Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

AVI má AC3,bude mít SVCD zvuk 5.1?

Peu (39)|17.5.2004 20:44
jak na to?konkrétně mám avi Italian Job,pokud ho pustím v XP,tak mi naběhne ikona DirectVobSub,tam pod položkou AC3,pokud navolím DOLBY PROLOGIC II,tak se mi zvuk zobrazuje ve všech kanálech,mám zapojené pouze stereo,tak nemůžu ověřit jestli by to šlo ven 5.1.
Tak ještě jednou,jak na to?(trochu polopaticky)
mirekv (7169)|18.5.2004 08:16
No nevím, SVCD možná zvládne nějaký prostorový zvuk, ale rozhodně ne 6ch. Ono i kdyby to šlo, jaká by to byla kvalita? U SVCD je tok zvuku 224kb/s, což tak tak stačí na obyčejné stereo. Já osobně radím přejít na DVD, SVCDéček jsem se nadělal dost a dost a je to pak pocit, jak když přesedneš ze škodovky do mercedesu.
ViKinG (793)|18.5.2004 09:22
Peu: AC3 neznamená automaticky prostorový (5.1) zvuk! AC3 je i 2.0 stereo! Dolby ProLogicII je systém který zjednodušeně napsáno dovede prostorový zvuk vytvořit, využije celou 5.1 reprosestavu.
SVCD nezvládá AC3 zvuk vůbec. Prostorový zvuk lze jen v MPEG Multichannel. Vzhledem k omezené kapacitě (CD) nevím jestli je pokus o prostorový zvuk u SVCD přínosem.
Myslím si totéž co mirekv, v dnešní době už pokusům tlačit video na CD odzvonilo... (snad jen pro internet).
Peu (39)|18.5.2004 18:25
Dobře,v případě že si budu chtít ty avi vypálit na DVD,dostanu se nějak k prostorovému zvuku?Aby to teda aspon trošičku znělo?