Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

UPC kablovka - zapojenie zasuviek

marek_K (27)|18.11.2014 20:10
Ahojte, mam digitalnu kablovku od UPC, doteraz som mal jednu telku a pouzival zasuvku ktora bola v byte, v TV zdierke je splitter od UPC tratec pms-02/f a odtial to ide do mdemu a TV. Potrebujem pripojit telku v dalsej miestnosti, a chcem kupit aj nove zasuvky. Co som nasiel, potrebujem jednu priebeznu a jednu koncovu zasuvku, tie som aj kupil.... Doma som zistil ze v obchode mi dali miesto koncovej hviezdicovu zasuvku. Nieje mi celkom jasny rozdiel medzi nimi, hlavne preto ze vlastne ani neviem aky typ zapojenia je koax UPC ktory mi ide do bytu. Akym sposobom su rozvedene koaxy do bytov v panelakoch? Viem si predstavit ze to ide do vsetkych bytov z jedneho rozbocovaca -tj hviezda?? Alebo hviezda by to bola az keby som si to rozvetvil u seba v byte? Tj. keby som mal len jednu zasuvku mam pouzit koncovu alebo hviezdicovu.

Teraz ked chcem dve moze byt za priebeznou aj ta hviezdicova alebo potrebujem koncovu. Rozdiel je v utlme(hviezda1,5dB vs koncova 10dB) , na co je utlm a ako sa prejavi v praxi mi jasne nieje.

este jedna otazka , telka je prepojana cinchom so zosilovacom, do telky mam zapojeny galvanicky oddelovac, ked tam nieje tak repraky dost bzucia. Problem vznikol pred par mesiacmi ked upc robilo nejaku zmenu ktora mala "zvysit kvalitu sluzieb" .Odvtedy niektore programy pri zapojeni oddelovaca vobec nejdu, na niektorych sa obcas rozpadava obraz, ale vacsina je OK. Exituje nejake komplexnejsie riesenie galvanickeho oddelenia ktore by nerusilo tv programy?

dik za radu
RoPo (6061)|18.11.2014 20:36
Pokud o tom nic nevis a evidentne z tveho popisu nevis, tak nech upravu udelat odbornikovi. Bez urazky. Pisi to jen s ohledem na ostatni najemniky, ktere muzes neodbornym zasahem poskodit.

Zalezi jestli jedina zasuvka v byte je prubezna nebo koncova. Muze se pouzivat oboji s ohledem na zapojeni ostatnich zasuvek v celem dome. Nevhodnym zapojenim muzes zhorsit signal vsem bytum v celem dome nebo v tve vetvi na kterou jsi napojen.

Pri nepouziti koncove zasuvky v hvezdicovem zapojeni (mozna kombinace s retezenim/sbernicovem zapojeni zasuvek) dochazi k odrazu vln po vedeni na koncove zasuvce a vzniku vyssich harmonickych slozek, ktere maji za pricinu zhorseni signalu na celem vedeni. To jen tak na okraj.
Ivo Mašek (10205)|18.11.2014 21:01
[QUOTE]Problem vznikol pred par mesiacmi ked upc robilo nejaku zmenu ktora mala "zvysit kvalitu sluzieb" .Odvtedy niektore programy pri zapojeni oddelovaca vobec nejdu, na niektorych sa obcas rozpadava obraz,[/QUOTE]
Jeden MUX, v kterém jsou ty "špatné" stanice bude zřejmě na hranici použitelnosti. V rozvodné krabici (mimo tvůj byt), je zřejmě použit útlum. V případě, že zapojíš do okruhu další TV, neuvidíš už ani to kostičkování. Je nutný zásah technika kabelovky. A ten ti i udělá druhou TV krabici, řádně oddělenou.
Normálně by stačil rozbočovač, který zasuneš do TV zdířky tv krabice a z jednoho vývodu potáhneš koax na 1. TV a z druhého vývodu potáhneš koax do 2. TV (ale vzhledem k oněm potížím už bude signál pod úrovní, tedy pod hranicí, použitelnosti. Návštěva technika tě prostě nemine. Není to nijak drahý.
marek_K (27)|21.11.2014 08:52
Nj tak som sa rozhodol do toho nepaprat, ta zasuvka upc je nejaka specialna(aby cez nu siel internet). V predajni s av technikou mi poradili a zobral som aktivny zosilovac s vystupom na 2 TV ktory vyriesil presne co som chcel. kazdopadne dik za reakcie, problematika je obsiahlejsia a zlozitejsia ako som si myslel povodne.