času se objevují zdarma tady http://www.giveawayoftheday.com/, stačí si to pohlídat, ta konverze je u nich na všech verzích stejná, jde nastavit datový tok, rozlišení, přidat titulky a vytvořit frontu.
    Po různém zkoušení se mi tento postup zdál z hlediska koukatelného výsledku nejlepší a obraz je na LCD televizi lepší než z mého starého DVD přehrávače přes scart konvertovaný převodníkem v televizi.
    Asi za měsíc a půl jsem jich víceméně po nocích a přes víkendy udělal tak 280 kusů co mám s muzikou (koncerty).

Je tu pravidelně Avatar uživatele arkij
    Registrace
    Mar 2004

Dnes je zrovna jeden z převodníků videa na zdarma tady http://www.giveawayoftheday.com/.

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Díky za info

Nováček
    Registrace
    Jul 2014

Stáhnul jsem si převodník dle odkazu - moc díky. Jsem v tomto nováček, mohl by jsi mi poradit jak nastavit: Resolutiom Encoder, Aspect Ratio, Video Bit rate, Frame Rate, Channels, Encoder, Volume, Bit Rate a Sample Rate.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Pouzi MakeMKV, tam nestavujes nic, pretoze sa nerobi kompresia ani konverzia, vystup je 1:1 identicky, len v inom kontajneri. Naviac to trva chvilku.

Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od alex12345 Zobrazit příspěvek
    Stáhnul jsem si převodník dle odkazu - moc díky. Jsem v tomto nováček, mohl by jsi mi poradit jak nastavit: Resolutiom Encoder, Aspect Ratio, Video Bit rate, Frame Rate, Channels, Encoder, Volume, Bit Rate a Sample Rate.
    Zbytecne se s tim piples. Psal jsem o MakeMKV. Je free, rychly a umi nastavit defaultni video i audiostopu.

Nováček
    Registrace
    Nov 2013

Ahoj,
    abych nezakládal nové vlákno, rád bych svou otázku položil zde. Pročítám tady fórum a články už asi týden, spoustu věcí jsem se dozvěděl, ale přece jen bych se rád zeptal zkušenějších, protože to není malá investice a prodavačům v prodejnách elektra zrovna dvakrát nevěřím...

Mám televizi: http://www.lg.com/cz/televizory/lg-3...specifications
    Chci si koupit domů NAS: http://www.tsbohemia.cz/zyxel-nsa325...-_d181842.html

Na NAS si chci nahrát filmy, hudbu a fotky a přistupovat k němu přes router z notebooků (přes wifi) a z televize (přes síťový kabel do routeru). NAS připojím k routeru taky pomocí síťového kabelu (připojení přes USB je pomalejší, že). Televize i NAS podporují DLNA rozhraní, takže by si měly rozumět...
    Moje otázka: bude mi tohle řešení stačit? Přehraje mi televize uložené filmy (DVD, MKV kontejnery, MPEG kontejnery...) i s titulky? "Najde" v síti moje televize můj NAS? Nebo k tomu budu muset přikoupit ještě nějaké MMC? Nebo doporučujete jiný NAS?
    Jde mi samozřejmě i peníze, abych nemusel investovat zbytečně nic navíc.Pokud bych musel přikoupit MMC, tak samozřejmě již nějaké bez disku...
    Budu rád za vaše případné rady. Díky.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od Neitthan Zobrazit příspěvek
    Moje otázka: bude mi tohle řešení stačit? Přehraje mi televize uložené filmy (DVD, MKV kontejnery, MPEG kontejnery...) i s titulky?
    Vše záleží na kompatibilitě DLNA serveru v NAS s klientem v TV. Stačit Ti to podle mě nebude, kup MMC, stojí pár šupů a za ty ušetřené nervy to stojí. Přečti si tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post434517

Nováček
    Registrace
    Nov 2013

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    Vše záleží na kompatibilitě DLNA serveru v NAS s klientem v TV. Stačit Ti to podle mě nebude, kup MMC, stojí pár šupů a za ty ušetřené nervy to stojí. Přečti si tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post434517
    Díky za odpověď. Já jsem tenhle thread četl několikrát. Zakopaný pes je asi opravdu v té kompatibilitě. Ačkoliv výrobce NASu píše, že to má svůj vlastní DLNA server... tak i přesto to nemusí být jisté...?
    Takže nejrozumnější bude postupovat tak, že koupím NAS, zkusím jestli bude fungovat i bez MMC a pokud ne, budu muset přikoupit ještě MMC.
    Televize mi tedy NAS najde, ale problém bude pravděpodobně s tím, že nebude umět formáty videa? Nebo televize mívají problém i s pouhým nalezením NASu?

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Presne ako pises. Problemov moze byt viac, od kompatibility titulkov az po pretacanie, volbu audio stopy, podporu proprietarnych formatov (kompletnu podporu BD/DVD necakaj ani priamo cez USB) ci dalsie. Takze optimalne odskusat s konkretnym zelezom do 2 tyzdnov a nasledne sa rozhodnut co dalej.

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Výběr multimediálního centra
    Od Drunksta v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 13-01-2013, 15:47
  2. Výběr multimediálního centra
    Od medivo v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 07-06-2012, 14:32
  3. Výběr multimediálního centra